Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz

Okładka książki Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz J.K. Rowling
Nominacja w plebiscycie 2017
Okładka książki Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz
J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Fantastyczne zwierzęta (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Fantastyczne zwierzęta (tom 1)
Fantastic Beasts and Where to Find Them. Original Screenplay
2016-11-18
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Fantastyczne zwierzęta Harry Potter scenariusz filmu magia kino
Inne

Zdecydowana większość z nas żyła w dzieciństwie przygodami młodego czarodzieja Harry'ego Pottera i jego przyjaciół, więc któż nie kojarzy słynnej książki "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" Newta Skamandera. Dożyliśmy czasów, gdy możemy zobaczyć perypetie tego specyficznego magizoologa na wielkim ekranie, ale także poczytać o nich na stronach tej książki w formie filmowego scenariusza. Z własnych doświadczeń wiem, że czytelnicy raczej niechętnie odnoszą się książkowych wydań scenariuszy (zwłaszcza fani Harry'ego Pottera po "Przeklętym dziecku"), ale według mnie jest to coś ciekawego i nietypowego, a dobre wydanie sprawia, że jest to nie lada gratka dla fanów.

Oczywiście, film "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" ze świetnym Eddiem Redmaynem oglądałem, przez co wiedziałem czego spodziewać się w tej książce, ale to nie znaczy, że przyjemność z lektury była mniejsza. Podczas czytania widziałem przed oczyma sceny wyjęte żywcem z filmu, dzięki czemu całość była fascynującym przeżyciem. Moja wyobraźnia nie poradziłaby sobie z tym lepiej, niż Eddie Redmayne  Co do fabuły, uważam pierwszą część "Fantastycznych zwierząt" za dobrą i przyjemną pod tym względem. Nie jest ona może wybitna, ale postać Newta, jego nastawienie do rzadkich zwierząt, ale i relacje z ludźmi, czarodziejami i mugolami, choć często skomplikowane, to przyjemne w lekturze.

Dużo tej książce dodaje bardzo ładne wydanie, o co postarało się Wydawnictwo Media Rodzina. Okładka jest według mnie przepiękna, a w środku jest równie dobrze. Każda strona jest bogata w różne zdobienia, dzięki czemu prezentuje się to fantastycznie. Jak widać takie drobne rzeczy mają duży wpływ na lekturę i cieszę się, że sięgnąłem po tę pozycję, choćby ze względów wizualnych. Ilustracje są naprawdę piękne i pasujące klimatem do świata Harry’ego Pottera.

Zdecydowanie polecam tę pozycję fanom czarodziejskiego uniwersum. Nie dość, że fajnie się to czyta, to i na półce będzie się ładnie prezentować.

Więcej moich recenzji znajdziecie na Instagramie @chomiczkowe.recenzje, gdzie serdecznie zapraszam.

Sama treść nie jest jakoś szczególnie porywająca, ale wydanie jest absolutnie przepiękne i robi wrażenie. Ilustracje, okłada, obwoluta - to wszystko kreuje magiczny klimat. Sama filmowa trylogia Fantastycznych Zwierząt niestety nie dowozi, ale pierwszy film (oraz scenariusz) i tak dalej lubię za oryginalne postaci i próbę zrobienia czegoś nowego w tym świecie!

Na starcie - okładka to obłęd! Ubóstwiam!

Co do zawartości - nie jest to mój pierwszy scenariusz w życiu jaki przeczytałam i chociaż w tej kategorii mam swojego faworyta to ta książka zajmuje drugie miejsce.

Jeśli chodzi o Fantastyczne Zwierzęta to widziałam tę część, ale dawno, w okolicach premiery więc z głowy uleciało wiele zwłaszcza, że nie przepadałam za filmem. Teraz ten scenarusz sprawił, że chciałabym raz jeszcze zobaczyć ekranizację! Szalenie mi się podobało i zdecydowanie polecam!

Na starcie - okładka to obłęd! Ubóstwiam!

J.K. Rowling
'' Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć ''

Magizoolog Newt Skamander przyjeżdża do Nowego Yorku po zakończeniu wyprawy, której celem było znalezienie rzadkich i niesamowitych magicznych stworzeń. Nieoczekiwanie ginie jego magiczna walizka a fantastyczne zwierzęta z niej uciekają .Newt musi odnaleźć swoje zguby. W czasie poszukiwań poznaje Tinę, Queenie i Jacoba, z którymi się zaprzyjaźnia. Wydostanie się niezwykłych stworzeń z walizki Skamandera to tylko początek kłopotów. Świat czarodziejów narażony jest na ujawnienie oraz na niebezpieczeństwo ze strony wielkiego czarnoksiężnika Gelerta Grindelwalda...

Książka ta tak jak '' Harry Potter i Przeklęte Dziecko '' jest pisana w formie scenariusza. Jest ciekawa a także pięknie wydana, zawiera ilustracje. Czyta się ją bardzo szybko. Przeczytałam ją całą na raz i podobała mi się. Moim zdaniem sam pomysł na tą serię jest świetny, bo mimo zakończenia serii HP można wrócić do tego uniwersum poprzez inną historię. Jestem bardzo ciekawa drugiej części ☺️.

