Sameem Ali Wydawnictwo: Świat Książki literatura faktu
Katarzyna Rosłan
Świat Książki
literatura faktu
Katarzyna Rosłan

Jak dla mnie mocna książka opowiada o ludzkim nieszczęściu i okrucieństwie tego świata wobedz dzieci to co przeżyła bohaterka to jest szok czyta się dobrze

Bardzo ciężka emocjonalnie książka. Trzeba ją czytać z przerwami ponieważ okrucieństwo które jest w niej opisywane nie można w żaden sposób zrozumieć.
Autorka jest główną bohaterką opowieści. Opowiada o sobie samej i swoim ciężkim dzieciństwie. Najpierw trafiła do domu dziecka myśląc, że to najgorsze co mogło ją spotkać. Szybko przekonała się, że to było najlepsze miejsce....

To dziecko przeżyło istny koszmar, dlaczego zawodzi system opieki społecznej?
Matka i rodzeństwo traktują młodszą siostrę - jest „po coś”.

Autobiograficzna opowieść o poniżeniu i dyskryminacji, o walce o własne szczęście i wyrwanie się spod tyranii męża. Porażający autentyczny głos przeciw islamskiej praktyce małżeństw aranżowanych.

Napisana prosto ale takie historie bronią się dla mnie same przez się. Jako mama, nie wyobrażam sobie, że można w taki sposób traktować swoje dzieci i rodzinę. Przeraża myśl, że takich historii jest na pewno sporo więcej. Każde dziecko zasługuje na szczęśliwe dzieciństwo i miłość.

Nic nowego w temacie. Czytałam lepsze o tej tematyce. Również na faktach.
Nie zmienia to jednak, że podobne praktyki są niezwykle okrutne i wszystkie źródła, które poruszają ten problem są potrzebne.

Książkę czyta się jednym tchem. Podziwiam bohaterkę za odwagę i wytrwałość. Polecam.

Książka bardzo brutalna. Momentami nie mogłam jej czytać.

Książka,którą czytałam z zapartym tchem
W głowie się nie mieści, że matka i rodzeństwo mogą być tak okrutni wobec córki i siostry.
Podziwiam wytrwałość Sameem, fizyczną i psychiczną.
Książka warta przeczytania.
Polecam
I zaopatrzcie się w chusteczki...

Książkę przeczytałam jednym tchem. W głowie mi się nie mieści jak rodzona matka i najbliższa rodzina (bracia i siostry) mogą tak okrutnie i w perfidny sposób znęcać się nad kilkuletnią dziewczynką. Sameem Ali , porzucona przez rodziców i wychowana w domu dziecka trafia z powrotem na łono swojej pakistańskiej rodziny. Dziewczynka marzy o akceptacji, miłości matki i...

• 2019
  • Literatura faktu