Wiele motywów. Jedna ofiara. Zero dowodów. „Na noże“ w kinach już 29 listopada! [KONKURS]

LubimyCzytać
15.11.2019

Nic tak nie zbliża rodziny jak morderstwo. Szczególnie jeśli tworzą ją Chris Evans, Michael Shannon, Don Johnson, Jamie Lee Curtis, Ana de Armas i Toni Collette. „Na noże” to nowoczesne i pełne czarnego humoru podejście do klasycznej kryminalnej zagadki w stylu mistrzyni gatunku Agathy Christie.

Historia, niczym w kryminałach brytyjskiej pisarki, zaczyna się od… odkrycia ciała. Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85. urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań.

Reklama

Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu również nie brakowało nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, „bliscy” Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik do ostatniej chwili pozostanie zagadką.

Gwiazdorska obsada z Danielem Craigiem (James Bond) i Chrisem Evansem (Kapitan Ameryka) na czele w thrillerze reżysera „Gwiezdnych wojen” Riana Johnsona. Na ekranie zobaczymy również Toni Collette („Wszystkie wcielenia Tary”, „Szósty zmysł”), Anę de Armas („Blade Runner 2049”, „Rekiny wojny”), Dona Johnsona („Django”, „Pozycja obowiązkowa”) czy Christophera Plummera („Wszystkie pieniądze świata”, „Debiutanci”).

Film, nad którym objęliśmy patronat medialny, już 29 listopada w kinach w całym kraju.

„Zabójczo dobra zabawa.” – Hollywood Reporter
„Błyskotliwe zwroty akcji.” – Los Angeles Times
„Najbardziej rozrywkowy film roku.” – Birth.Movies.Death.

KONKURS

Mamy dla was 15 dwuosobowych zaproszeń (w formie internetowych kodów) na film „Na noże” w dowolnym kinie sieci CINEMA CITY na terenie całej Polski.

Wystarczy, że opiszecie nam w komentarzu do tej aktualności swój własny pomysł na intrygę inspirowaną powieściami Agathy Christie. Najciekawsze propozycje nagrodzimy wejściówkami. Pamiętajcie, że nie możecie przekroczyć limitu 1000 znaków.

Na wasze pomysły czekamy do środy 19 listopada. Termin realizacji kodów: 29.11 – 12.12 2019 r. Okazanie kodu kasjerowi jest niezbędne do otrzymania biletu. Otrzymane kody nie mogą być zamienione na bilety do sal VIP i 4DX.

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Reklama

komentarze [15]

Sortuj:
Dodaj wypowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

2467
4
14.11.2019 12:12

Zapraszamy do dyskusji.


300
95
15.11.2019 17:33

Scena w teatrze. Rzecz dzieje się w czasie, gdy wypada WIGILIA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

WIELKA CZWÓRKA spotyka się PO POGRZEBIE. Po głowach chodzi im nowa sprawa do rozwikłania, a mianowicie TAJEMNICA BLADEGO KONIA. Muszą udać się na SPOTKANIE W BAGDADZIE, gdyż tam POIROT PROWADZI ŚLEDZTWO. Postanawiają jechać pociągiem, mimo iż słyszeli o MORDERSTWIE W ORIENT EKSPRESIE, ale...

więcej

102
0
16.11.2019 09:53

Powiązanie dwóch najsłynniejszych detektywów w historii. Na balu ku czci królowej znaleziony zostaje martwy ambasador Jamajki. W jego dłoni znajduje się list od legendarnego dr Moriarti. Wzywa on detektywów Holmesa i Poirot do swego rodzaju pojedynku w sztuce rozwiązywania zagadek na amerykańskiej wyspie. Co dzień zagrożone jestę życie kolejnej osoby. Jeszcze o tym nie...

więcej

928
199
16.11.2019 13:17

Mój pomysł na intrygę czerpałby inspirację z powieści "Zakończeniem jest śmierć". Jako fanka starożytnego Egiptu opisałabym tajemnicze morderstwo, wplecione w realia historyczne owych czasów - może jakiś spisek pałacowy, mający na celu likwidację faraona i dokonanie przewrotu politycznego?


1036
72
17.11.2019 00:12

20 lat po ekranizacji powieści „I nie było już nikogo” odtwórcy głównych ról znów spotykają się na wyspie, na której nakręcony został film. Zaproszeni na uroczysty bankiet. Na miejsce przybywają statkiem, który od razu wraca do portu. Po dotarciu spostrzegają, że w domu nie ma nikogo, jednak sala bankietowa i stoły zostały suto zastawione. Trochę ich to dziwi, jednak...

więcej

1358
54
19.11.2019 00:03

Amanda to typowa humanistka - studia literaturoznawcze łączy z pracą w McDonaldzie. Agathą Christie i jej powieściami zafascynowana jest odkąd sięga pamięcią (i dosięga do półki z kryminałami). Nic więc dziwnego, że to właśnie im postanowiła poświęcić swoją pracę licencjacką. Tymczasem w mieście zaczyna robić się niebezpiecznie. Morderstwo. Potem kolejne. I kolejne......

więcej

0
0
19.11.2019 00:48

W lokalnej warszawskiej gazecie pojawiło się tajemnicze ogłoszenie "Morderstwo odbędzie się o godzinie 16:00, 20 listopada 2019, w willi Friedberga. Osobne zaproszenia nie będą rozsyłane". O umówionej godzinie w domu zjawia się kilkoro gości, zaciekawionych ogłoszeniem...


958
61
19.11.2019 15:35

Wrześniowy poranek w popularnym kurorcie. Miasteczko wydaje się opustoszałe, w porównaniu do letnich dni, gdy wypełniały je tłumy turystów.
Na ławce przed salonem fryzjerskim przechodzień znajduje mężczyznę, który zdaje się być pogrążony we śnie. Gdy podchodzi do niego, by go obudzić odkrywa, że pod jego kapeluszem skryta jest duża rana, a on nie żyje.
Policja po wstępnym...

więcej

1735
76
19.11.2019 15:37

Fani jednego z rockowych zespołów po koncercie wybierają się na after party. Na miejscu bawią się świetnie, przebierają się za swoich idoli, zakładają peruki i tańczą. Impreza się rozkręca, alkoholu leją się strumienie i jeden z nich, noszący ksywę Jack zasypia na kanapie. A przynajmniej tak wydaje się reszcie.
Kiedy reszta odpada, a jest ich łącznie sześć osób, nikt się...

więcej

0
0
19.11.2019 16:00

Dym. Ogień. Krzyk.

W małym miasteczku na południu Anglii wybucha pożar, który niszczy większość zabudowy. W miasteczku jednak nie ma nikogo. Jakby wszyscy zdawali sobie sprawę, że płomienie w tym czasie będą szaleć wśród ich domów...

Parę dni później w Londynie spotykają się ludzie, którzy twierdzą, że są mieszkańcami owego miasteczka. Prawie wszyscy utrzymują jedną...

więcej

zgłoś błąd