Okładka książki Wykorzystaj lepiej każdy dzień. Jak zoptymalizować 6 kluczowych obszarów codziennej rutyny Rebecca Livermore, S. J. Scott
Rebecca LivermoreS. J. Scott Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Level Up Your Day: How to Maximize the 6 Essential Areas of Your Daily Routine
Sensus
2022-05-17
2022-05-17
wykorzystaj każdy dzień jak zoptymalizować 6 kluczowych obszarów codziennej rutyny Wykorzystaj każdy dzień. Jak zoptymalizować 6 kluczowych obszarów codziennej rutyny S.J. Scott Rebecca Livermore

Oczekiwałam czegoś dużo lepszego. Znalazło się w niej kilka przydatnych porad, ale bardzo nie podobało mi się rozwiązanie autorów z pisaniem w trzeciej osobie, wzbudzało to wręcz antypatię.

Sporo ciekawych rozwiązań które pozwolą zoptymalizować każdy nasz dzień i dzięki rutynowemu podejściu zyskać bezcenny czas na robienie rzeczy na które wiecznie brakuje nam czasu. Polecam.

Dziwię się tak wysoką opinia o tej książce. Wg mnie jest słaba jeśli ktoś siedzi w temacie. Rady typu, że lawenda działa pobudzająco czy zjedzenie węglowodanów przed snem jest dobre. Po tych dwóch radach odechcialo mi się dalej czytać. Autorzy niby piszą o rzeczach oczywistych ale w taki sposób, jakby robili prasowke do szkoły. Zero przypisów, zero bibliografii.

Postanowiłam sięgnąć po tę książkę, ponieważ mam problem z produktywnością i poczuciem, że wszystko co robię, to tylko i wyłącznie nadrabianie zaległości. Chciałam wdrożyć do swojego życia codzienną rutynę, która sprawiłaby, że każdego dnia zasypiałabym z poczuciem spełnienia.
Co by było gdybyśmy mogli dokonać poważnych przemian tylko poprzez drobne poprawki w naszych codziennych czynnościach ? Książka "Wykorzystaj lepiej każdy dzień" przedstawia osiem obszarów, dzięki którym zbudujesz od nowa swoją rutynę. Są to energia, jedzenie, ćwiczenia, rutynowe czynności, produktywność oraz zabawa. W szczególności podobała mi się część dotyczącą wykorzystania najlepszej części dnia na robienie najważniejszych dla nas rzeczy. Dzięki temu potem mogę cieszyć się dniem i poświęcić czas na samorozwój.
Polecam tę książkę, jeśli szukasz nie tylko praktycznych wskazówek, jak zarządzać swoim czasem, ale co ważniejsze, chcesz zrozumieć psychologię tego, jak drobne nawyki i zmiany mogą przekształcić się w zdrowsze, bardziej szczęśliwe i produktywne życie.

