Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów

Okładka książki Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów
Ann Brashares Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów (tom 1)
Sisterhood of the Traveling Pants
Egmont Polska
2002-01-01
2002-01-01
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
przyjaciółki dżinsy

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Quasi-nostalgiczny powrót po kilkunastu latach z okazji nadchodzących wakacji. U schyłku podstawówki czytałam z hipsterskim szyderczym dystansem, wrzucając "SWD" do jednego worka z lekkimi romansami dla nastolatek i pulpą typu "Pamiętnik księżniczki", ale ta książka jednak plasuje się parę półek wyżej. Szczere i rzetelne podejście do problemów wieku dorastania i nie tylko, dalekie od ideału bohaterki, które uczą się na własnych błędach, pokazanie, że dojrzewanie to proces bolesny, ale konieczny i dobry. W swojej klasie książka znakomita.

Książka jest urocza i komfortowa, ale mi jakoś nie przypadła do gustu. Czytając ją miałam wrażenie jakbym piła kiepską herbatę - początkowo było mi ciepło i przyjemnie, ale im dłużej trwała ta przygoda tym było bardziej nijaka się stawała. Myślę, że kluczem do pokochania tych książek jest utworzenie silnej emocjonalnej więzi z bohaterkami, dlatego opinie o tej książce mogą być różne.
Przyjemnie było zanurzyć się w klimat lat 00's. Czasami autorka wplata w historię całkiem ciekawe psychologiczne opisy, widać, że jest uważną obserwatorką.

Książka ma swój niepowtarzalny klimat - bez przesady mogę pokusić się o stwierdzenie, że była to jedna z przyjemniejszych książek (oraz serii książkowych), które przeczytałam w te wakacje.

Kilka pierwszych stron czyta się ciężko, lecz im dalej zagłębiamy się w fabułę, tym robi się ciekawiej.

Czytając o działaniach bohaterek nie raz łapałam się za głowę, lecz przez to ani na chwilę nie mogłam oderwać się od książki. Polecam!

Świetna pozycja dla nastolatek. W zasadzie wypożyczyłam ją dla córki, a sama "łyknęłam ją na raz". 4 przyjaciółki-bardzo od siebie różne, 4 historie, które wydarzyły się podczas letnich wakacji. Radości przeplatają się z dramatami. A wszystko spajają tytułowe wędrujące dżinsy. Polecam :)

Ale ta książka mnie pozytywnie zaskoczyła! Sposób pisania autorki bardzo przypadł mi do gustu, bohaterki są bardzo dobrze opisane. Dziewczyny bardzo się od siebie różnią, a opisy postaci są tak dobre, że nawet gdyby nie było podanych imion, to i tak wiedziałabym o kogo chodzi. Postacie są ciekawe, zdecydowanie nie płytkie.

Jest to historia czterech przyjaciółek i ich przygód i doświadczeń z okresu wakacyjnego, gdy rozdzieliły się i każda spędzała je w innym miejscu.

Niektóre historie naprawdę łapały za serce, wzruszały albo wywoływały smutek. Były też fragmenty, przy których uśmiechałam się.

Morał jaki wyciągnęłam z tej lektury jest taki, że trudno jest być osobą nastoletnią. Zmaganie się z wieloma problemami, ale również radzenie sobie ze swoimi emocjami jest bardzo trudne, a w tym okresie zwłaszcza. Stanowczo lepiej być dorosłą osobą.

Z chęcią przeczytam kolejne części, oraz obejrzę film na podstawie książki, który już kiedyś oglądałam, ale nie skupiałam się na nim i nie pamietam go.

Jest to historia czterech przyjaciółek i ich...

Jeśli chodzi o mnie to książka nie podobała mi się. Przeczytałam 1 część- nawet ok, ale gdzieś w połowie 2 nie chciało mi się dalej w to brnąć. Może dlatego, że jestem wielbicielem fantastyki. Nie wiem, może kiedyś w wolnym czasie postaram się skończyć tą serię, ale jak na razie dla mnie nie.

Czytałam tą książkę będąc nastolatką. Pokazuje czym jest siła przyjaźni i jak radzić sobie z różnymi problemami.

Jedna z książek, którą warto przeczytać dorastając - zabawna, wzruszająca, lekka i przyjemna. Opowiada o przyjaźni, która jest silniejsza niż cokolwiek i pomaga przetrwać wiele przygód.

Czytając ją, miałam 15 lat. Podobała mi się. Bardzo dobra dla nastolatków.

Czytając ją, miałam 15 lat. Podobała mi się. Bardzo dobra dla nastolatków.

Wesoła książka, która przy okazji mówi o ważnych wartościach. Czyta się szybko, a przy lekturze nie sposób powstrzymać wypływającego na twarz uśmiechu. Na końcu można uronić łezkę. Polecam dorastającym dziewczynom i nie tylko ;)