Jedenaście tysięcy pałek, czyli miłostki pewnego hospodara

Okładka książki Jedenaście tysięcy pałek, czyli miłostki pewnego hospodara
Guillaume Apollinaire Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Zmysłowa seria literatura piękna
literatura piękna
1994-01-01
Marek Puszczewicz
powieść erotyczna powieść francuska

więcej Więcej

Ależ hrabia Wilhelm Apolinary Kostrowicki herbu Wąż wymyślił. Polak potrafi... .
Niesamowita prześmiewcza, surrealistyczna (określenie stworzone przez Autora) opowieść o podróżach rumuńskiego księcia (nomen omen) Valcutascu, hospodara dziedzicznego, po Paryżu, St. Petersburgu, aż do Port Arthur. Pełne wyuzdanego seksu,skrajnego okrucieństwa, zboczeń wszelakich i licznych...

Rozumiem chęć stworzenia pastiszu wybranego gatunku literackiego. Rozumiem wycieczkę w ciemne, najbardziej perwersyjne i pozbawione granic rejony umysłu. Ale ta książka jest po prostu słaba, na siłę starając się zaszokować i obrzydzić. Humoru tutaj również brakuje. Jedyne co pozostaje to nuda.
Nie polecam.

Uf... bardzo zły pomysł na początek z Apollinairem. Teraz mam problem, żeby sięgnąć po coś innego autora.
Zaczęło się nawet zabawnie. Po pierwszych kartkach myślę sobie "ocho! Taki Rablowski klimat- uwielbiam!". Szybko pożałowałem, że dałem się nabrać. Po tej książce o wyuzdaniu wiem już wszystko, albo prawie wszystko. Im dalej w lekturę tym cięższe rzeczy są opisywane, a...

Nie jestem pruderyjny, ale ta książka to przegięcie. Rozumiem, że jest to celowy zabieg, a ksiązka jest parodią tego typu literatury. Jednak jest ona miejscami obrzydliwa. Obsceniczna, to jest chyba dobre określenie. Dosłownie. Na plus jednak to, że bywa również zabawna.

Książka ta po raz pierwszy ukazała się w 1907 roku w Paryżu. Do lat 70-tych XX wieku pozostawała na liście Ksiąg Zakazanych. W Turcji po raz pierwszy opublikowano ją w latach 90-tych XX wieku, za co sprawca publikacji został skazany przez sąd za krzewienie literatury niemoralnej.

0/10 albo nawet -1/10 - wypociny nie do zdzierżenia...

zabawna! :)

CO JA CZYTAM. Z audiobooka możnaby zrobić z tego porno z dewiacjami. Jest mocnaz nie jest dla wszystkich.

Nie,Nie Nie,rezygnuję.
Chciałem przeczytać coś lekkiego,ale nie daje rady.
Nie mam oczywiście nić,przeciwko książką o tematyce erotycznej,w końcu mam świadomość po co sięgam i czego mogę się spodziewać.Jest jeden wymóg,książka,film czy inny rodzaj przekazu,musi trzymać jakiś poziom.
Książka jest bardzo słaba.

To nie byłoby tak dobre, gdyby nie znakomite tłumaczenie. Szacunek dzielni musi być. Dla każdego kto lubi czarny humor i perwersyjne teksty jak znalazł. No cóż, nie wszystko przecież da się zrobić w prezerwatywie :)

• Audiobook
  • 2013
  • Literatura francuska
  • Erotyka
  • 2018

Guillaume Apollinaire Jedenaście tysięcy pałek, czyli miłostki pewnego hospodara Zobacz więcej