Agrypina. Cesarstwo we krwi

Patronat LC
Michał Kubicz Wydawnictwo: Książnica Seria: Wyrwane z kart historii powieść historyczna
Książnica
rzym historia neron starożytność
powieść historyczna
Wyrwane z kart historii
rzym historia neron starożytność

Oficjalne recenzje i

Żądza władzy?

[ 4 ] Link do recenzji

Jedyne co mi się spodobało w tej książce to mapka Rzymu na początku. Nie jestem rodziną ani znajomym autora więc dlatego tylko taka ocena..

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , , ,

Agrypina Młodsza, matka Nerona, była jedną z najbardziej wpływowych i niezwykłych kobiet starożytnego Rzymu. W czasach kiedy kobieta nie miała praktycznie żadnych praw publicznych, potrafiła nie tylko zawalczyć o swoją pozycję, eliminując bezlitośnie wrogów, ale także była w stanie utrzymać władzę w rękach przez całe lata, odpierając liczne ataki i kierując małoletnim...

Na półkach: , , , ,

Cóż to za niebywała powieść! Czytana jednym tchem "Agrypina" powoduje, że przenosimy się do starożytnego Rzymu i obserwujemy bezwzględną grę: o tron i o tytuł władcy świata. A za sznurki mniej lub bardziej dyskretnie pociągają panie, które tak naprawdę rządzą w tamtych czasach.
Wiem, że będę się powtarzać, ale książki Pana Kubicza, to jak na razie moje odkrycie czytelnicze...

Świetna książka. Piękne opisy Rzymu i zwyczajów mieszkańców, wciągająca akcja. Dobrze opisani bohaterowie, nikt tam nie jest do końca zły czy dobry. Bardzo polecam.

Wspaniała książka.Ciężko się od niej oderwać.

Bardzo sprawnie napisana powieść historyczna. Barwnie przedstawione życie rzymskich elit z najwyższej półki, intrygi, niepewność jutra, walka o władzę. Temat wielokrotnie opisywany ale zawsze wracam do niego z przyjemnością. Tutaj zabrakło mi jedynie odrobinę tego ognia w sposobie narracji, werwy i szybkości, poza tym pozycja godna przeczytania.

Jako autor mogę moją książkę jedynie zachwalać! Polecam ją wszystkim pasjonatom historii starożytnego Rzymu.

Interesująca powieść o wartkiej, porywającej fabule, w której prawda historyczna, choć niewolna od zmyślenia, została mistrzowsko przekształcona w barwną narrację o chyżym nurcie. Wykreowane w niej żywe postacie uwikłane w historyczny fatalizm, który został unaoczniony nade wszystko w wątku tytułowej bohaterki. Wszakże gdyby nie podjęła walki o władzę (ostatecznie sromotnie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niewątpliwie jest to duża dawka historii, podana w przystępny sposób. Jednak 500 stron knowań, otruć, zabójstw, wyrachowania, kradzieży, orgii- wszystko w imię władzy- spowodowało, że książkę czytałam długo bo zwyczajnie mi się nudziło. Nie spotkałam tu ani jednej pozytywnej postaci.

Właśnie przed chwilą skończyłem czytać i jestem mega pozytywnie zaskoczony. Michał Kubicz był mi wcześniej nieznany jako autor, ale sugerując się wysokimi ocenami i pozytywnymi opiniami na LC sięgnąłem po „Agrypinę. Cesarstwo we krwi” i wsiąknąłem na długie godziny. Po pierwsze książka dotyczy mojego konika z wczesnych lat młodości czyli starożytności. Autor opisuje...

Dyskusje

• Historia