Dziękuję ci, Cukierku!

Okładka książki Dziękuję ci, Cukierku! Waldemar Cichoń
Okładka książki Dziękuję ci, Cukierku!
Waldemar Cichoń Wydawnictwo: Dreams Cykl: Kot Cukierek (tom 6) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kot Cukierek (tom 6)
Dreams
2016-05-19
2016-05-19
cukierek kot Cichoń

"Dziękuję Ci, Cukierku!" to szósta część przygód niezwykle psotnego, ale uroczego kota Cukierka. Tym razem, wraz z wiernymi przyjaciółmi - kotką Tradycją, Maćkiem, Marcelem i rodzicami - Cukierek stawia czoła nowym wyzwaniom i pakuje się w kolejne zabawne sytuacje.
Książka składa się z ośmiu krótkich opowiadań, w których Cukierek udowadnia, że jest prawdziwym mistrzem psot. Podaje choremu kotu lekarstwo w nietypowy sposób, próbuje rozweselić psa z depresją, a nawet zostaje detektywem, gdy znikają rybki z oczka wodnego sąsiada.
"Dziękuję Ci, Cukierku!" to książka pełna humoru i ciepła. Autor, Waldemar Cichoń, z lekkością opowiada o codziennych perypetiach Cukierka i jego rodziny, bawiąc czytelników do łez. Książka jest idealna dla dzieci w wieku 7-12 lat, ale z pewnością spodoba się również dorosłym.

Kolejny raz świetnie bawiliśmy się podczas lektury szóstej już części przygód bohatera kociej serii.

"Dziękuję ci, Cukierku!" gwarantuje dużą dawkę śmiechu. Tytułowy Cukierek, narrator książki, niesłychanie inteligentny i przebiegły kot wraz z nieustępującą mu kotką Tradycją jak zwykle podnoszą adrenalinę swojej rodzince.

Mamy tutaj 8 krótkich opowiadań, każde z inną, przezabawną historią. Koty, oczywiście dominują i (dez)organizują życie całej rodziny.

• Dlaczego święty Mikołaj wydaje się Cukierkowi podejrzany? Koniecznie trzeba to zbadać.
• Jak podać opornym i walecznym kotom paskudne lekarstwo? Ten sekret zna tylko mama.
• Pamiętacie ośmiornicę typującą wyniku meczy? Tym razem to Cukierek stanie się ekspertem sportowym
• Czy pies i koty mogą żyć w zgodzie? No pewnie! Trzeba jedynie zaakceptować drobne dziwactwa tego pierwszego
• Widzieliście kiedyś kota budującego konstrukcje z LEGO? Albo kotkę potrafiąca czytać? Przecież to "nic nadzwyczajnego".
• Czy każdy bohater musi nosić pelerynę? Czasami właśnie ta peleryna może tylko przeszkadzać w ratowaniu świata...
• Jak myślicie, co jest najważniejsze dla Cukierka, poza świeżą rybką, oczywiście? Jasne, że rodzina i to właśnie kociak nam udowodni.
• Cukierek i Tradycja znów zostają niesłusznie posądzani o niecny czyn. Czy Maciek zdoła oczyścić ich z zarzutów?

Mój 4-latek wprost przepada za tą serią. Uwielbia humor przepełniający opowiadanie oraz ilustracje świetnie oddające komizm sytuacji.
Przyznam się, że i ja z ogromną przyjemnością czytam cukierkowe perypetie.

Mamy tutaj 8 krótkich opowiadań, każde z inną,...

Świetna, lekka, zabawna pozycja do rodzinnego słuchania i czytania.

Świetna, lekka, zabawna pozycja do rodzinnego słuchania i czytania.

gdzie Diabeł nie może tam Cukierek i Tradycja:) jeden kot to był ubaw a dwa to ubaw po pachy. Marcel jak zwykle może liczyć na swojego kociego przyjaciela. jednak uwielbiam historie weterynaryjne naszych kocich przyjaciół.

Zwariowane przygody kota Cukierka i kotki Tradycji. Jak zwykle rodzinka Marcela ma wiele atrakcji dzięki tym niesfornym kotkom. A i czytelnicy świetnie się bawią czytając ich perypetie. Polecamy.

