rozwiń zwiń

Znamy laureatów 12. edycji Nagrody Literackiej GDYNIA

LubimyCzytać LubimyCzytać
04.09.2017

Krzysztof Siwczyk, Michał Sobol, Salcia Hałas i tłumacz Ryszard Engelking zostali laureatami tegorocznej – dwunastej – edycji Nagrody Literackiej GDYNIA. Laureatów ogłoszono w sobotę podczas uroczystej gali w Muzeum Emigracji w Gdyni.

Znamy laureatów 12. edycji Nagrody Literackiej GDYNIA

Decyzją Kapituły Nagroda Literacka GDYNIA 2017 trafiła w ręce czworga spośród dwudziestu nominowanych. W kategorii eseistyka otrzymał ją Krzysztof Siwczyk za esej Koło miejsca/Elementarz (Muzeum w Gliwicach). W kategorii poezja uhonorowano Michała Sobola za tom poetycki Schrony (Wydawnictwo Nisza, Warszawa). W kategorii proza Nagrodę wręczono Salci Hałas za powieść Pieczeń dla Amfy (Wydawnictwo MUZA S.A., Warszawa). W kategorii przekład na język polski Nagroda przypadła Ryszardowi Engelkingowi za nowe tłumaczenie Szkoły uczuć Gustave’a Flauberta (Wydawnictwo Sic!, Warszawa).

Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki Kostki Literackie oraz nagrody finansowe w wysokości 50 tys. zł. Kapitule Nagrody Literackiej GDYNIA przewodniczyła w tym roku prof. Agata Bielik-Robson. Do konkursu zgłoszono 434 tytuły.

Więcej informacji: www.nagrodaliterackagdynia.pl 


komentarze [3]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Ania Kazior 05.09.2017 11:21
Czytelniczka

"Pieczeń dla Amfy" od razu trafia na moją półkę "Chcę przeczytać". Nie znałam autorki ani tytułu, a recenzje są zachęcające. Dobrze, że przyznana nagroda spełnia swoją funkcję - pokazuje, na co warto zwrócić uwagę.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Bella_24 04.09.2017 21:24
Czytelniczka

Ciekawa jestem tego nowego tłumaczenia Flauberta, w oryginale tekst nie był łatwy ;)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 04.09.2017 11:20
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post