Cudowny chłopak

Data 1. wydania:
2012-02-14
Maria Olejniczak-Skarsgard
Albatros
chłopak chłopiec choroba choroba genetyczna literatura amerykańska przyjaźń rodzice rodzina samotność siostra szkoła tolerancja uczeń
Wonder
literatura piękna
2018-01-17
Maria Olejniczak-Skarsgard

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Twarzą w twarz z całym światem

26 Link do recenzji

Pomysłowa historia tytułowego cudownego chłopca opowiedziana z kilku perspektyw. Jednak nie przekonała mmie pierwszoosobowa narracja dziesięciolatków.
Książkę szybko i lekko się czyta, także polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cudowny chłopak to naprawdę wspaniała książka! W niektórych momentach jest bardzo zabawna a czasem strasznie wzruszająca. Przekazuje wiele wartości przydatnych w codziennym życiu. Dlatego każdy z was powinien ją przeczytać! Gwarantuję że będziecie się przy tym świetnie bawić!

1921

Tym razem był najpierw film ,akurat był wyświetlany w telewizji .
Doskonała rola Julii Roberts, Owena Wilsona i Jacoba Tremblaya (przyznam szczerze że pierwsza dwójka to moi ulubieni aktorzy) .
Niejednokrotnie wzruszyłyśmy się z córkami oglądając film.
Jako że miałam książkę i ciągle odkładałam na potem ,więc teraz przynajmniej był powód żeby w końcu ją przeczytać...

Cudowny chłopak i cudowna wzruszajaca książka o akceptacji , miłości i przjaźni. Auggie Pullman nie jest zwykłym chłopcem , spośród wielu innych chłopców w jego wieku wyróżnia go jedna rzecz - wygląd. Chłopiec cierpi na bardzo rzadką chorobę dyzostazę twarzo- żuchwową. Całe swoje 11 letnie życie spędza w domu razem mamą , tatą oraz siostrą Vią. Ze względu na liczne...

Odkąd zobaczyłam zwiastun ekranizacja wiedziałam, że muszę przeczytać tą książkę. Jak się później okazało, była to jedna z lepszych decyzji w moim życiu. Dzięki niej odmieniło się moje życie. Zaczęłam doceniać to co mam. Pokazała mi ona, jak ważne jest wsparcie rodziny i przyjaciół.
Historia ta jest pełna ciepła i inspiracji. Dlatego mam nadzieję, że zainspiruje ona także...

Lekka, wzruszająca i bardzo emocjonalna. Naprawdę godna polecenia.

dobra ksiazka

Tym razem mam przyjemność przeczytania i zrecenzowania książki autorstwa R.J. Palacio pod tytułem „Cudowny chłopak”. Publikacja ta opowiada historię dziesięciolatka, który nazywa się August Pullman. Auggie jak nazywają chłopca najbliżsi ma rozczep podniebienia i ma niezwykłą twarz. I właśnie jego oblicze przez większość ludzi jest wyśmiewana i wyszydzana. Niestety Auggie...

Niezwykle poruszająca opowieść o przyjaźni, miłości i postrzeganiu przez środowisko. Przyznam, że byłam na premierze filmu i od razu urzekła mnie historia Augusta. Bardzo podoba mi się to, że pomimo tego, jak wygląda chłopiec, ma ogromny dystans do siebie. Jest to książka obowiązkowa! Można się przy niej śmiać i wzruszyć.

Chyba popełniłam ogromny błąd.
Najpierw obejrzałam film i to kilka razy bo tak bardzo mi się podoba, a książka mnie jakoś nie porwała.

Dyskusje

4 333