Babskie gadanie

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Polecam!

Polecam!

Książka zaciekawiła mnie ze względu na poruszony w niej temat zdrady. Autorka interesująco poprowadziła wątek głównej bohaterki - Izabeli i jej kochanka Czarka.
Pisarka w nietuzinkowy sposób pokazuje różnice między myśleniem kobiet, a mężczyzn. Uważny czytelnik dostrzeże, że jest ono skrajnie różne.
Chętnie dałabym tej powieści wyższą notę, ale ze względu na to,że jest ona dość mocno przegadana, nie mogłam tego zrobić, ale zdecydowanie polecam Wam sięgnąć po tę książkę. Cieszę się, że to właśnie ona zakończyła mój rok czytelniczy 2019.

Chętnie dałabym tej powieści wyższą notę, ale ze względu na to,że jest ona...

Przyjaciółki. Kobiety. Każda inna, każda ciekawa. Są z krwi i kości, bez lukrowania. Mają wady, popełniają błędy i kochają się za całość.

"Babskie gadanie" prowadzone w narracji pierwszoosobowej to hołd damskiej przyjaźni, pełnej wrażliwości oraz głośnych i gorących rozmów. Możemy nie zgadzać się z decyzjami głównej bohaterki, możemy ją nawet potępiać, ale czy jesteśmy w stanie jej nie lubić? Takiej prawdziwej, popełniającej błędy i stojącej notorycznie na rozdrożu, bez zielonego pojęcia, w którą stronę pójść?

Polecam, nie tylko kobietom. Także męskiej części czytelniczej, żeby spojrzeć na świat z troszkę innej perspektywy.

Izabela, Iziątko, główna bohaterka uwikłana w romans z żonatym mężczyzną prawdziwym Czarkiem, czarusiem. Dorośli ludzie, a stworzyli związek oparty na braku porozumienia, braku komunikacji, braku istotnych słów - co powoduje tylko niedomówienia. Izabela kreowana jest na kobietę księżniczkę, analizującą każdy gest i słowo, ale być może wynika to z jej przeżyć i braku zaufania do mężczyzn. Czarek jest mężczyzną łasym na każde miłe/słodkie słowo na swój temat, które głaszcze jego wątłe ego. W związku tym on reperuje sam siebie, nie biorąc pod uwagę sytuacji kobiety na którą czekał ponoć całe życie. Jego postać staje się nudna, mało produktywna. Czarek zbyt łatwo kończy romans z Izabelą. Takie to proste? A przecież nie mógł oddychać kiedy nie widział jej choćby minutę...
Kolejny wątek książki stanowią wszechobecne przyjaciółki Izabeli, tzw. Dziewczynki. Ich postacie odbierają intymność, jest ich za dużo i trudno jest uwierzyć w aż tak mocną relację pomiędzy tyloma kobietami naraz. Za dużo Dziewczynek w dziewczynkach.
Podsumowując książka nie przekonała mnie do siebie, mimo humoru, który się pojawiał i chwała za to. Fabuła zbyt rozciągnięta, zakrawała na nudną. Ponieważ mam zasadę czytania książek do końca, ażeby utwierdzić się w swojej opinii, tak też się stało i w tym przypadku.

O świętości wszelkie jak to się wlokło! Czytałam i byłam pewna, że skończę gdzieś koło emerytury. Trudno mi ocenić tę książkę w kategoriach na "plus" czy na "minus", bo było w niej i dużo dobrego i dużo tego mniej dobrego. Relacja Izy z Dziewczynkami była genialna. O takiej przyjaźni, która przetrwa lata marzy pewnie każdy z nas. Podobnie relacja Felki z Izą. Wspierają się nawzajem, ale nie wchodzą z butami w życie, a matka dla córki nie jest jak jemioła- nie wisi na niej i nie wysysa energii, bo jest taka samotna i nieszczęśliwa, a córka młoda i głupia i na pewno nieupilnowana wróci do domu z ciążowym brzuchem.
Do szału doprowadzał mnie za to główny bohater Czarek. O masakro co za typ! najgorszy z możliwych. Umarłabym z takim z nudów. Nie stać go na mądrą, konstruktywną rozmowę, przez całą książkę słodzi, wyznaje miłość, kochaniuje, Iziątkuje... Bleee! Zmuliło mnie od tych słodkości. jego postać jest tak nierzeczywista i fałszywa, że mnie skręcało, nie raz przewracałam oczami czytając tekst "tęsknię za tobą, kiedy cię zobaczę" Pewnie dlatego przeczytanie tego tomiszcza zajęło mi dwa tygodnie z hakiem. Dziwiłam się, że Iza- doświadczona życiowo, dojrzała kobieta dawała się nabierać na takie smętne gadki. Odetchnęłam z ulgą kiedy okazało się ze czarek jest postacią wymyśloną na potrzeby książki Którą bohaterka zamierzała napisać, a którą ostatecznie czytamy sami.. Nie byłam zadowolona z tej książki. Spokojnie mogłaby zająć połowę objętości, a czytelnik nie straciłby zbyt wiele tak czy siak...

Dzieci muszą być mądrzejsze od rodziców bo tylko to zapewnia ludzkości postep.nie da się skończyć

nuuda

nuuda

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetny rozweselacz

Świetny rozweselacz

lekka,miła i przyjemna....Zabawna, z ciekawymi i bardzo wyrazistymi bohaterkami i odwiecznym, miłosnym dylematem w tle.

książka super wciąga ciekawa aż żałowałem że się skończyła polecam serdecznie wszystkim