Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów

Okładka książki Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów Ann Brashares
Okładka książki Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów
Ann Brashares Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów (tom 1) Ekranizacje: Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów (2005) opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów (tom 1)
The Sisterhood of the Traveling Pants
Egmont Polska
2003-01-01
2003-01-01
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Ekranizacje:
Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów (2005)

Mam dobre wspomnienia z tej serii. Wciągająca, sympatyczne postaci i fajny klimat. myślę, że gdybym po latach zrobiła re-read to by mi się dalej podobała.

Książka super, fabuła okej, szybka i wciągająca. Jedyny minus ,jak dla mnie, to urywanie akcji w najlepszym monecie. Osobiście najbardziej poruszyła mnie postać Carmen , w zupełności nią rozumiem... jej uczucia. Serdecznie polecam :)

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Uwielbiam całą serię.
Fantastyczna historia o rozterkach dojrzewania, pierwszych miłościach, utracie bliskich, rozwodzie rodziców i radzeniu sobie z sytuacją, kiedy jedno z nich zakłada nową rodzinę, ale przede wszystkim historia fantastycznej przyjaźni.
Tytułowe wędrujące jeansy są czymś, co wyróżnia tą historię spośród innych historii dla młodzieży. Nadaje odrobinę magii całej tej historii.
Uważam, że jest to bardzo wartościowa seria, która pokazuje, że nasze emocje i uczucia są czymś normalnym i nie powinno się ich zbyt długo dusić w sobie, by (spoiler) nie rzucić komuś w okno kamieniem.
Polecam serdecznie, nie tylko nastolatkom!

Uwielbiam całą serię.

To była.. Ciekawa książka. Nudna na początku ale dlatego ze nie rozumiałem jeszcze akcji i stylu. Potem się zaczęło - Zmusiła mnie do refleksji, i doprowadziła do płaczu..
Polecam aby każdy przeczytał, bez względu jak absurdalnie brzmi tytuł.

Polecam aby każdy przeczytał, bez względu jak absurdalnie brzmi tytuł.

Quasi-nostalgiczny powrót po kilkunastu latach z okazji nadchodzących wakacji. U schyłku podstawówki czytałam z hipsterskim szyderczym dystansem, wrzucając "SWD" do jednego worka z lekkimi romansami dla nastolatek i pulpą typu "Pamiętnik księżniczki", ale ta książka jednak plasuje się parę półek wyżej. Szczere i rzetelne podejście do problemów wieku dorastania i nie tylko, dalekie od ideału bohaterki, które uczą się na własnych błędach, pokazanie, że dojrzewanie to proces bolesny, ale konieczny i dobry. W swojej klasie książka znakomita.

Książka jest urocza i komfortowa, ale mi jakoś nie przypadła do gustu. Czytając ją miałam wrażenie jakbym piła kiepską herbatę - początkowo było mi ciepło i przyjemnie, ale im dłużej trwała ta przygoda tym było bardziej nijaka się stawała. Myślę, że kluczem do pokochania tych książek jest utworzenie silnej emocjonalnej więzi z bohaterkami, dlatego opinie o tej książce mogą być różne.
Przyjemnie było zanurzyć się w klimat lat 00's. Czasami autorka wplata w historię całkiem ciekawe psychologiczne opisy, widać, że jest uważną obserwatorką.

Książka ma swój niepowtarzalny klimat - bez przesady mogę pokusić się o stwierdzenie, że była to jedna z przyjemniejszych książek (oraz serii książkowych),które przeczytałam w te wakacje.

Kilka pierwszych stron czyta się ciężko, lecz im dalej zagłębiamy się w fabułę, tym robi się ciekawiej.

Czytając o działaniach bohaterek nie raz łapałam się za głowę, lecz przez to ani na chwilę nie mogłam oderwać się od książki. Polecam!

Świetna pozycja dla nastolatek. W zasadzie wypożyczyłam ją dla córki, a sama "łyknęłam ją na raz". 4 przyjaciółki-bardzo od siebie różne, 4 historie, które wydarzyły się podczas letnich wakacji. Radości przeplatają się z dramatami. A wszystko spajają tytułowe wędrujące dżinsy. Polecam :)

Wesoła książka, która przy okazji mówi o ważnych wartościach. Czyta się szybko, a przy lekturze nie sposób powstrzymać wypływającego na twarz uśmiechu. Na końcu można uronić łezkę. Polecam dorastającym dziewczynom i nie tylko ;)

• Dzieciństwo
  • Młodzieżowe