Ischariot

średniowiecze
powieść historyczna
średniowiecze

Fabula i narracja nawet 10*
odjalem 9* za upodobania autora do... zreszta przeczytajcie sami.

Miala byc katolicka w wydzwieku a wyszlo pogansko

Powieść historyczno-religijna, dobrze opisująca mentalne podejście ludzi, do wiary, cudów, zabobonów.
Choć w sumie książka jest o niczym, jakby sztucznie wykreowana historia; bowiem kilka przypadkowych osób, nagle podejmuje decyzję o wspólnej wyprawie po mityczne "złote runo" - w tym wypadku eliksir młodości. Jeśli jednak do dzisiaj są wyznawcy płaskiej ziemi, to wszystko...

Rzadko po lekturze książki mam tak bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony czytając rozmowy bohaterów niejednokrotnie zaśmiewałem się przez genialnie ułożone dialogi, byłem pełen uznania dla przekazanych szczegółowych informacji wskazujących na wiedzę autora i przede wszystkim ze względu na świetne pióro po prostu widziałem oczami wyobraźni przedstawionych bohaterów i ich...

Roku pańskiego 1328 inkwizytor krakowski Mikołaj Hospodyniec prowadzi swoją ostatnią sprawę. Ostatnią, gdyż po jej zakończeniu zamierza porzucić stan duchowny i w tym celu chce udać się do Awinionu, by tam prosić o to samego papieża Jana XXII. Jednak wcześniej musi osądzić prostego chłopa oskarżonego o rozkopywanie grobów i okradanie zmarłych. Podczas przesłuchiwania...

Doskonała książka, jedna z najlepszych jakie czytałam.
Żałuję jedynie tragicznego zakończenia.
Polecam tym, którzy lubują się w powieściach awanturniczych, które dzieją się w średniowieczu.
Panie Romanie, jeśli Pan to czyta, błagam o kolejną książkę tej podobną!

Bardzo przyjemnie się czyta, sprawnie napisane. Dość ciekawe postacie. Niestety potencjał historii nie został wykorzystany - fabuła rozwija się maksymalnie prostoliniowo, nie ma też jakichś punktów zwrotnych, zaskoczeń, etc. Z drugiej strony może to i zaleta - w realnym świecie historia właśnie tak powinna się zakończyć. Generalnie polecam.

Książka zaczyna się doskonale. Akcja toczy się szybko, zgrabnie i jajem. Uśmiałem się jak nigdy dotąd. Takiej palety prześmiewczych zwrotów nie powstydziłby się żaden sierżant w wojsku,ale... No właśnie to ale. W pewnym momencie dzieje się z książką coś niedobrego, jakbym zaczął czytać zupełnie coś innego. Autor dosłownie ją schrzanił. Szkoda.

Dosyc wciagajaca. Ciekawi bohaterowie w ciekawych czasach. Mam nadzieje ze bedzie, a moze juz jest jej kontynuacja.

Dyskusje

• Powieść historyczna