Dziedzictwo

Data 1. wydania:
2010-01-01
Olga Siara
Insignis
arystokracja literatura angielska relacje rodzinne tajemnica Wielka Brytania wspomnienia zaginięcie zdrada
The Legacy
literatura obyczajowa, romans
Olga Siara

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Błędy przodków w spadku

47 Link do recenzji

"Dziedzictwo" przypadło mi do gustu nieco mniej niż "Echa pamięci" tej samej autorki. fabuła opiera się na popularnym schemacie - tajemnicy rodzinnej. W powieści funkcjonują dwa plany czasowe. Poznajemy dwie siostry - Erikę i Beth, które po latach wracają do starej angielskiej posiadłości, z którą wiążą się tragiczne wspomnienia z dnia, w którym zaginął bezpowrotnie ich...

Sama nie wiem jak mam opisac tą książkę. Z jednej strony fajna, głównie wciągnęła mnie opowieść o prababce, z drugiej wkurzająca i troszkę momentami nudna gdy przenosi nas w czasy współczesne. Siostry - jedna z depresją, druga z lekką amnezją co się stało z kuzynem gdy były dziećmi, w sumie rozwiązanie tej sprawy też trochę dziwne.

Katherine Webb w powieści zatytułowanej „Dziedzictwo” stworzyła dwie, całkiem niezłe historie. Akcja jednej z nich rozgrywa się w czasach współczesnych. Najważniejszymi postaciami tego wątku są dwie siostry, Beth i Erica. Poznajemy je w momencie, kiedy przyjeżdżają do odziedziczonej po babce ogromnej posiadłości, położonej w Storton Manor, w Anglii. Celem wizyty jest...

Kolejna, wspaniała opowieść.

Katherine Webb jest niesamowita :)

Książka na pewno spodoba się wielbicielom powieści Kate Morton i Lucindy Riley. Bardzo ciekawa fabuła i umiejscowienie akcji. Jedyne co bym zmieniła to zakończenie, które wydaje mi się nijakie.

Daję wysoką ocenę książce, która pochłania człowieka od pierwszej strony za sprawą czynów niecodziennych, rodzinnych sekretów, siostrzanych więzi. Historia rodu przedstawiona na dwóch płaszczyznach, dodatkowo ubarwia wątkiem Indian w Oklahomie a w Anglii taborami Cyganów. Książka jest po prostu ogromnie interesująca, wszystkie kobiety- jedne silne drugie okrutne inne...

Dopiero jakoś od połowy książki zaczęłam się w nią wciągać. Jakoś specjalnie mnie nie porwała, ale też nie była zła. Domyśliłam się pewnego aspektu dotyczącego Henrego. Ogólnie rzec biorąc książka została ciekawie napisana, małymi kroczkami dowiadujemy się dlaczego owa ziemia była przeklęta. Książka sama w sobie skłania do przemyśleń na temat swojej własnej rodziny.

Ta książka jest znakomita. Świetnie napisana! Wciąga od pierwszej strony. Tajemnica, strach, wina. Świetna. Polecam!

1. O tajemnicy która może zabijać
2. O tym ze pamięć bywa wybiórcza i nie warto ukrywać przed sobą faktów
3. O tym że czasem warto pasować ;) i jak trudno jest nie pasować do miejsca, ludzi
4. Ciekawa historia z przeszłości która definiuje teraźniejszość - warta uwagi
5. Obyczajowa bez zbędnego wikłania sie w romans :)

Bardzo ciekawie napisana powieść. Wciąga od pierwszych stron i nie pozwala się oderwać. Akcja powieści toczy się obecnie i na początku XX wieku. Bohaterki to kobiety tej samej rodziny i wszystkie skrywają swoje tajemnice. Mnie osobiście bardziej ciekawiły losy Caroline z przeszłości. Erica i Beth to współczesna historia. Bardzo polecam

Dyskusje

1 214