Kiedy piaski egipskie przemówiły po grecku

Książka, która kiedyś należała do mojego pradziadka; na pierwszej stronie zapisane atramentem jego nazwisko i rok 1964..
Moja wiedza na temat historii starożytnej jest zdecydowanie za mała i jako pasjonatka, czuję się w obowiązku ją uzupełnić.
O hellenistycznym Egipcie nie wiedziałam praktycznie nic. W zasadzie tyle, że faktycznie królowa Kleopatra pochodziła z dynastii...

Ciekawe ilustracje

Książka porywa nas w przeszłość, w czasy języka greckiego, który bez mała tysiąc lat królował w Egipcie. Fascynujące odkrycia papirusów, które pozwalają nie tylko poszerzyć naszą wiedzę, ale przede wszystkim oddają nam dawno miniony czas. Przyznam, że możliwość lektury tych odnalezionych tekstów, jest czymś niezwykłym.

Książka dla amatorów historii starożytnej dokonująca znakomitego wprowadzenia do zagadnień papirologii oraz pokazująca różne aspekty życia w Egipcie Ptolemeuszów, na podstawie tekstów źródłowych.

• Historia
  • Starożytność