Imię i nazwisko zastrzeżone

Okładka książki Imię i nazwisko zastrzeżone
Jane Sigaloff Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Seria: Literatura w spódnicy literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Literatura w spódnicy
Name & Address Withheld
Ringier Axel Springer Polska
2005-01-01
2005-01-01
Weronika Żółtowska
powieść angielska romans literatura w spódnicy

Szewc bez butów chodzi a Lizzie doradzając innym w sprawach sercowych, sama ma problemy z życiem uczuciowym.
Lektura nie należy do wymagających, Perypetie głównej bohaterki i jej znajomych nie przytłaczają, ale też nie są zbyt intrygujące.

Wielkiego wrażenia nie robi. Takie tam czytadło jak ktoś na chwilę potrzebuje wytchnienia.

Książka opisuje miłosne rozterki głównej bohaterki. Główna bohaterka Lizi odnosi sukcesy w życiu zawodowym. Mimo, że pomaga w rozterkach miłosnych wielu ludziom sama ma problemy z ułożeniem własnego życia uczuciowego.

Fajna książka o miłości. Idealna na jesienne wieczory szybko się czyta i jest mega wciąhgająca.

Oddalam bo słaba i szkoda miejsca na półce. Przewidywalna jak pory roku.

„Imię i nazwisko zastrzeżone” Jane Sigaloff nie należy do gatunku książek z wyższej półki, więc niczego wielkiego się po powieści nie spodziewałam, tymczasem zostałam zaskoczona interesującym i dość świeżym punktem widzenia, co przyczyniło się do zwiększenia oceny. Poza tym książka jest przeciętna. Papierowi bohaterowie, szczególnie dziewczyny, które chwilami wprost mi się...

Kolejna książka z serii „Literatura w spódnicy”. Książka napisana lekko, lecz mało wciągająca. Główna bohaterka udziela porad, odpowiadając na listy, lecz sama ma nie mały problem uczuciowy. Naprawdę istnieją ludzie, którzy piszą listy do redakcji, opisując swoje życie i problemy, licząc na odpowiedź? Lizzie moim zdaniem jest dość naiwną osobą. Ślepo wierzy mężczyźnie,...

No i tutaj mamy do czynienia z prawdziwą szmirą. Książka jest koszmarnie nudna, bohaterowie - stereotypowi, a główne postacie - dodatkowo żałosne. Nie wiadomo, czy książka ma być lekka, czy poważna; takie ni to, ni tamto.
Najgorsze są te opisy i szczegółowe analizowanie stanów emocjonalnych, zachowań i myśli bohaterów, w które książka wprost obfituje, tak jakby miała...

12/16

Ktoś mógłby stwierdzić, że książka to tanie opowiadanie podobne do harlekinów. Zgoda, motyw ten sam, ich dwoje, spotykają się, na początku jest kolorowo a później wszystko się psuje, wali, żeby i tak na sam koniec pojawił się happy end. Motyw powtarzalny, bądźmy szczerzy, ciężko wymyślić coś oryginalnego jeżeli książki, opowiadania, historie itp. towarzyszą nam od wieków....

• Literatura w spódnicy
  • 2013
  • Domowa biblioteczka
  • 2012
  • 2014

Dodaj cytat z książki Imię i nazwisko zastrzeżone