Cudowny chłopak

Data 1. wydania:
2012-02-14
Maria Olejniczak-Skarsgard
Albatros
chłopak chłopiec choroba choroba genetyczna literatura amerykańska przyjaźń rodzice rodzina samotność siostra szkoła tolerancja uczeń
Wonder
literatura piękna
2018-01-17
Maria Olejniczak-Skarsgard

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Twarzą w twarz z całym światem

26 Link do recenzji

"Cudowny Chłopak" jest książką, która ostatnio mnie zachwyciła. Dziesięciotni Auggie ma już za sobą 27 operacji, a wszystko przez zmutowany gen, który zdeformował mu twarz. Dopiero teraz wybiera się do szkoły, gdzie przyjdzie się mu zmierzyć z innymi uczniami. Właśnie tam spotyka się z wrogością, uprzedzeniami, ostracyzmem i podłością. Jednak pośród tych wszystkich złych...

Książka czytała się super szybko, ponieważ strony nie są szczególnie przeładowane tekstem, a rozdziały dość krótkie. Odebrałam ją całkiem pozytywnie, jednak nie wywarła na mnie takiego szczególnego wow! jak się spodziewałam.

August - dziesięciolatek ze zdeformowaną przez genetyczną chorobę twarzą - zaczyna naukę w szkole. Jak łatwo się domyślić, nie jest mu lekko odnaleźć...

Dzieci potrafią być okrutne. Ludzie potrafią być okrutni. Tylko dlatego, że ktoś jest inny z automatu zaczyna znaczyć, że jest gorszy. Dlaczego żyjemy w świecie, w którym musi tak być?

Ta książka jest przede wszystkim o dobru i o tym, co niesie ze sobą czasami odrzucenie. i o tym, co muszą przeżywać ludzie dotknięci pewną... niepełnosprawnością? Chociaż to chyba niezbyt...

Cudowna <3 Książka warto przeczytać .Polecam zarówno dla dorosłych i jak dla dzieci

Cudowna książka o cudownym chłopcu, który musi poradzić sobie w świecie, w którym inność jest wyśmiewana. Główny bohater jest przecudownym młodych chłopakiem, który dopiero uczy się żyć wśród ludzi, a tak naprawdę do końca nie może tego zrobić. Świetna książka, pokazująca jak czuje się wyśmiewane dziecko.

Cudowny chłopak i cudowna książka. Pokazuje, że inność, czasami ekstremalna, nie czyni nas gorszymi od innych.

Zgadzam się z cytatem iż każdy powinien raz w życiu mieć swoje pięć minut i otrzymać owację na stojąco. Idealny materiał na lekturę szkolną. Mówi się że dzieci są okrutne. Nie. Dzieci są dobre, okrucieństwa uczą ich rodzice. Dobroci też. I ta dobroć zwycięża.

Rewelacyjna książka, świetny film. Dokładnie w tej kolejności :)

Niesamowicie lekka książka, która wiele uczy, pokazuje nasze etapy dorastania i to, w jak różnych życiowych pozycjach możemy się znaleźć. Nie jest to tylko perspektywa głównego i tytułowego bohatera- Augusta, ale też jego siostry, osób z jej otoczenia, które znajdują się w przeróżnych sytuacjach, i obijają się o życie rodziny Pullmanów. Ta książka po prostu uczy jak być...

Tytuł obił mi się o uszy,ponieważ jakiś czas temu była ekranizacja,której jeszcze nie widziałem.Nieco przypadkowo sięgnąłem po tę książkę,okazało się,że ma świetną średnią i mnóstwo pozytywnych opinii,które nie są przesadzone.Autorce udało się stworzyć niezwykłego bohatera i bardzo oryginalną,a jednocześnie prostą historię.Auggie Pulman to dziecko,które miało niezwykłego...

Cudowny chłopiec, piękna i wzruszająca opowieść. Książka z morałem, jednak nie do końca moja stylistyka. Trudno jest wejść w „buty” dziesięciolatka i spojrzeć na świat jego oczami. Mimo to, warto przeczytać.

Dyskusje

4 487