„Wykorzystaj lepiej każdy dzień” to obiecujący poprawę naszego życia poradnik napisany przez dwoje ekspertów w swoich dziedzinach. S. J. Scott specjalizuje się w samorozwoju, natomiast Rebecca Livermoore tworzy strategie marketingowe.
Ja osobiście uwielbiam czytać poradniki które przemycają użyteczne life’hacki mające ułatwić nam funkcjonowanie. Podobnie jak oglądanie trenerów osobistych pokazujących kolejne niesamowite zestawy ćwiczeń których regularne wykonywanie zapewni nam zdrowie i super figurę nie pomijając doskonałego samopoczucia, sprawia mi dużo przyjemności - niestety rzadko udaje mi się wykonać dany trening więcej niż 5 razy. Zazwyczaj czytając kolejne pozycje mające ułatwić mi samorozwój z zachwytem potakuję w myślach przyznając rację autorom i niezwykle rzadko pamiętam cokolwiek po odłożeniu książki nie mówiąc już o wprowadzaniu porad w życie…
Ten poradnik jest skupiony na wprowadzaniu codziennej rutyny, dzięki której wypracujemy więcej wolnego czasu na nasze pasje czy chociażby wypoczynek a każdy dzień będzie wykorzystany znacznie lepiej niż do tej pory. Autorzy bardzo starali się tak go skonstruować aby był przydatny dosłownie każdemu. Na każdym kroku podkreślają jak bardzo różnimy się od siebie i dostosowują rady tak by każdy mógł je z łatwością zastosować. Praktycznie nigdy nie zalecają tzw. skoku na głęboką wodę – preferują technikę małych kroczków i stopniowego wprowadzania korzystnych dla nas nawyków. Zalecają by nie wprowadzać wielu nawyków jednocześnie – lepiej zająć się jednym z proponowanych obszarów i gdy już wypracujemy progres zająć się kolejnym. Jest to niestety obarczone wadą jaką jest długofalowość w osiągnięciu zamierzonych efektów. Mi znacznie bardziej odpowiadają działania gdzie szybciej widzę efekty. Jednak myślę że, spora część czytelników będzie zadowolona z małej ilości pracy czy inwestycji które wdrażane są powoli i stopniowo. Efekt w końcu nadejdzie a czas i tak upłynie.
Cała książka jest podzielona na kilka części. Na początek autorzy pokazują nam jakie korzyści da nam wprowadzenie rutyny, która zwykle nie jest kojarzona z czymś pozytywnym – kojarzy się z nudą i nieciekawymi obowiązkami. Jeśli jednak dzięki rutynie efektywnie będziemy wykonywać codzienne zadania, przyzwyczaimy się też do samodzielnego przygotowywania zdrowych posiłków i do regularnej aktywności fizycznej - zauważymy, że zostanie nam dużo więcej czasu na przyjemności. Doskonałym sposobem na wprowadzenie codziennej rutyny to rozpoznanie kilku obszarów naszego życia gdzie jest ona przydatna. Będą to : energia (sen i regeneracja),odżywianie się (ogólna dieta i planowanie posiłków),aktywność fizyczna (regularne treningi i ruszanie się w ciągu dnia),rutynowe zajęcia (obowiązki domowe i powtarzające się prace),praca (u kogoś lub dla siebie),przyjemności (hobby, relaks i kreatywne zajęcia). Najlepiej znaleźć ten obszar który najbardziej wymaga poprawy i od niego zacząć wprowadzanie pozytywnych zmian. Autorzy sugerują jak to zrobić – co warto zmienić, jednocześnie pokazując przykłady co może nam w tym przeszkodzić i jak sobie z tym poradzić. I tak miesiąc po miesiącu możemy osiągnąć nasz idealny sposób na to by każdy dzień był przez nas naprawdę dobrze wykorzystany z uwzględnieniem wszystkich potrzeb naszych i naszych bliskich. Na koniec autorzy pokazują przykładowe rutyny ludzi którzy je stosują z wielkim powodzeniem a każda z tych osób prowadzi zupełnie inny styl życia – od matki która zajmuje się domem i przy okazji jest doskonale zorganizowana -pisze też regularnie w sieci i znajduje czas na swoje przyjemności, przez kogoś na etacie aż po właściciela własnej firmy.
Moim zdanie ten poradnik jest wart uwagi chociaż niewiele nowego wnosi jeśli chodzi o książki o samorozwoju. Podobnych jest już kilka. Czyta się szybko i przyjemnie. Jeśli zastosujecie zawarte w nim rady z pewnością jakość Waszego życia polepszy. Co prawda jeśli macie trochę do poprawy może to potrwać. Jest u kilka bardzo przydatnych i współczesnych life-hacków, które zamierzam wykorzystać. Najbardziej spodobała mi się metoda POMODORO i kilka stron www pomocnych przy planowaniu posiłków. Liczę że dzięki nim zyskam więcej czasu na moje przyjemności.

Przyjemna i szybka do przeczytania książka w stylu „pomocy” jak wykorzystać lepiej każdy dzień.
Nie sugerowałabym się wszystkim co tu znajdę za mocno,
ale uważam, że można znaleźć i wyciągnąć z tej książki pare porad i zachowań do swojego własnego życia.
Lubię czasami sięgać po poradniki takiego typu także polecam serdecznie.

Nie sugerowałabym się wszystkim co tu znajdę za mocno,
Lubię czasami sięgać po poradniki takiego typu także polecam serdecznie.

„Wykorzystaj lepiej każdy dzień” to książka, która głównie promuje idee rutyny. Pokazuje wiele korzyści, które są z niej w stanie płynąć, a także jej metody kształtowania w oparciu o jej sześć kluczowych obszarów. Wyraźnie podkreśla, że nie jest ona tak zwaną monotonią, ale to właśnie dzięki niej jesteśmy w stanie wykonywać swoje codzienne obowiązki już z automatu, co skutkuje większą ilością czasu na osobiste przyjemności i niespodziewane zmiany w planie dnia. Rutyna jest środkiem na zachowanie spokoju bez względu na towarzyszące okoliczności i powinności.

Pióro Scotta i Livermore szczerze mówiąc nie było czymś zachwycającym, ale nie jest ono kluczowym elementem książek samorozwojowych. W zasadzie otrzymałam prosty i zrozumiały styl pisarski, co mogę ocenić na plus. Dosyć często występowały powielające się zdania, które były momentami zbędne. Ciekawym aspektem okazała się perspektywa, z której została napisana pozycja – autorzy celowo pisali o sobie w trzeciej osobie liczby pojedynczej, aby poradnik był bardziej przejrzysty i czytelny.

Przyznam, że sporadycznie miałam wrażenie jakbym czytała żywą reklamę. Dosyć często na kartkach występowały różne elementy, do których poniżej znajdowały się nagromadzone linki do stron internetowych. Identycznie prezentowało się przytaczanie książek innych autorów, a także twórców tej pozycji.

