Cud chłopak

Albatros
Wonder
literatura dziecięca
Maria Olejniczak-Skarsgard

Cudowna książka o cudownym chłopcu, który musi poradzić sobie w świecie, w którym inność jest wyśmiewana. Główny bohater jest przecudownym młodych chłopakiem, który dopiero uczy się żyć wśród ludzi, a tak naprawdę do końca nie może tego zrobić. Świetna książka, pokazująca jak czuje się wyśmiewane dziecko.

Cudowny chłopak i cudowna książka. Pokazuje, że inność, czasami ekstremalna, nie czyni nas gorszymi od innych.

Zgadzam się z cytatem iż każdy powinien raz w życiu mieć swoje pięć minut i otrzymać owację na stojąco. Idealny materiał na lekturę szkolną. Mówi się że dzieci są okrutne. Nie. Dzieci są dobre, okrucieństwa uczą ich rodzice. Dobroci też. I ta dobroć zwycięża.

Rewelacyjna książka, świetny film. Dokładnie w tej kolejności :)

Niesamowicie lekka książka, która wiele uczy, pokazuje nasze etapy dorastania i to, w jak różnych życiowych pozycjach możemy się znaleźć. Nie jest to tylko perspektywa głównego i tytułowego bohatera- Augusta, ale też jego siostry, osób z jej otoczenia, które znajdują się w przeróżnych sytuacjach, i obijają się o życie rodziny Pullmanów. Ta książka po prostu uczy jak być...

Tytuł obił mi się o uszy,ponieważ jakiś czas temu była ekranizacja,której jeszcze nie widziałem.Nieco przypadkowo sięgnąłem po tę książkę,okazało się,że ma świetną średnią i mnóstwo pozytywnych opinii,które nie są przesadzone.Autorce udało się stworzyć niezwykłego bohatera i bardzo oryginalną,a jednocześnie prostą historię.Auggie Pulman to dziecko,które miało niezwykłego...

Cudowny chłopiec, piękna i wzruszająca opowieść. Książka z morałem, jednak nie do końca moja stylistyka. Trudno jest wejść w „buty” dziesięciolatka i spojrzeć na świat jego oczami. Mimo to, warto przeczytać.

Jest to taka urocza jak również wstrząsająca historia dziecka, które zmaga się z wieloma niesprawiedliwościami. Zdeformowana twarz jest dla większości dzieci w szkole czymś dziwnym, co spotyka się z różnego rodzaju obelgami. Nikt nigdy nie zasługuje na coś takiego. Nie zabraknie tutaj dużej dawki humoru oraz wzruszających chwil w gronie rodzinnym.

Ostatnio wróciłam do tej powieści po roku. Zachwyciła mnie tak samo jak za pierwszym razem. Historia Augusta jest wzruszająca i pokazuje, że tak naprawdę liczy się to, co mamy w środku, a nie nasz wygląd. Książkę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie

"Cudowny chłopak" to taka książka dla dzieci z dobrego domu, które owszem, mają problemy, nieraz bardzo poważne, tak jak protagonista omawianej książki, ale które są szybko rozwiązywane siłą miłości, pozytywnym nastawieniem i zasobnym budżetem. Nie oznacza to bynajmniej że to pozycja bezwartościowa - jest pełna optymizmu i ciepła, napisana przyzwoitym językiem i przekazuje...

Książka jest napisana bardzo prostym, lekkim językiem, co łączy się z tym, że historia prowadzona jest z perspektywy dzieci lub nastolatków. Zaskoczyło mnie to, bo na początku zakładałam, że całość będę widzieć oczami Augusta.

O tym tytule słyszałam dużo, zarówno w kontekście książki, jak i filmu (teraz wiem, że koniecznie muszę i go nadrobić) i cieszę się, że wreszcie...

Dyskusje

4 433