Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów

Okładka książki Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów
Ann Brashares Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów (tom 1)
Sisterhood of the Traveling Pants
Egmont Polska
2002-01-01
2002-01-01
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
przyjaciółki dżinsy

więcej Więcej

Książka ma swój niepowtarzalny klimat - bez przesady mogę pokusić się o stwierdzenie, że była to jedna z przyjemniejszych książek (oraz serii książkowych), które przeczytałam w te wakacje.

Kilka pierwszych stron czyta się ciężko, lecz im dalej zagłębiamy się w fabułę, tym robi się ciekawiej.

Czytając o działaniach bohaterek nie raz łapałam się za głowę, lecz przez to ani...

Świetna pozycja dla nastolatek. W zasadzie wypożyczyłam ją dla córki, a sama "łyknęłam ją na raz". 4 przyjaciółki-bardzo od siebie różne, 4 historie, które wydarzyły się podczas letnich wakacji. Radości przeplatają się z dramatami. A wszystko spajają tytułowe wędrujące dżinsy. Polecam :)

Wesoła książka, która przy okazji mówi o ważnych wartościach. Czyta się szybko, a przy lekturze nie sposób powstrzymać wypływającego na twarz uśmiechu. Na końcu można uronić łezkę. Polecam dorastającym dziewczynom i nie tylko ;)

Ale ta książka mnie pozytywnie zaskoczyła! Sposób pisania autorki bardzo przypadł mi do gustu, bohaterki są bardzo dobrze opisane. Dziewczyny bardzo się od siebie różnią, a opisy postaci są tak dobre, że nawet gdyby nie było podanych imion, to i tak wiedziałabym o kogo chodzi. Postacie są ciekawe, zdecydowanie nie płytkie.

Jest to historia czterech przyjaciółek i ich...

Jeśli chodzi o mnie to książka nie podobała mi się. Przeczytałam 1 część- nawet ok, ale gdzieś w połowie 2 nie chciało mi się dalej w to brnąć. Może dlatego, że jestem wielbicielem fantastyki. Nie wiem, może kiedyś w wolnym czasie postaram się skończyć tą serię, ale jak na razie dla mnie nie.

Czytałam tą książkę będąc nastolatką. Pokazuje czym jest siła przyjaźni i jak radzić sobie z różnymi problemami.

Jedna z książek, którą warto przeczytać dorastając - zabawna, wzruszająca, lekka i przyjemna. Opowiada o przyjaźni, która jest silniejsza niż cokolwiek i pomaga przetrwać wiele przygód.

Czytając ją, miałam 15 lat. Podobała mi się. Bardzo dobra dla nastolatków.

Bardzo fajna i wciągająca książka, szybko się czyta, a po pewnym czasie można się zżyć z bohaterkami.

Bardzo dobra książka, szybo się czytało.

7 469
    1 287