Trzeba marzyć

Okładka książki Trzeba marzyć Bogna Ziembicka
Okładka książki Trzeba marzyć
Bogna Ziembicka Wydawnictwo: Filia Cykl: Willa Pod Jodłami (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Willa Pod Jodłami (tom 2)
Filia
2021-10-27
2021-10-27
9788381957144
literatura polska

Książka fajnie się zapowiadała i to wszystko bo generalnie słaba

Książka fajnie się zapowiadała i to wszystko bo generalnie słaba

Ciąg dalszy historii dwóch sióstr. Tak jak w pierwszej części - miło, przyjemnie i o niczym. Niezrozumiały jest dla mnie wątek a agentce,

Kolejne losy dwóch sióstr Meli i Jagi Ich ambicje ,marzenia, strach i zazdrość.

Kolejne losy dwóch sióstr Meli i Jagi Ich ambicje ,marzenia, strach i zazdrość.

Hejka Kolejna książka @BognaZiembicka @wydawnictwofilia "Trzeba marzyć" to drugi tom serii "Willa pod Jodłami"
Malutki fragmencik dla Was:
Roz.8
" Pani Aniela powiedziała kiedyś Jadze,że ci którzy przyjeżdżają do Zagórza z myślą,że pomieszkają tu jakiś czas i wyjadą,często zostają na zawsze."

Jaga mieszkając w Willi otworzyła własną działalność i zaczeła darzyć większym uczuciem Damiana.
W tej części książki można wiele dowiedzieć się o życiu Pani Anieli poznać bliżej jej historie życia.
Czy Jaga będzie szczęśliwa?
Czy miłość zwycięży?
Co z Melą?
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi.
Piękna literatura obyczajowa.

Malutki fragmencik dla Was:
Roz.8

Jaga mieszkając w Willi otworzyła własną działalność i zaczeła darzyć...

O głównych bohaterkach czyta się dobrze. Nie rozumiem jednak wprowadzonego wątku wojennego!?! Jest niezrozumiały, a gdy czytelnik zaczyna co nieco rozumieć to się kończy. Dziwne. Przeczytałam do końca, ale nie porwało mnie.

Historia, gdzie nie brakuje ludzkiej życzliwości, przyjaźni, zaufania i miłości, książka oczarowała mnie mądra i ciepła, ciekawe powiedzonka i żarciki urzekły mnie. Bardzo przyjemnie spędziłam czas. Polecam bardzo.

Pisanie kolejnego tomu po latach i niedodanie na początku chociaz krótkiego wstepu - streszczenia - jest moim zdaniem ze strony autora mało eleganckie.
Zarówno pierwszy jak i drugi tom maja piekne sielskie okładki. Teraz zreszta taka moda, jak nie sielskie, to romantyczne, albo bożonarodzeniowe. W przypadku tej okładki - to złuda - akca dzieje się w wiekszosci w Krakowie, lub w czasoprzestrzeni czyli dziesiatki lat wczesniej; do tego pora roku na okładce totalnie nie adekwatna do akcji.
Sama zas tresc jest nodna jak flaki z olejem. z przerazeniem lekkim myslę o kolejnym tomie, tomach, bo jak znam siebie, to zapewne sięgne, za pare lat zapewne, i znowu nic nie bede pamietac o co biegało w poprzednich, i kim wogóle sa Ci ludzie pojawiajacy sie w książce. Ech....

"Trzeba marzyć" miałam przyjemność przeczytać już kilka tygodni temu, ale z recenzją jakoś długo zwlekałam. 🙈 Jest to drugi tom cyklu #willapodjodłami ale bez większego problemu można czytać tę książkę bez znajomości poprzedniej. U mnie tak właśnie było. 🙂
Okładka przywołuje sielski, letni klimat, jakież było moje zdziwienie, gdy czytając przeniosłam się w czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. 😅

Jaga od roku mieszka w willi Pod Jodłami. Powoli zaczyna układać sobie życie. Ma nową pracę i spotyka się z Damianem. Dzięki bliskości natury zaczęła doceniać i dostrzegać wartości, które dotąd nie były u niej na pierwszym miejscu. Przyjaźni się z byłą właścicielką domu, panią Anielą. Starsza kobieta ma bardzo ciekawą przeszłość i wspaniale opowiada swoje historie. Jaga uwielbia spędzać z nią czas i słuchać wojennych opowieści. Mają one na nią bardzo dobry wpływ.
W tym samym czasie Melka, siostra Jagi, szykuje się do zamążpójścia. Jest jednak ktoś, kto bardzo stara się odwieść ją od tego pomysłu. Były narzeczony za wszelką cenę chce odzyskać miłość swojego życia. A pozostawiony sam w domu, na czas służbowego wyjazdu, obecny partner Meli, również wystawiony jest na pokuszenie. Odwiedza go Aleksa, kobieta która była bardzo bliska sercu Mateusza.
Jak potoczą się losy bohaterów? Czy miłość po raz kolejny zwycięży? Czy przewrotny los połączy ze sobą odpowiednie serca?

Mnogość wątków i liczba bohaterów początkowo nieco mnie przytłoczyła. Bardzo możliwe, że znając pierwszy tom, łatwiej byłoby mi wciągnąć się w tę historię. Na szczęście udało się połapać i całkiem miło spędzić czas z lekturą. 😊 Nie będzie to jednak powieść obyczajowa, która jakoś szczególnie zapisze się w mojej pamięci. 😉

Za egzemplarz dziękuję @wydawnictwofilia . ❤️

Książka o relacjach, przyjaźni, miłości i wyborach ⚘

"Trzeba marzyć" Bogny Ziembickiej to historia obyczajowa skupiająca się na losach Jagny mieszkającej w Willi pod Jodłami, zaprzyjaźnionej z Panią Anielą i Meli, która już w niedługim będzie miała okazję stanąć na ślubnym kobiercu.

"Trzeba marzyć" jest kontynuacją Willi Pod Jodłami, której nie miałam okazji czytać, ale nie stanowi to przeszkody, by sięgnąć po drugą część.

Spotkałam się z różnymi opiniami co do tej książki, a w dużej mierze z dosyć niepochlebnymi i po części muszę się z nimi zgodzić. Osobiście uważam, że książka jest dosyć chaotyczna i nużąca.

Miałam nadzieję, że jednak przypadnie mi do gustu, bo były momenty, w których zaczynała mi się podobać, ale końcowo wypadła słabo. Styl pisania jest z pewnością wyróżniający się, jednak czasami miałam z nim problem i nie do końca mi podszedł.

Bohaterowie również nie przykuli zbytnio mojej uwagi i żadnego z nich szczególnie nie polubiłam. Podobało mi się natomiast to, w jaki sposób autorka poruszyła temat międzyludzkich relacji. Żałuję, że autorka nie rozwinęła większej ilości szczegółów na temat przeszłości Pani Anieli, które mocno mnie zaintrygowały.

Książka, mimo że nie wywarła na mnie ogromnego wrażenia, to myślę, że znajdzie swoich odbiorców. Nie jest to typ historii obyczajowej, którą ja po prostu lubię. Polecam osobiście wyrobić sobie zdanie na jej temat 😊.

Książka o relacjach, przyjaźni, miłości i wyborach ⚘

Ciąg dalszy dziejów dwóch sióstr miło się czyta i przyjemnie ,w przyszłości sięgnę jeszcze po tę autorkę.

• Przeczytane w 2021
  • Biblioteka