Zawód: szpieg. Rozmowy z Aleksandrem Makowskim

Okładka książki Zawód: szpieg. Rozmowy z Aleksandrem Makowskim
Michał MajewskiPaweł Reszka Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Literatura faktu - Czarna Owca reportaż
reportaż
Literatura faktu - Czarna Owca
Czarna Owca
2014-01-30
2014-01-30
szpiegostwo szpieg ABW

Ciekawa książka. To, o czym mówi Aleksander Makowski, jest ciekawe, ale pewnie ciekawsze byłoby to, o czym nie mówi (nie może powiedzieć). Całkiem dobra lektura.

hmm... chwilami ciekawa, chwilami męcząca. Generalnie dla poszerzenia wiedzy bardzo ogólnej można po książkę sięgnąć. Nie spodziewajcie się porywającej lektury.

Całkiem dobrze się czyta. Nie we wszystko wierzę, ale na pewno polecam wszystkim, których interesuje tego rodzaju tematyka.

Przeczytałem ale mam mały niedosyt. W sumie to sam nie wiem dlaczego. Być może czegoś innego oczekiwałem od tej książki bo Makowski to znana persona w świecie wywiadowczym. Mam problem z tą książką bo Łowcy szpiegów opisujący "nieznanego" Leszka Chrósta biją ją na głowę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cóż, sporo ciekawych informacji

Interesująca historia, czyta się szybko, odrobinę stronnicza, autorzy swoimi pytaniami czasem przeszkadzają, ale lektura dobra.

Bajkopisarstwo, megalomania, wychwalanie komunizmu!
A jednak dzięki niej zdałem sobie sprawę, że historia Polski nie jest tak piękna jak sobie ją wyobrażałem i zmiana ustroju nie byłą tylko zrywem robotniczym a procesem mocno wspieranym przez zachodnie służby.

Ta książka to wywiad rzeka z dość kontrowersyjną postacią. Ukazuje wychowanie, rozwój i pracę oficera wywiadu w czasach PRL. Ze względów oczywistych jest to subiektywny obraz osoby i przemian politycznych Polski lat 80-90 tych. Uważam, że druga część książki jest bardziej ciekawa, opisano tam wiele interesujących historycznych momentów i osoby biorące w nich udział. Co do...

Na półkach: , , , ,

Jak sam tytuł wskazuje, ta książka to wywiad-rzeka z człowiekiem, który przez wiele lat pracował w polskim wywiadzie. Zanim jednak o samym Makowskim i treści książki, trochę o tym, czym ta książka nie jest.

Jeśli spodziewacie się historii w stylu Bonda: szybkich samochodów, pościgów, strzelanin, pięknych kobiet, super broni, zegarków i innych gadżetów, to tu tego nie...

Wywiad-rzeka z legendą polskiego wywiadu płk Aleksandrem Makowskim, przeprowadzony przez redaktorów M.Majewskiego z "Wprost" i P.Reszkę z "Tygodnika Powszechnego".
Codzienne życie agenta wywiadu; wejście w struktury, szkolenia, werbowanie agentów, schematy działań i szczegóły operacji prowadzonych w realiach PRL. Również Solidarność, jej finansowanie, operacje przeciwko...

• 2014
  • Literatura faktu