Magia indygo

Richelle Mead Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Kroniki krwi (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
Kroniki krwi (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Monika Gajdzińska
wampiry kroniki krwi

Sztywne, alchemiczne poglądy Sydney powoli odchodzą do lamusa. Dziewczyna zaczyna przywiązywać się do swoich podopiecznych i nie uważa ich za coś okropnego, jak to Alchemicy mają w zwyczaju. Autorka bardzo skupia się na Sydney i Adrianie, pozostawiając z tyłu resztę znanych nam bohaterów. Uważam, że różnych wątków fantastycznych zaczyna być tu odrobinę za dużo, mimo to...

Jak dla mnie super. Myślałam, że ta seria będzie trochę odstawać od Akademii, ale się pomyliłam. Dużo się dzieje i nieraz trzyma w napięciu. Kto by pomyślał, że zwykła książka dla nastolatków może tak wciągnąć. Nie wiem, co zrobię, jak skończy mi się seria. :D

Długo zbierałam się do przeczytania kolejnej części z serii "Kroniki krwi". Powodu nie potrafię znaleźć; uwielbiam całą poprzednią serię.

Ta część okazała się wciągająca – nawet bardziej zajmująca niż poprzednie. Coraz lepiej poznajemy naszych głównych bohaterów.

Zabrakło mi w tej części więcej o innych bohaterach (Jill, Eddy, etc.), jednak sporo nowego dowiadujemy się...

Część równie dobra jak dwie poprzednie. Ogromny plus za rozwinięcie wątku magii oraz czarownic - tropienie złej siostry panny T. podobało mi się najbardziej. Poza tym świetny jak zawsze Adrian Iwaszkow;).

Bohaterowie przechodzą wielkie rewolucje w życiu i to jest genialne. Nowe problemy, obowiązki, ten sam świat, ale widziany w kompletnie nowy sposób, rozwinięcie tego wszystkiego. I niebezpieczeństwo.

Sydney jest rozdarta pomiędzy tym, czego uczyli ją alchemicy, a tym, co podpowiada jej doświadczenie i… serce. Zżyła się z podopiecznymi w Palm Springs i nie potrafi myśleć o przyjaciołach jak o wynaturzonych i złych istotach. A szczególnie nie potrafi tak myśleć o Adrianie. Wie, że ich związek nie jest możliwy, ale nawet sama przed sobą nie może zaprzeczyć, jak się czuje w...

Iwaszkow <3 Najcudowniejsza postać "pod słońcem" <3

Pomysł ciekawy, ale nie na tyle żebym sięgnęła po kolejny tom. Porzucam historię Strażniczki i Vampira - niech im się dobrze wiedzie, a wesołe dialogi nadal trwaja ;)

Interesująca książka z wieloma intrygującymi scenami i rozbawieniem z niej płynące. Polecam każdej osobie, która potrzebuje jakiejś dobrej, lekkiej lektury, by się rozluźnić po stresującym i melancholijnym dniu.

1 963
    1 206