Droga do Różan

Patronat LC
Bogna Ziembicka Cykl: Droga do Różan (tom 1) literatura piękna 412 str.
Otwarte dla Ciebie. Romans

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Sielsko, anielsko

35 Link do recenzji

30 letnia Zosia , trochę przypominająca Zosię z Pana Tadeusz, tylko nie te lata, bałwochwalczo i niewolniczo zakochana w Krzysztofie , który niestety jest beznadziejny. Dość to jest wkurzające. Trudno przebrnąć przez iście babskie, szczegółowe, zaśmiecające opisy dotyczące wyglądu , zmieniających się ubrań , gotowania, roślin (głównie po łacinie ),różnojęzycznych cytatów....

Pierwsza część mnie niestety nie porwała.Oczekiwałam sagi rodzinnej z historią w tle, a dostałam obyczajówkę, może romans.
Dla mnie książka przegadana, takie ble, ble, ble.
W połowie zastanawiałam się czy ją kończyć?. Można powiedzieć że się doślimaczyłam do końca.
Główna bohaterka to przerośnięte dziecko, bo tak ją wszyscy traktują. A kto nie spojrzy, to się zakochuję. I...

Spokojna, nastrojowa, trochę sentymentalna powieść dla kobiet. Nie jest to jednak mdłe i bezbarwne czytadło, a to za sprawą głównej bohaterki, która pała irracjonalnym i wielkim uczuciem do nikczemnego i nie wzbudzającego zaufania Krzysztofa.
Główna bohaterka, dobiegająca trzydziestki Zosia Borucka, wespół z ojcem i ukochaną nianią Zuzanną toczą spokojne życie w Różanach,...

Sympatyczna. Miła, przyjemna na wakacyjny czas. Marianna i jej teksty - fantastyczne.

W książce czuć zapach róż, słychać szum drzew i można na końcu języka wyczuć wspaniałości przygotowywane przez jedną z bohaterek. Szukając spokoju, wytchnienia, warto sięgnąć po tą powieść.
Jedyny minus to główna bohaterka Zofia. Mdła do bólu.

Pensjonat, przepiękny ogród i marzenia które prysły. Nowa rzeczywistość, nowe wyzwania i ta miłość tylko czy dobrze ulokowana. Na paru stronach książki są narysowane kwiaty - fajny to element, znajdziemy tez i jakiś przepis kulinarny. Saga zapowiada się ciekawie

Autorka ma lekkie pióro i książkę czyta się bardzo szybko. Niestety, moim zdaniem, historia nie jest porywająca.
Dobra rozrywka, lecz nie pozostawiająca śladów w pamięci. Może kiedyś wrócę jeszcze do tej serii.

Książce nie można odmówić jednego - doskonale się ją czyta. Jest lekka i prosta. Niestety jest również płaska, a bohaterowie dość irytujący. Główna bohaterka to nudna i niczym nie uwodząca postać. Romans w tle też kiepski. Plusem - chyba jedynym dla fabuły są przepisy kulinarne, które zostały fajnie wplecione w całość.

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki. W oczy straszliwie raziła mnie naiwność i głupota głównej bohaterki, z drugiej strony przypadły mi do gustu retrospekcje z przeszłości pani Zuzanny. Pomimo tego rozdarcia, sięgnę po drugą część.

Ksiazka dobra na leniwy urlop pod warunkiem ze nie ma nic lepszego pod reka.
Idelna glowna bohaterka przez cala ksiazke pozostaje idealnie nudna i przewidywalna. Tlo na ktorym rozgywa sie jej historia rowniez bajkowo nudna i w zaden sposob nie porywa. Do tego przemądrzałe dialogi poprzez ktore autorka - mam wrazenie - edukuje czytelnika na tematy przerozne.

Dyskusje

• 2013