Kolejna część opowiadań z życia kota Cukierka i jego niesamowitej rodziny! Tym razem nasz bohater będzie piłkarzem, detektywem oraz wielkim szokiem dla pewnego Pana z teczką..
Czy zaprzyjaźni się z psem nowego sąsiada? Czy odkryje kto opróżnił oczko wodne?

Bardzo fajnie napisana książka.Idealna dla dzieci i dorosłych w sumie też:]
Więc jak dla mnie pełen, że tak powiem FUN I GREAT!!!!

Bardzo fajnie napisana książka.Idealna dla dzieci i dorosłych w sumie też:]
Więc jak dla mnie pełen, że tak powiem FUN I GREAT!!!!

"Dziękuję Ci, Cukierku" Waldemara Cichonia od Wydawnictwo Dreams to najnowsza książeczka o naszym kocim bohaterze.

Kolejna część to kolejne świetne i zabawne przygody dobrze znanych nam już bohaterów. Czy wiecie dlaczego Święty Mikołaj czasami bywa bardzo spięty? A może chcecie wiedzieć w jakim celu Cukierek został bohaterem typującym wynik meczu niczym niemiecka ośmiornica Paul? Albo chcielibyście wiedzieć jak przegonić agenta ubezpieczeniowego? Albo co trzeba zrobić aby zostać detektywem? Na te i inne pytanie z pewnością znajdziecie odpowiedź w kocich opowiadaniach.

Pomimo, iż to kolejna już książeczka o kociaku to autorowi nie brak nadal pomysłów na jego przygody. Historie są niesamowicie ciekawe i zabawne, sama choć jestem już dawno pełnoletnia mam świetną zabawę podczas ich lektury. To seria, która bez wątpienia sprawi, że kocia populacja zyska wielu młodych miłośników. I pewnie niejeden z nich będzie marzył o kocim domowniku, takim właśnie jak opisywany przez autora.

Nam wprawdzie do kompletu brak jedynie"Nie martw się, Cukierku", ale pewnie niejednokrotnie będziemy wracać do przeczytanych już kocich przygód.

Gdy ją przeczytałam zachciało mi się więcej części. Cukierek to radosny zwierzak. Książka jest bardzo śmieszna i ma ładne ilustracje. Bardzo mi się podobała.

Cukierek to chyba jedyny kot na świecie, którego naprawdę bardzo lubię. Ogólnie muszę przyznać, że nie przepadam za tymi zwierzakami. Moimi ulubieńcami zawsze były psy. Koty, to te czworonogi, które lubiłam z daleka, jednak w domu nigdy nie chciałam mieć takiego zwierzaka. Przerażał mnie fakt, że wszędzie jest ich pełno, wszędzie wchodzą i wszystkiego muszą dotknąć. Oj nie, to z pewnością nie dla mnie. Ja zdecydowanie zawsze wolałam psy, ale czytając przygody tego uroczego urwisa, pokochałam go całym serduchem. To wyjątkowo sprytny i milusi zwierzak. Jeśli wszystkie koty są takie super, to z przyjemnością bym jakiegoś przygarnęła.

Polecałam Wam już całą serię książek z Cukierkiem w roli głównej. Jeśli czytacie nas regularnie z pewnością potraficie wymienić je wszystkie. Ale dla tych, którzy dopiero od niedawna do nas zaglądają wymienię te tytuły po kolei. Wystarczy je wpisać w naszej wyszukiwarce po prawej stronie i konkretna recenzja wyskoczy Wam natychmiast :) A zatem. Pierwsza część przygód Cukierka nosi tytuł: "Cukierku, ty łobuzie!", a kolejne to: "Nie martw się, Cukierku!", "Popraw się, Cukierku!", "Jak się masz, Cukierku?" oraz "Gdzie jesteś, Cukierku?". Jak widzicie to już całkiem spor kolekcja. A wszystkie te części łączy jedna ważna cecha. Opowiada ona o przygodach pewnego cudownego i niezwykle sprytnego kociaka i jego kochającej rodzinki, czyli Marcela i Maćka oraz ich rodziców. Poza tym, od pewnego czasu nasz Cukierek nie jest już jedynym pupilem w domu. Czytając poprzednie części z serii mieliście przyjemność poznać również Tradycję. Uroczą kotkę, która dołączyła do rodziny. Jesteście więc ciekawi co słychać o Cukierka i reszty? Zapraszam do lektury :)