⭐⭐⭐⭐/⭐⭐⭐⭐⭐

J.K. Rowling
'' Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć ''

„Lecz tam, gdzie jest światło, zawsze musi być cień”, czyli powrót do uniwersum Wizarding World.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć to prequel znanej na całym świecie serii Harry Potter. Chyba nie ma osoby, która by nie kojarzyła Chłopca, który przeżył. Ja jestem wielką fanką zarówno książek i filmów. Bardzo lubię wracać do tego uniwersum. Książka kusi nas także swoim magicznym wydaniem — okładka przyciąga wzrok, a minimalistyczne ilustracje wewnątrz cieszą oko.

Pobyt magizoologa Newta Skamandera w Nowym Jorku miał być tylko krótką przerwą w podróży. Jednak gdy ginie jego magiczna walizka i fantastyczne zwierzęta wydostają się na wolność, zaczynają się prawdziwe kłopoty.
Scenariusz filmowy „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to nowa, oryginalna opowieść inspirowana podręcznikiem dla uczniów Hogwartu autorstwa Newta Skamandera. J.K. Rowling, autorka bestsellerowej, uwielbianej na całym świecie serii o Harrym Potterze, tym razem debiutuje w roli scenarzystki filmowej. Jest to epicka, pełna przygód opowieść w najlepszym wydaniu; fantastyczna galeria niesamowitych postaci i magicznych stworzeń.

Pierwszy film oglądałam zaraz po premierze w 2016 roku, ale scenariusz jakoś wtedy mi umknął. Potem nadszedł czas na drugi film i już wtedy sięgnęłam także po scenariusz. Teraz przy okazji premiery trzeciego scenariusza miałam okazję sięgnąć po pierwszy tom. Akurat przypomniałam sobie, od czego rozpoczęła się nasza przygoda z Newtem Skamanderem. Jeśli oglądaliście film, to scenariusz będzie ciekawym dodatek i dobrym sposobem na odświeżenie sobie przygód tego czarodzieja. Historia jest pełna różnorodnych magicznych stworzeń. Ciekawym aspektem jest także obecność mugola, który ma swoje miejsce w opowieści o magii. Świetnie współgra on z naszymi bohaterami.

Jest to książka na raz. Czyta się ją błyskawicznie (jest ona oczywiście w formie scenariusza). Nie znajdziecie tutaj ani zdjęć, ani ciekawostek z filmu jak to ma miejsce w trzeciej części. Fantastyczne zwierzęta przedstawiają wydarzenia, które działy się ponad pięćdziesiąt lat przed tymi, które znamy z serii Harry Potter. J. K. Rowling zabiera nas do Nowego Jorku, gdzie Newt Skamander będzie walczył z przeciwnościami losu. Choć ta seria nie skradła mojego serca tak bardzo, jak Harry Potter, to nadal uważam, że jest warta uwagi. Miło było przenieść się do świata czarodziejów wykreowanego przez J. K. Rowling. Dla fanów Harry'ego Pottera pozycja obowiązkowa, ponieważ ukazuje dokładniej, jak funkcjonuje świat zwierząt w magicznym uniwersum Wizarding World, a także jak wyglądają inne Ministerstwa Magii i w jaki sposób to wszystko funkcjonuje poza Wielką Brytanią. Scenariusz jest idealną opcją, kiedy chcecie odświeżyć sobie film lub po prostu ponownie zanurzyć się w tym magicznym klimacie.

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”
jest to pierwsza część scenariusza, która chociaż dzieje się w tym samym magicznym świecie, to jednakże postaci i czas są zupełnie różne. J.K.Rowling tym razem przedstawia nam postać niejakiego Newta Skamandera magizoologa, który przez okrutny zbieg okoliczności ma nie lada kłopot z odzyskaniem jej, wraz z zagubioną zawartością. Na łamach całego scenariusza poznajemy zwierzęta wszelkiej maści, kształtu.

Kiedy tylko lata temu, sięgnęłam po pierwszy tom przygód o słynnym czarodzieju Harrym Potterze to wiedziałam, że bez względu na wszystko powrót do ukochanego świata czarodziejów będzie wspaniały. Chociaż sama forma przedstawienia historii różni się od tej formalnej, którą znamy niech was to nie zniechęca, gdyż ten scenariusz czyta się naprawdę cudownie. Powiem wam szczerze, że krótsze, ale bardziej szczegółowe opisy pozwalały mi nie tylko wyobrazić sobie scenerię, ale i wczuć się w postaci. Ich emocje, które wybrzmiewały ze słów, postawy, czy sposobu chodzenia. Nie ukrywam jest to lektura na dosłownie jeden dzień.