„Wykorzystaj lepiej każdy dzień. Jak zoptymalizować 6 kluczowych obszarów codziennej rutyny” to książka, która nie była czymś przełomowym i odkrywczym w moim życiu. Raz na jakiś czas lubię sięgnąć po tego typu pozycję, aby dała mi pewien zastrzyk motywacji - to właśnie mi zapewniła. Powielała wiele utartych schematów, które społeczeństwo zdążyło już przyswoić, ale też zaprezentowała wiele innych, interesujących aspektów dotyczących rutyny. Tytuł może nie jest czymś obowiązkowym, jednak nie żałuję, że poświęciłam na niego kawałek swojego czasu.

Obecnie żyjemy w świecie w , którym umiejętność zarządzania czasem jest niezwykle pożądana nie tylko u dorosłych ale także u dzieci, tym wcześniej się jej nauczymy tym lepiej dla nas. Kiedy postanowimy, że czas coś zmienić, przerwać ten błędny krąg (marnowanie czasu) pojawia się nurtujące pytanie: Jak zoptymalizować 6 kluczowych obszarów codziennej rutyny, czyli innymi mówiąc jak sprawić aby nasza rutyna była sprawniejsza a prze co abyśmy mieli więcej czasu na inne aktywności nie nadwyrężając przy tym naszego zdrowia.
Z pomocą przychodzi nam dwójka ekspertów: S.J. Scott oraz Rebecca Livermore, którzy w prosty i przyjemny sposób prezentują nam jak osiągnąć większą efektywność przy mniejszym nakładzie energii. Efektem współpracy tej dwójki jest właśnie poradnik: Wykorzystaj lepiej każdy dzień. Jak zoptymalizować 6 kluczowych obszarów codziennej rutyny.

Na co dzień jestem osobą, która raczej woli przeczytać jakąś obyczajówkę czy też romans, ale z racji tego, że ostatnimi czasy uświadomiłam sobie jak nieubłagany jest czas postanowiłam sięgnąć po ten poradnik w nadziei ,że znajdę w nim jakieś przydatne rady czy też wskazówki. Po przeczytaniu stwierdzam, że nie mogłam trafić lepiej. Przejrzysta, pełna przydanych rad książka. Największym atutem tego poradnika okazuje się jego prosta, która ukazuje się np. w języku - po prostu nie sposób nie zrozumieć myśli autora. Małym minusem okazała się kategoryzacja jedzenia na dobrze i złe - nie ma czegoś takiego. Jedzenie może być mniej lub bardziej odżywcze ale nie dobrze czy też złe.

Polecałam tę książę każdej osobie która chciała być coś zmienić w swoje rutynie czy też ma wrażenie ,że czas przelatuję jej przez palce w zawrotnym tempie przez co jej wydajność w dużej mierze jest ograniczona

Rutyna zazwyczaj kojarzy nam się z czymś negatywnym co wywołuje u nas znudzenie. Jednak jak pokazują autorzy może mieć ona również pozytywne skutki, które pomagają wprowadzić harmonię i uporządkować nasz rytm dnia. Rutyna jest szczególnie korzystna dla tych którzy mogą wiele czynności wykonywać regularnie, a ich obowiązki mają stały porządek. Dzięki stosowaniu rutyny nie tracimy czasu na zastanawianie się od czego zacząć oraz co jest w obecnej chwili ważniejsze. Rutynowe działanie np. rano lub wieczorem pozwala nam zaoszczędzić nie tylko nerwy ale również czas, który możemy wykorzystać na swoje pasje. Dlatego też autorzy przedstawili w książce propozycje czynności które można wprowadzić jako pozytywną rutynę do tego należy między innymi rytuał poranny, jak „ogarnięcie się”, przygotowanie śniadania czy dotarcie do pracy. Wypracowanie pewnych schematów pomaga nam na zaoszczędzenie czasu oraz lepsze zorganizowanie reszty dnia. Autorzy zdają sobie również sprawę, że nie każdy sposób będzie odpowiedni dla każdego, dlatego też przedstawili tutaj wiele propozycji poprzez zapisywanie pomysłów na karteczkach, wyznaczaniu sobie najważniejszych celów na każdy dzień, dzieleniu obowiązków na specjalne bloki i odpoczynki. Myśle że jest to książka w korek każdy może znaleźć coś dla siebie ponieważ pomysłów i wskazówek jest tutaj dużo, a ich zastosowanie jest pokazane na konkretnych przykładach odnoszących się do życia rodzinnego, do pracy czy swojego czasu wolnego. Książka jest też napisana bardzo prostym językiem, a autorzy niczego nam nie nakazują co dosyć często pojawia się w poradnikach, dlatego też czyta się ją z przyjemnością i naprawdę szybko.

Podstawowa wiedza w zakresie zarządzania czasem. Jak ktoś czytał kilka takich ksiażek to tutaj niczego nowego się nie dowie. Do tego mnie irytowało pisanie autorów w trzeciej osobie.

• Storytel
  • Poradniki