Raj był moim piekłem

Okładka książki Raj był moim piekłem
Christina Krüsi Wydawnictwo: Muza reportaż
2014-10-22
Magdalena Jatowska
Christina Krusi dziecko przemoc seksualna

więcej Więcej

Czytając ją miałam ciarki, chwilami było mi poprostu niedobrze, i ciągle towarzyszyło mi pytanie dlaczego nie powiedziała o tym wszystkim rodzicom. Książka poraża, pokazuje jak traumatyczne dla dziecka jest wykorzystywanie seksualne i jaki wpływ ma ono na dorosłe życie.

Książka wpadła mi w ręce przypadkiem w księgarni. Od tego momentu nie mogłam się od niej oderwać. Choć opowiada o niewyobrażalnym dramacie, zostawia czytelnika z nadzieją i chęcią zmiany na lepsze - siebie i swojego otoczenia.

Bardzo wciągająca książka, czytana jednym, tchem.

Postanowiłam nie oceniać.
Szczerze mówiąc, nawet nie wiem w jakich kategoriach powinnam tą książkę ocenić.
Bo gdyby wziąć pod uwagę ilość niepotrzebnych detali, które sprawiły, że jest zwyczajnie nudna, dostałaby 0. Gdyby zaś brak pod uwagę przeżycia autorki, dostałaby 7 za...no właśnie, fantazję?
Niestety są to wspomnienia, coś co podobno wydarzyło się naprawdę. Szczerze...

Autorka opisuje swój pobyt w boliwijskiej dżungli, gdzie jej rodzice pracowali jako misjonarze. Dziewczynka od początku została oznaczona jako ,,Wybrana''i była bezustannie molestowana seksualnie przez dorosłych. Dla ludzi o mocnych nerwach.

1911

Ta książka pozostaje bez oceny.
Nie da się ocenić tego, co przeżyła Christina. Nie da się ocenić okrucieństwa, z jakim musiała się zmierzyć. Nie da się ocenić zwyrodnialstwa i zezwierzęcenia, jakim kierowali się jej oprawcy.
Pozostaje tylko współczuć i przemilczeć..

Książka opowiada o drastycznych przeżyciach autorki o jej zmaganiach z traumom i pogodzeniu. Strasznie dołująca.

Książka tak samo wciągająca jak wstrząsająca. Porusza wydarzenia nie tak odległe temu o czym można usłyszeć w telewizji. Pedofilia, cierpienie, odwołanie do religii. Warto przeczytać choćby ku przestrodze.

Christina Krusi pomimo potwornych przezyc w dziecinstwie wiedzie normalne zycie. Pracuje, zarabia, realizuje sie. Dla mnie ta ksiazka byla lekcja i drogowskazem jak sie motywowac i dopingowac w trudnych sytuacjach.

Jest to bardzo drastyczna opowieść o kobiecie - Christinie, która przez pierwszych kilkanaście lat żyła w boliwijskiej dżungli, gdzie jej rodzice działali w misji katolickiej, i tam, w miejscu, które wydawało się rajem na ziemi, jako 6-letnie dziecko została "wybrana", naznaczona i wykorzystywana seksualnie na różne sposoby jako bezwolna ofiara przez kilku pracowników...

• E-book
  • 2020
  • Literatura faktu
  • Moi mali książęta :)
  • Przeczytane 2015

Dodaj cytat z książki Raj był moim piekłem