Każdy dostanie swoją kozę. Opowieści z meekhańskiego pogranicza

Robert M. Wegner Wydawnictwo: Powergraph Cykl: Opowieści z meekhańskiego pogranicza (tom 1.1) fantastyka, fantasy, science fiction
Powergraph
Meekhan opowieści Czerwone Szóstki
Opowieści z meekhańskiego pogranicza (tom 1.1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Meekhan opowieści Czerwone Szóstki

Opowiadanie zbudowane z kontrastów. Niby schemat, a bawi. Bo jak tu oprzeć się rezolutnej trzylatce, która pragnie mieć zwierzątko.... I nie tylko najtwardsi strażnicy, nie tylko bojowe psy, ale nawet czas się ugina wobec woli tak uroczej istoty. Cudne.

miałam nadzieję, że będzie to książka objętościowo podobna do głównego cyklu, ale niestety - jest to tylko jedno opowiadanie. Styl utrzymany, znani bohaterowie, ciekawe zwroty akcji - wszystko co najlepsze ale w pigułce ;)

Czytało
Się bardzo dobrze :-)

Bardzo ciekawy wstęp do mam nadzieję pięknego świata.
Mam ogromne nadzieję na więcej, a po przeczytaniu tej pozycji liczę, że cała seria będzie jeszcze lepsza. No to zaczynamy.

Super. Nie odstaje od poziomu reszty. Przy okazji urocze i zabawne. Czerwone Szóstki stawiają czoła najtrudniejszemu przeciwnikowi- trzylatce. Uwielbiam za pomysł("Ciem smoka" :) <3) Bawiłam się bosko.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Opowiadanie da się opisać w wielkim skrócie, jako "tekst o małej dziewczynce, która bardzo chciała mieć owcę... lub baranka" :)

Czerwone szóstki zostały wysłane do wioski, w której odbywać się mają obchody Księżyca Złodziei Kóz. Drużyna Górskiej Straży ma zapewnić bezpieczeństwo w trakcie tego wydarzenia. Jednak kiedy do gry wchodzi aspektowana magia, a z nieba zaczynają...

Cóż mogę dodać, skoro przeczytałem nawet opowiadania?
Świetny cykl dla zwolenników Fantazy.

Krótkie, zabawne opowiadanie. Pomysł ciekawy i fajnie zrealizowany. Można się pośmiać z niektórych scen.

Właściwie powinno być bez oceny, bo to tylko jedno dłuższe opowiadanie. No, ale przeczytane i się podobało, więc ocena będzie. Wegner jest w formie i do tego zaskakuje całkiem niezłym, nie prostackim humorem. Zestawienie twardej Górskiej Straży z małą dziewczynką przypomina najzabawniejsze fragmenty z Ciri i krasnoludami u Sapkowskiego. A już „smok” rozbawił mnie do łez....

Na półkach: , , , ,

Przed rozpoczęciem czytania kolejnej części „Opowieści z Meekhańskiego pogranicza” sięgnąłem po opowiadanie wpisujące się w uniwersum.
Opowiadania z Północy to moje ulubione.
Może i dla młodszych, ale czemu starsi mają odmawiać sobie dobrej zabawy.
Humor przypomina trochę Pratchetta, mam zamiar odświeżyć sobie jego twórczość.
Plusy:
- ciekawy epizod porucznika Kennetha...

Dyskusje

• Fantasy
  • Fantastyka
  • E-book
  • Chcę w prezencie
  • Ebook
  • 2019

Robert M. Wegner Każdy dostanie swoją kozę. Opowieści z meekhańskiego pogranicza Zobacz więcej