W tej części podobnie jak we wszystkich pozostałych wciąż strasznie dużo się dzieje. Ale muszę przyznać, że jestem trochę zdziwiona, bo autor przedstawił nam tutaj tytułowego bohatera w ciut inny sposób. Cukierek nie jest już tym samym malutkim psotnikiem, który stale coś wymyślił i wiecznie pakował się w jakieś tarapaty. Nie jest już tym słodkim kociakiem, który sprawiał, że tacie Marcela i Maćka włos jeżył się na głowie na samą myśl, że ten ich mały futrzak znów coś zmalował. Wręcz przeciwnie! Tutaj Cukierek to mądry i bardzo pomocny zwierzak. Choć sam nie zdaje sobie z tego sprawy, wszyscy dookoła uważają go za mądrego i niezwykle inteligentnego kota. Nawet powiedziałabym, że oni sami niekiedy zachowują się znacznie bardziej dziwacznie niż sam Cukierek? Czyżby powiedzonko "Kto z kim przystaje..." znalazło tu potwierdzenie w rzeczywistości? Wygląda na to, że tak właśnie się stało...

W tej części przeczytamy bowiem o tym jak Cukierek (całkiem nieświadomie) przewidział wynik meczu piłkarskiego lub bez kłopotu rozpoznał prawdziwe oblicze spiętego Mikołaja. Dowiemy się także jak genialne są te dwa czworonogi Maćka i Marcela. Widzieliście kiedyś kotki, które podawałyby swoim państwu przedmioty, rozpoznawały klocki według instrukcji i grały w szachy? Nieprawdopodobne prawda? Według mnie również, ale właśnie te czynności nie sprawiają kłopotu ani Cukierkowi ani Tradycji. Ale i tak najbardziej podobał mi się rozdział, w którym te dwa kociaki zachorowały, a tata chłopców miał za zadanie podać im bardzo niesmaczne lekarstwo. Oj, wtedy to się działo! Ale tutaj szczegółów już Wam nie zdradzę. O wszystkim przeczytacie sami :)

Pisałam Wam o tym już nie raz, ale chętnie znów powtórzę - cała nasza rodzinka uwielbia Cukierka i książki z jego przygodami. Z przyjemnością czytamy wszystkie części naszej młodszej damie, za to starsza córka sama już po nie chwyciła i z przyjemnością przeczytała wszystkie części. Wszystkie te książki są naprawdę bardzo fajne, zabawne i ciekawe. W tym przypadku mogłabym się jedynie przyczepić do tego, że to opowiadanie jest z pewnością znacznie mniej realistyczne od poprzednich. Tym razem jej autora poniosła wyobraźnia. Ale z drugiej strony, kto powiedział, że książki dla dzieci muszą zawsze bardzo mocno stąpać po Ziemi? Fajnie jest czasem pofantazjować. Nie ukrywam, że również fajniej czytało mi się o psotach kociaków, a nie ich opiekunów. Ale tego szczegółu również nie mogę zaliczyć do wad tej publikacji, bo przy rozdziale, o którym całkiem niedawno wspominałam dotyczącym choroby Cukierka i Tradycji - naprawdę szczerze się uśmiałam. Przyszłoby Wam do głowy, żeby użyć dywanu do łapania kotów?? Niesamowite prawda?

Zatem jak widzicie - książka jest super. Nie tylko ta jedna, ale i wszystkie pozostałe. Cukierek już na zawsze zostanie w moim serduchu jako jeden z najcudowniejszych postaci książek moich dziewczyn. Uwielbiam wracać do tych lektur, na nowo przezywać wszystkie przygody zarówno tych futrzanych bohaterów jak i ich właścicieli. A gdy dodamy do tego jeszcze cudne wydanie, grubą tłoczoną okładkę i przezabawne ilustracje autorstwa Dariusza Wanata to otrzymamy lekturę, od której trudno nam będzie oderwać nasze dziecko. My jesteśmy zachwycone. I czekamy na kolejne części. Mamy nadzieję, że jeszcze powstaną :)

• Biblioteka
  • Audiobooki
  • Cukierek
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Dziękuję ci, Cukierku!