rozwiń zwiń

Czy weźmiesz udział w „Milczącej rewolucji”? [KONKURS]

LubimyCzytać LubimyCzytać
30.05.2019

Już 7 czerwca premiera filmu „Milcząca rewolucja” – ekranizacji książki o tym samym tytule. To opowieść o życiu w NRD w latach 50., sile propagandy i młodzieńczych ideałach. Grupa uczniów wspiera milczącym protestem buntowników z Węgier. Jakie przyjdzie im ponieść za to konsekwencje? Właśnie startuje konkurs, w którym do wygrania są bilety do kina.

Czy weźmiesz udział w „Milczącej rewolucji”? [KONKURS]

„Milcząca rewolucja” to pokazywane na uroczystej gali podczas ubiegłorocznego MFF w Berlinie nowe dzieło uznanego niemieckiego reżysera Larsa Kraume. 

Oparty na motywach bestsellerowej powieści „Das schweigende Klassenzimmer” Dietricha Garstki film opowiada prawdziwą historię grupy uczniów klasy szóstej, którzy postanawiają okazać solidarność z ofiarami powstania węgierskiego, organizując minutę ciszy w trakcie każdej lekcji.

Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, kiedy dwaj nastoletni chłopcy z Eisenhüttenstadt w Niemczech Wschodnich podróżują do Berlina Zachodniego, aby odwiedzić grób dziadka Kurta, byłego oficera SS. Przed powrotem do domu chłopcy postanawiają pójść do kina, gdzie trafiają na kronikę filmową o powstaniu węgierskim z 1956 roku. To inspiruje ich do działania…

Odkryciem filmu jest Jonas Dassler, wyróżniony za swój występ Bawarską Nagrodą Filmową dla najlepszego młodego aktora. Z kolei na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Monachium do Larsa Kraume powędrowała nagroda główna za najlepszą reżyserię.

Bardzo solidny film napędzany przez niezwykle utalentowanych młodych aktorów.  Wendy Ide, Screen International

Rzeczywistość życia w latach pięćdziesiątych została uchwycona przez reżysera w bardzo szczegółowy i wiarygodny sposób. Frank Brenner, Choices Cologne

Fascynujący i wciągający. Boyd van Hoeij, Hollywood Reporter

KONKURS

Mamy dla was bilety na pokazy „Milczącej rewolucji” w Warszawie i Poznaniu!

  • Warszawa – 10 dwuosobowych zaproszeń na pokaz przedpremierowy filmu 4 czerwca, godz. 19:00, Kino Elektronik.
  • Poznań – 5 dwuosobowych zaproszeń na pokazy w terminie od 7 do 13 czerwca, Kino Pałacowe.
     

Aby wygrać, wystarczy napisać, dlaczego zaproszenie na film ma trafić właśnie do was. Odpowiedzi podawajcie w komentarzu poniżej. Czekamy na nie do 3 czerwca. 


komentarze [7]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Michaelo 03.06.2019 15:51
Czytelnik

Czytając opis filmu, zwróciłem uwagę na to jak bardzo ten temat kojarzy mi się z Polską. Postawa młodzieży wyrażająca swój bunt przeciw propagandzie oparta w filmie na prawdziwej historii można utożsamiać z podobną reakcją polskiego pokolenia moich rodziców w latach osiemdziesiątych. Pokolenia Solidarności, które w kontekście zbliżającej się lada moment okrągłej rocznicy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Slawek62 03.06.2019 10:19
Czytelnik

Wlasnie czytam Wasz post w samolocie z Frankfurtu do Warszawy. Przez kilka dni mialem okazje ogladac wspolczesne Niemcy. Z drugiej strony,z historii i paru filmow wiem jak wygladalo zycie po drugiej stronie zelaznej kurtyny I jak mogloby dzis wygladac w sporej czesci Niemiec, gdyby nie upadl mur i nie nastapil powrot do normalnosci w bylłej NRD. Jednym z filmow, ktory mocno...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Piotr-Pietia 06.06.2019 11:43
Czytelnik

"Na podsłuchu" to film genialny, pokazuje nawet rzeczywistą centralę Stasi w Berlinie wschodnim (którą miałem okazję kiedyś zwiedzać), zresztą nie darmo dostał Oskara.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Astr 31.05.2019 09:47
Czytelnik

Chciałam przeczytać tę książkę ale mój niemiecki za bardzo kuleje. Film da mi możliwość zobaczenia historii i osłuchania się z językiem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Avenity 30.05.2019 17:29
Bibliotekarka

Obejrzałam film w oryginale jeszcze przed światową premierą kinową. Bardzo klimatyczny. Polecam. Ciekawi mnie polskie tłumaczenie filmu.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
PanKracy 30.05.2019 13:23
Bibliotekarz

Film może być ciekawy. Zderzenie młodzieńczych ideałów z twardą rzeczywistością NRD-owskiej komuny lat 50. Nie zazdroszczę im. Na pewno nie mieli beztroskiej młodości. Ciekawi mnie również książka, chętnie bym ją przeczytał gdyby był polski przekład.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 30.05.2019 11:37
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post