Sisterhood Everlasting

Ann Brashares Wydawnictwo: Penguin Random House Cykl: Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów (tom 5) literatura dziecięca
Data 1. wydania:
angielski
Penguin Random House
Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów Ann Brashares
Penguin Random House
Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów (tom 5)
literatura dziecięca
angielski
Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów Ann Brashares

Po latach, wiedziona sentymentem, znów sięgnęłam po całą serię „Stowarzyszenia Wędrujących Dżinsów”. Mogłabym powiedzieć, że tym razem odbiór był zupełnie inny, jednak to nie prawda. W rzeczywistości zwróciłam uwagę na te same postaci, te same zdarzenia, emocje… Ponadto historie przywołały wiele wspomnień z czasów, gdy sama byłam nastolatką. Naturalne wydało mi się, że...

Po tak wielu latach udało mi się ukończyć serię. 'Sisterhood everlasting' poważnie odbiega klimatem od pozostałych części, pełna powagi, sprzecznych uczuć, zagubienia, ale i radości, nadziei. Cieszę się, że miałam okazję zapoznać się z tą częścią. Początek był dla mnie kompletnym zaskoczeniem, jednak później czytelnik od razu mógł przewidzieć rozwój większości wątków....

Na półkach: , , , , , , ,

Jak tylko dowiedziałam się, że będzie kontynuacja "Stowarzyszenia..." wiedziałam, że muszę ją przeczytać, jednak gdy już trafiła w moje ręce nie mogłam się za nią zabrać. Bałam się, że nie znajde w niej tego za co tak bardzo kocham całą serię.
Rzeczywiście, ta część jest inna, zaskakuje wiadomością o śmierci jednej z głównych bohaterek, wydaje się ze już nigdy nie będzie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam nadzieję że gdzieś znajdę...

Dżinsy = Miłość. Tak brzmiała jedna z podstawowych reguł Stowarzyszenia, które jako piętnastolatki założyły cztery dziewczyny.
Carmen, Lena, Tibby i Bridget są przyjaciółkami od zawsze.
Myślę, że odpowiedź, na pytanie, czy udało im się przetrwać tę próbę czasu, będzie bardzo niejednoznaczna.
Kiedy powracamy do nich po latach, każda z dziewczyn dobiega trzydziestki.
Są...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Gdyby była napisana w języku polskim, albo chociażby przetłumaczona, z miłą chęcią sięgnęłabym po nią ;-) Zachęcająca okładka, autorka, którą od jakiegoś czasu polubiłam... Pozostaje mi tylko czekać, aż zostanie przetłumaczona.

• Chcę w prezencie
  • Czekam na polskie wydanie!
  • Po angielsku
  • Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów
  • Brashares

Dodaj cytat z książki Sisterhood Everlasting