Dasz radę, Cukierku!

Okładka książki Dasz radę, Cukierku! Waldemar Cichoń
Okładka książki Dasz radę, Cukierku!
Waldemar Cichoń Wydawnictwo: Żwakowskie Cykl: Kot Cukierek (tom 8) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kot Cukierek (tom 8)
Żwakowskie
2018-01-01
2018-01-01
dla dzieci dla młodzieży

Dla młodszych, dużo młodszych

Dla młodszych, dużo młodszych

"Dasz radę, Cukierku!" to kolejna odsłona zabawnych przygód pręgowanego dachowca o imieniu Cukierek, znanego już czytelnikom z wcześniejszych tomów serii. Tym razem Cukierek, wraz ze swoimi przyjaciółmi - kotką Tradycją, chłopcami Maćkiem i Marcelem oraz ich rodzicami - staje przed szeregiem nowych wyzwań i perypetii.
Książka pełna jest humoru i ciepła, a zabawne historie z życia Cukierka i jego kompanów z pewnością rozbawią zarówno dzieci, jak i dorosłych. Autor z dużą swobodą i wyczuciem humoru opisuje codzienne życie rodziny, w którym nie brakuje zabawnych psot, nieporozumień i zaskakujących zwrotów akcji.
"Dasz radę, Cukierku!" to nie tylko opowieść o zabawnym kocie, ale również o przyjaźni, rodzinie i wzajemnym zrozumieniu. Książka uczy, że każdy problem można rozwiązać, a nawet z najtrudniejszych sytuacji można wyjść obronną ręką.
Dużym atutem książki są również kolorowe ilustracje Dariusza Wanata, które doskonale oddają atmosferę opowieści i dodatkowo rozweselają lekturę.
"Dasz radę, Cukierku!" to książka, która z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom zwierząt i zabawnych historii. Jest to idealna lektura na popołudnie z dzieckiem, ale również dla dorosłych, którzy chcą oderwać się od codziennych trosk i zanurzyć się w świecie pełnym humoru i ciepła.
Polecam tę książkę wszystkim, którzy szukają lekkiej i przyjemnej lektury, która wywoła uśmiech na twarzy.

Książka pełna jest humoru i ciepła, a zabawne historie z...

"Dasz radę, Cukierku!" to już ósma część kocich przygód Cukierka i jego kompanki Tradycji. Co tym razem nam zaserwują? Bez wątpienia sporą dawkę zdrowego śmiechu.

Jak zwykle koty, jak to koty, będą chadzać własnymi ścieżkami, mimo usilnych starań ludzi, by je ujarzmić. Maciek zatrudni Tradycję do pokazu swoich iluzjonistycznych sztuczek, ale nie spodziewa się, że ta naprawdę zniknie. Tata chcąc uchronić się przed wysokimi kosztami leczenia kotów, wprowadza w życie dopracowaną w najdrobniejszych szczegółach procedurę, jednak zapomina uwzględnić w niej zwyczajnej kociej natury. Podobnie jak mama rozpaczająca nad ofiarami kociego instynktu. Janek z kolei, przyjaciel Maćka, podchodzi naukowo do wszystkich sfer kociego świata, pragnie stać się specjalistą w dziedzinie "kotologii". Same koty zaś, Cukierek i Tradycja próbują z gracją poruszać się w zagmatwanej ludzkiej rzeczywistości. Nie zawsze jest to łatwe, szczególnie gdy niespodziewanie atakują strumienie wody tryskające spod łapek albo gdy ktoś chce zaistnieć wykorzystując kocie talenty. Jednak mimo wszystko, koty i ludzie żyją przecież w silnej symbiozie i nie dadzą sobie nawzajem zginąć, a już na pewno nie umrzeć z głodu ☺️

Wszystkim miłośnikom kotów albo po prostu tym, którzy lubią pośmiać się całą rodziną, polecam serię przygód kota Cukierka, który to jest narratorem we wszystkich książkach. Zabawne ilustracje doskonale uzupełniają historie napisane w humorystyczny sposób.

W tej książce Marcel i Maciek trochę podrośli .

W tej książce Marcel i Maciek trochę podrośli .

Świetne, zabawne opowieści o przygodach rodziny i ich zwierzaków.

Świetne, zabawne opowieści o przygodach rodziny i ich zwierzaków.

Świetna, lekka, zabawna pozycja do rodzinnego słuchania i czytania.

Świetna, lekka, zabawna pozycja do rodzinnego słuchania i czytania.

kiedy czytam tą książkę dzieciom zastanawiam się co na to mój kot, czasem wydaje mi się że historia mnie niczym nie zaskoczy ale autor ma naprawdę bogatą wyobraźnię. historie o kocim żarciu to takie na miejscu w przypadku każdego właściciela kotów, te ich wymuskane kubki smakowe ..

Powoli z opowieści o Marcelu autor zaczyna skupiać się na najmłodszym członku rodziny - Maćku. Koty zawsze i w każdej opowieści psocą i wygłupiają się za czym idzie radość młodego pokolenia czytelników. Dzięki tej książce możemy bliżej poznać nie tylko Marcela i rodziców, ale także Maćka :)

• Dla dzieci
  • Audiobooki
  • Przeczytane dzieciom

Dodaj cytat z książki Dasz radę, Cukierku!