rozwiń zwiń

„Brygada Brawurowych Kur 2” powraca w bojowym stylu!

LubimyCzytać LubimyCzytać
01.12.2020

Czy wyobrażacie sobie miasteczko, w którym na równi z ludźmi żyją inni mieszkańcy i są... kurami? Ale nie takimi zwyczajnymi kurami, tylko w pełni profesjonalną brygadą? A dodatkowo ich formacja znana jest jako Brygada Brawurowych Kur? Z pewnością potraficie to sobie wyobrazić - podejrzewamy, że i Wy czytaliście pierwszą część Brygady Brawurowych Kur. Mamy wspaniałą wiadomość – premiera kolejnej już 1 grudnia!

„Brygada Brawurowych Kur 2” powraca w bojowym stylu!

Adam Skrodzki, autor serii o bohaterskich stworzeniach, powraca z drugą częścią niesamowitych przygód. Tym razem Kury czeka nie lada wyzwanie, bowiem ich miasteczko jest w niebezpieczeństwie. Nad mieszkańcami zawisną czarne chmury, a mury ich domów przestaną być ostoją spokoju.

„Od samego początku dziwiło mnie, że prawie nikt nie podejrzewa kur, zwłaszcza że swego czasu przypisywano im wszelkie możliwe winy. Mówię „prawie nikt”, gdyż w całym miasteczku znalazła się jedna jedyna osoba, która uważała, że za tym wszystkim stoi Brygada Brawurowych Kur. Tą osobą byłem ja”.

Barbarzyńcy ze sprayem

Domy mieszkańców zaczną błyszczeć nie piękną świeżą farbą, lecz tajemniczym graffiti, przedstawiającymi powtarzające się znaki. Ponadto ludziom zaczną znikać... skarpetki! Nikt nie miał pojęcia kim są wandale dokonujący zuchwałych ataków, nikt też nie wiedział, co oznaczają malowane przez nich symbole. Nasi dumni i dzielni bohaterowie podejmą się zadania, by odnaleźć sprawcę aktów zniszczeń i kradzieży. Ptasiej formacji zaoferuje pomoc słynny detektyw Bródkowski, przebojowy agent, z licznymi pomysłami wsparcia swoich przyjaciół. Prócz mentalnej pomocy Brygada Brawurowych Kur będzie mogła liczyć na najnowocześniejszy sprzęt: Otrzymaliśmy kamery wielkości łebka od szpilki, noktowizory, krótkofalówki, drony, aparaturę podsłuchową i masę innych szpiegowskich akcesoriów. Wydawać by się mogło, że z taką artylerią wygrana jest w kieszeni, jednak sytuacja wymknie się spod kontroli...

„Przez jakiś czas w miasteczku mówiono wyłącznie o starciu Brygady z ABS-em. Każda rozmowa zaczynała się lub kończyła wątkiem pamiętnej potyczki, lecz ostatnio temat ucichł zupełnie. Dziś wszyscy mówili tylko o szajce graficiarzy, która sterroryzowała miasto”.

Ciężkie walki odwrotowe

Możecie się spodziewać bitew po północy, zasadzek na nieprzyjaciela i wielu innych atrakcji. Kto czytał pierwszą część, temu włos stanie dęba na wiadomość o ucieczce z więzienia pewnego przestępcy... Lecz czy na pewno to on stoi za zamieszaniem w mieście? Na jaki trop wpadną kury? Możecie być pewni, że świetnie przygotują się do kontrataku, a pomoże im w tym skrupulatnie przygotowany plan: Brygada musi się dozbroić – potrzebne są skuteczne pociski ziemia-powietrze. Należy wyodrębnić własną eskadrę dronów do walki powietrznej i przechwytywania. Trzeba stworzyć system zagłuszania sygnału i lokalizacji dronów przeciwnika. Wszystko to musieliśmy zrobić do wieczora.

„Na czas akcji otrzymałem bowiem miniaturową wyrzutnię cuchnących pocisków, cudeńko wielkości mazaka zatruwające powietrze w promieniu paru metrów. Niech no tylko wandale zbliżą się do mojej ściany, a nie wyjdą z wanny do rana!”

Jeśli podobała się Wam pierwsza część szalonych przygód zadziornych, szybkich kur, kontynuacja na pewno Was nie zawiedzie. Dopilnują tego major Szpila, pułkownik Mokra-Plama, podporucznik Wodór-Odór i reszta zwariowanej formacji. To jak? Kto wchodzi pod skrzydła Brygady Brawurowych Kur 2?

Przeczytaj fragment książki „Brygada Brawurowych Kur 2”!

Brygada Brawurowch Kur 2

Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's millions of monthly readers.

Artykuł sponsorowany


komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 01.12.2020 13:11
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post