Zapomniany ogród

Kate Morton Wydawnictwo: Albatros literatura piękna
The Forgotten Garden
Anna Dobrzańska
Albatros
tajemnica wspomnienia arystokracja posiadłość potomkowie zawiłe losy Kornwalia Australia szukanie korzeni utrata rodziny
The Forgotten Garden
literatura piękna
Anna Dobrzańska

Wspaniała książka która pozwala się przenieść w inny świat. Z przyjemnością się ją czytało.

Bardzo zajmująca.

" Zapomniany ogród " ukazuje losy kobiety która jako mała dziewczynka znalazła się sama na statku płynącym z Anglii do Australii. Jaką tajemnicę kryje w sobie to czteroletnie dziecko?

Książka ukazuje zdarzenia na przestrzeni wieku. Są to rodzinne sekrety które były ukrywane przez pokolenia oparte na zazdrości, obłudzie i nienawiści ale również na miłości, przyjaźni i...

Nie jest to literatura wyższych lotów, ale nie każda książka musi taka być.
Ta jest ciekawa, trójwymiarowa, wciągająca. Kompletnie oderwała mnie od codzienności a tego właśnie potrzebowałam.

"Zapomniany ogród" to opowieść o trzech kobietach i tajemnicy, która ich połączyła. Jedna tę tajemnicę wykreowała, druga była jej bohaterką i ofiarą, a trzecia podjęła się jej rozwiązania. Każda z tych postaci żyje w innym czasie, ale jest coś co je łączy. Tajemnica, która zmusza do poszukiwania nie tylko swoich korzeni, ale również swojej tożsamości. Tajemnica, która...

Leżała sobie ta niepozorna książeczka w biblioteczce jakimś cudem nieprzeczytana. Myślałam, ze to romasidło, a tu jaka niespodzianka. Przygoda, tajemnica romans w jednym. Książka, która wciągnęła mnie do innego świata. Taka, z którą chodzisz wszędzie nie mogąc się oderwać.

Wzruszająca, pełna tajemnic, zwrotów akcji i emocji opowieść o tajemnicach rodzinnych, miłości, oddaniu i o tym jaki wpływ ma pochodzenia na poczucie własnej tożsamości.

Nie mogłam się od tej książki oderwać, powaliła mnie na kolana i doprowadziła do łez. Poprostu piękna opowieść. Napewno sięgnę po więcej powieści tej autorki.

Styl bardzo irytujący, nie dałam rady. Odłożona po 94 stronach.

Piszę to z bólem serca, ale niestety zawiodłam się na tej książce. Dlaczego z bólem serca? A dlatego, że bardzo lubię twórczość Kate Morton i prawieże każda książka spod jej pióra była bardzo przyjemna. Niestety zabrakło mi w ,,Zapomnianym ogrodzie” jakiejkolwiek głębi emocjonalnej. Pamiętam, ile emocji towarzyszyło mi chociażby czytając ,,Strażnika tajemnic”. Historia...

Główne bohaterki Babcia i wnuczka, oraz łącząca je tajemnica z przeszłości,świetnie przedstawiona z perspektywy różnych przedziałów czasowych: początek XX w, lata 70 i początek XXI w. Wciąga od początku i trzyma w napięciu do samego końca. Polecam!

Dyskusje

2 735