Lesbijki seryjne morderczynie

Katarzyna Paluch Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik literatura piękna
Instytut Wydawniczy Latarnik
literatura polska lesbijki seryjne morderczynie lesbijka LGBT kryminologia homoseksualizm
literatura piękna
2015-09-25

Choć niezwykle tandetna okładka tej książki wskazywałaby na to, że ta pozycja będzie absolutnym fiaskiem, okazuje się, że jest to lektura wartościowa i z pewnością poszerzająca wiedzę dotyczącą seryjnych morderczyń, które jednocześnie były lesbijkami. Choć takich spraw jest niezwykle mało (autorka opisuje zaledwie cztery takie przypadki, co nie powinno nikogo dziwić, bowiem...

Kompendium nt. seryjnych morderczyń. Autorka skrupulatnie opisuje wydarzenia, stara się rozliczać zbrodnie. Dobre, jak ktoś to lubi.

Piekielnie nudna. Książka jest napisana w formie pracy dyplomowej. Pełna teorii. Chwytliwy tytuł, ale coś poszło nie tak. Szybko mnie znudziła. Jeśli ktoś lubi naukowe pozycje, to na pewno byłaby to dla niego ciekawsza pozycja.

Idealny przykład, jak skrzywdzić książkę okładką.

Czyta się jak pracę licencjacką- niby coś dzwoni, ale ani to odkrywcze, ani stuprocentowo poprawne, ani dogłębne.

Polecam zacząć i zakończyć na bibliografii.

Ksiazka o chwytliwym tytule. Nacielam sie. Pragnelam bardzo. Jesli sie czegos chce to moze i nie wyjsc. Otrzymalam magisterke. Biografie seryjnych mordenczych. Kobiety poharatane przez zycie. Zabijajace mezczyzn. Klasyk. Nieszczescie gotowe, gdy okazuje sie, ze mialy kontakty lesbijskie. Na moje lesbijskie nieszczescie potwierdza to tania sensacje. Niezdrowa. Ciekawosc...

Książka ma formę pracy naukowej. Pełno w niej definicji, teorii i czasami naciąganych dywagacji na temat zbrodni, obrazu kobiety i lesbijki w społeczeństwie. Autorka krytykuje stereotypy, ale sama stara się tworzyć uogólnienia na podstawie zaledwie kilku przypadków lesbijek seryjnych morderczyń. Dla osób zainteresowanych tą tematyką może to być ciekawa lektura. Mnie nie...

Dyskusje

• Saficzne damy
  • Mam, ale jeszcze Nieprzeczytane
  • 2017
  • 2019
  • 001. Mam - literatura faktu
  • Queer naukowo

Dodaj cytat z książki Lesbijki seryjne morderczynie