Inferno

Okładka książki Inferno
Dan Brown Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Langdon (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Robert Langdon (tom 4)
Inferno
Sonia Draga
2016-10-14
2016-10-14
Robert J. Szmidt
Robert J. Szmidt sensacja kryminał Robert Langdon Florencja Dante

Przeczytałam że względu na moją miłość do Italii.
Bo Florencja, bo Dante.
Sensacyjne czytadełko i tyle.

Przeczytałam że względu na moją miłość do Italii.
Bo Florencja, bo Dante.
Sensacyjne czytadełko i tyle.

Dan Brown mnie nie zawiódł po raz kolejny.
Historia ta porwała mnie od pierwszych, aż do ostatnich stron. Napięta atmosfera książki powoduje, że trudno od niej się oderwać, a jednocześnie bardzo przyjemnie czyta się o cudownych zabytkach Florencji, Wenecji czy też Tureckiej Hagia Sofija. Pomimo, że część wydarzeń historycznych została nico ubarwiona, dowiadujemy się wielu ciekawych i prawdziwych faktów dotyczących powyższych miejsc muzealnych. Niesamowity klimat sprawia, że czytelnik rozważa odwiedzenie tych miejsc.
Nie można przejść też bez komentarza wobec całkiem przyjemnych bohaterów, jacy pojawiają się na łamach tej książki. I tego, jak samotnie czuje się wśród tłumu geniusz, wykraczający swoim umysłem poza ogół swojego otoczenia w którym żyje. Czy dotyczy to samego Dantego, Michała Anioła, Leonarda da Vinci, czy wizjonerów, lekarzy, genetyków naszych czasów.
I kolejną wartą przemyślenia opcją jest konflikt etyczny, dotyczący eliminacji części populacji poprzez stworzenie wirusa i ocalenie tym samym reszty świata ludzkiego. W świetle dzisiejszych wydarzeń na świecie książka niezwykle wpisuje się w ten czas...

Czy jeśli nie poniósłbyś żadnych konsekwencji i mógł wciśnięciem jednego przycisku uśmiercić bezboleśnie losową połowę ludzkości, w celu ratowania drugiej połowy i przetrwania gatunku, zrobiłbyś to?

Dan Brown mnie nie zawiódł po raz kolejny.

ostatnia książka...

Zasadniczo nigdy nie przepadałem za Danem Brownem, męczył mnie hype na niego no i za dzieciaka raczej mnie stresowały te rozkminy. MImo to czytałem, czytałem, dopiero D. po latach sprawiła że zacząłem go lubić.

ostatnia książka...

Brown nigdy mnie nie zawiódł, więc sięgam po jego powieści "na pewniaka". Tak było i tym razem - zawiła, ciekawie skonstruowana fabuła, wyraziści bohaterowie.Ode mnie mocna 10!

Po sredniej poprzedniczce mamy znowu powrot do korzeni i w miare ciekawy temat ksiazki. Jak juz inni zauwazyli bledem autora jest powielanie tego samego schematu rodem z Jamesa Bonda . Autor ma swietne pomysly na ksiazki a jednak trzyma sie swojej wyuczonej narracji i ma sie wrazenie jakbysmy czytali caly czas te sama ksiazke tylko z inna glowna bohaterka u boku naszego Roberta :)

Książki Dana Browna to takie "guilty pleasures" dla niektórych. Nic nie poradzę ja lubię jego książki za wartką akcję, mnóstwo twistów i sporo wstawek dotyczących sztuki. Tu nie było inaczej.

Po raz kolejny powtarza się ten sam schemat powieści tego autora tylko zmieniono miejsce akcji, kobietę i zagrożenie . Czyta się dobrze tylko już trochę nudnawo się robi...

Bardzo dobra książka. Lekko i przyjemnie sie czyta. Na czasie, jeśli chodzi o sytuację pandemiczną. Aż trudno uwierzyć że fuksja może faktycznie przenieść sie do realnego świata.

Dan Brown w najlepszym stylu. Akcja trzyma w napięciu do końca. Polecam.

Dan Brown w najlepszym stylu. Akcja trzyma w napięciu do końca. Polecam.

Książka „Inferno” Dana Browna zabiera czytelnika do 4 tomu przygód Roberta Langdona. Słynny znawca od symboli wybudza się w szpitalu we Florencji i nic nie pamięta, obrażenia wskazują, że może mieć amnezję. W szpitalu policjantka próbuje go zabić. Pomaga mu lekarka Sienna Brooks. Razem uciekają i próbują rozwiązać zagadkę, dlaczego Robert jest poszukiwany. Co skrywa ukryta zagadka?
Kto okaże się przyjacielem, a kto wrogiem?
Jaką rolę odgrywa Dante?
Kto rozwiąże zagadkę?
Uwielbiam tę serię. Pierwsze spotkanie z literaturą tego autora miałam podczas studiów. Wiedziałam, że do niej wrócę. O niej się nie zapomina.