Raj był moim piekłem

Das Paradies war meine Hoelle. Als Kind von missionaren missbraucht
literatura faktu
Magdalena Jatowska
Christina Krusi dziecko przemoc seksualna

Czytając ją miałam ciarki, chwilami było mi poprostu niedobrze, i ciągle towarzyszyło mi pytanie dlaczego nie powiedziała o tym wszystkim rodzicom. Książka poraża, pokazuje jak traumatyczne dla dziecka jest wykorzystywanie seksualne i jaki wpływ ma ono na dorosłe życie.

Książka wpadła mi w ręce przypadkiem w księgarni. Od tego momentu nie mogłam się od niej oderwać. Choć opowiada o niewyobrażalnym dramacie, zostawia czytelnika z nadzieją i chęcią zmiany na lepsze - siebie i swojego otoczenia.

Bardzo wciągająca książka, czytana jednym, tchem.

Postanowiłam nie oceniać.
Szczerze mówiąc, nawet nie wiem w jakich kategoriach powinnam tą książkę ocenić.
Bo gdyby wziąć pod uwagę ilość niepotrzebnych detali, które sprawiły, że jest zwyczajnie nudna, dostałaby 0. Gdyby zaś brak pod uwagę przeżycia autorki, dostałaby 7 za...no właśnie, fantazję?
Niestety są to wspomnienia, coś co podobno wydarzyło się naprawdę. Szczerze...

Autorka opisuje swój pobyt w boliwijskiej dżungli, gdzie jej rodzice pracowali jako misjonarze. Dziewczynka od początku została oznaczona jako ,,Wybrana''i była bezustannie molestowana seksualnie przez dorosłych. Dla ludzi o mocnych nerwach.

Ta książka pozostaje bez oceny.
Nie da się ocenić tego, co przeżyła Christina. Nie da się ocenić okrucieństwa, z jakim musiała się zmierzyć. Nie da się ocenić zwyrodnialstwa i zezwierzęcenia, jakim kierowali się jej oprawcy.
Pozostaje tylko współczuć i przemilczeć..

Książka opowiada o drastycznych przeżyciach autorki o jej zmaganiach z traumom i pogodzeniu. Strasznie dołująca.

Książka tak samo wciągająca jak wstrząsająca. Porusza wydarzenia nie tak odległe temu o czym można usłyszeć w telewizji. Pedofilia, cierpienie, odwołanie do religii. Warto przeczytać choćby ku przestrodze.

Christina Krusi pomimo potwornych przezyc w dziecinstwie wiedzie normalne zycie. Pracuje, zarabia, realizuje sie. Dla mnie ta ksiazka byla lekcja i drogowskazem jak sie motywowac i dopingowac w trudnych sytuacjach.

Jest to bardzo drastyczna opowieść o kobiecie - Christinie, która przez pierwszych kilkanaście lat żyła w boliwijskiej dżungli, gdzie jej rodzice działali w misji katolickiej, i tam, w miejscu, które wydawało się rajem na ziemi, jako 6-letnie dziecko została "wybrana", naznaczona i wykorzystywana seksualnie na różne sposoby jako bezwolna ofiara przez kilku pracowników...

• Literatura faktu
  • E-book
  • POSIADAM
  • Moi mali książęta :)
  • Sprzedam/wymienię

Dodaj cytat z książki Raj był moim piekłem