Czarna legenda generała

Pinochet Chile Antykomunizm
powieść historyczna
838802082X
Pinochet Chile Antykomunizm

1 za obronę dyktatora za którego rządów zamordowano 3500 ludzi a jeszcze więcej ofiar poddawano strasznym torturom jak np.parilla (przywiązanie ludzi do metalowych łóżek, przez które przepływał prąd), oraz wyrzucano z helikopterów do morza. (podobnie w Argentynie, gdzie do oceanu zrzucano z samolotów). Jakby tego mało pozostawił po swych rządach
znacząco duże bezrobocie i...

Czy na niespełna trzydziestu stronach można poznać losy i obiektywnie ocenić jednego z najbardziej kontrowersyjnych polityków drugiej połowy XX wieku? Wątpię, ale dzięki lekturze tej książki miałem szansę zauważyć, że na pozór te same sytuacje są rożnie odbierane oraz jak rzeczywistość kreowana jest przez tak zwaną poprawność polityczną. Warto sięgnąć po tą książkę,...

• Historia
  • 2013
  • Komunikacja
  • Muł denny i gaz bagienny
  • Bardzo
  • Latino
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Czarna legenda generała