Zwieńczeniem tej cudownej historii są zwierzęta, które pięknie zostały przedstawione. Dzięki ich zrachowaniom wybuchałam śmiechem, moim faworytem po dziś dzień jest bezapelacyjnie niuchacz. „Fantastyczne zwierzęta'' to nie tylko opowieść o fanatycznych istotach, ale również o człowieku. Ciekawie było wczuć się niejako w rolę aktora i kawałek po kawałku odkrywać tonę emocji, po miłość, smutek, żal. To z jaką pasją dążyli do wykonania misji czy poszukiwali swojego miejsca w świecie.

Mówię to z bólem serca, ale nigdy jakoś te nowsze filmy nie były moim guilty pleasure, jednakże odkrycie tego scenariusza otworzyło moje oczy każąc spojrzeć na tę opowieść z zupełnie innej perspektywy. To była naprawdę wspaniała podróż jak i powrót do świata czarodziejów to tylko pokazuje iż Rowling naprawdę wykonała świetną robotę i bez względu na czas czy wiek czytelników te historie zawsze będą w naszych sercach.

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to scenariusz rozpoczynający całkiem nową historię w świecie magii stworzonym przez J.K. Rowling. Historię, która wydarzyła się na długo, zanim wykreowany przez Rowling słynny Harry Potter przyszedł na świat.

Poznajemy tutaj Newta Skamandera, magizoologa, który kocha magiczne zwierzęta. Towarzyszą mu one przez całą książkę i często pomagają w trudnych sytuacjach, ale również przysparzają niemało kłopotów. Zdecydowanie te cudowne istoty dodają książce humoru i charakteru, a najbardziej rozpoznawalne z nich – niuchacz i nieśmiałek – trafiły prosto w moje serce i poprawiały humor za każdym razem, gdy się pojawiały.

Jest to scenariusz, więc czyta się błyskawicznie, ale nigdy bym nie pomyślała, że w tak krótkiej i zwięzłej treści można zawrzeć tak wiele emocjonujących wydarzeń i zawiłą fabułę. Wątki o miłości, odkrywaniu swojej prawdziwej tożsamości, zaufaniu, odrzuceniu, obłudzie – to wszystko zawarte w jednym krótkim, lecz przecudownym scenariuszu.

Uwielbiam magiczny świat wykreowany przez Rowling, więc z chęcią sięgnęłam po tę książkę, aby poznać życie czarodziejów w czasach, gdzie Harry’ego nie było jeszcze na świecie, a Albus Dumbledore był młodym mężczyzną. Po przeczytaniu tej książki jestem pod ogromnym wrażeniem. Nie obejrzałam jeszcze filmu „Magiczne zwierzęta i jak je znaleźć”, bo bałam się, że się zawiodę, ale po przeczytaniu tego scenariusza jestem kupiona i film jest już w planach do obejrzenia. Gorąco polecam, może ktoś z Was również zakocha się w tej historii.

Nazwiska J.K. Rowling nie trzeba nikomu przedstawiać autorka kochanego przez miliony Harry’ego Pottera w 2016 roku wróciła do nas z historią o tym, co działo się przed Harrym. " Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" czyli pierwszy film z serii fantastycznych zwierząt został również wydany w formie scenariusza. Sama historia jest ciekawa i chodź dzieje się to wszystko przed znanymi nam wydarzeniami super poznać dawnych uczniów Hogwartu. Tym razem będziemy towarzyszyć Newtowi Skamaderowi magiozoologowi, który właśnie wraca z wyprawy badawczej, w czasie której poszukiwał magicznych stworzeń.
Scenariusz jest przepięknie wydany zdobienia na okładce i w środku książki. Jak lubicie taką formę to bardzo fajnie przeczytać tę historię również w takiej formie.
Powiem wam szczerze, że jest to moja ulubiona część i cieszę się, że mogłam wrócić do niej również w papierowej formie. I chyba niedługo czeka mnie kolejny jej seans.

Historia na 9
Sceniausz na 8

Magizoolog Newt miał odwiedzić Nowy Jork tylko na chwilę. Jednak kiedy ginie jego magiczna walizka, a fantastyczne zwierzęta wydostają się na wolność, zaczynają się kłopoty.

Ta książka jest pisana jak scenariusz, więc przeczytałam go za jednym posiedzeniem. Myślałam, że taka forma może mi nie podejść, ale się myliłam. Wartka akcja, ciekawe postaci i te zwierzęta - no absolutnie mój świat! Wciągnęłam się szybko, a jeszcze szybciej zachwyciłam. Po prostu mi się podobało ☺️

Pozostaje mi teraz obejrzeć film i dowiedzieć się czy jest równie dobry jak książka.

Nie jestem fanką czytania scenariuszy, jednak dla świata magii i czarodziejów można przez to przebrnąć. Z upływem stron, im bardziej wartka stawała się akcja, ta forma kompletnie przestawała mieć znaczenie. Pomysły Rowling nie mają końca. Książka zawiera piękne ilustracje, ozdobne wzory, a okładka to istna uczta dla oczu. A jutro czas na seans filmowy ;)

J.K. Rowling Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz Zobacz więcej