rozwiń zwiń

„Słońce też jest gwiazdą” – ekranizacja przebojowej książki Nicoli Yoon [KONKURS]

LubimyCzytać LubimyCzytać
17.05.2019

31 maja do kin trafi adaptacja bestsellerowej i wielokrotnie nagradzanej powieści „Słońce też jest gwiazdą” autorstwa Nicoli Yoon – utalentowanej pisarki specjalizującej się w literaturze adresowanej do młodych dorosłych. Z okazji nadchodzącej premiery mamy dla was aż 30 biletów.

„Słońce też jest gwiazdą” – ekranizacja przebojowej książki Nicoli Yoon [KONKURS]

Debiutancka książka Nicoli Yoon „Ponad wszystko” trafiła na szczyt listy bestsellerów „New York Timesa” i została przetłumaczona na ponad 20 języków. Film, który na polskich ekranach gościł w 2017 roku, cieszył się sporym powodzeniem. Druga książka autorki okazała się równie popularna – także była numerem jeden na liście „New York Timesa”. Tym razem Yoon poruszyła temat imigracji, pisząc przy tym o sprawach, które zna z autopsji. Yoon nie tylko zdobyła wierne grono czytelników, ale też nie może narzekać na brak przychylności krytyków, którzy docenili jej zręczność w operowaniu żywym językiem i osobisty ton.

„Słońce też jest gwiazdą”Nicola Yoon

Natasha pochodzi z Jamajki, ale od ósmego roku życia mieszka w Nowym Jorku. Tu ma swoje życie, chłopaka, przyjaciół… Ale rodzina dziewczyny przebywa w USA nielegalnie i wkrótce zostanie deportowana. Natasha jest zrozpaczona i wściekła na ojca, bo to przez niego muszą wrócić na Karaiby. Jakby nieszczęść było mało, właśnie zdradził ją chłopak! Jej przyszłość jawi się w czarnych barwach…

I wtedy zrządzenie losu, a może przeznaczenie, stawia na jej drodze Daniela. Czy można zakochać się w ciągu kilku godzin? Natasha uważa, że to niemożliwe. Zresztą po co jej miłość, skoro niebawem znajdzie się w obcym kraju, wśród obcych ludzi…

W filmie występują młodzi, lecz bardzo doświadczeni aktorzy – Yara Shahidi (serial „Czarno to widzę”) i Charles Melton (serial „Riverdale”). Partneruje im niezwykle ceniony aktor  John Leguizamo („Życie Carlita”, „Romeo i Julia”, „John Wick 2”, seria „Epoka lodowcowa”).

Konkurs

Specjalnie dla fanów Nicoli Yoon i dla tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z jej twórczością, mamy 30 podwójnych biletów do kin Cinema City na terenie całego kraju. Wejściówki będzie można wykorzystać w dniach 31 maja – 14 czerwca. Aby zdobyć bilety, wystarczy napisać nam, kogo z waszych bliskich i dlaczego zaprosilibyście do kina na film „Słońce też jest gwiazdą”. Odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs@lubimyczytac.pl. Macie czas do 26 maja.

Aktualność sponsorowana


komentarze [4]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
WystukaneRecenzje 19.05.2019 19:48
Czytelniczka

Kto by pomyślał, że czytanie ze zrozumieniem jest takie trudne. I to jeszcze teoretycznie tak oczytane osoby... smutne.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Joanna 19.05.2019 18:25
Czytelniczka

Moją siostrę, bo uwielbiamy oglądać razem filmy, to nas zbliża. Często chodziłyśmy do kina, a ostatnio jakoś tak nie miałbyśmy okazji. To będzie idealna okazja do odnowienia naszych kinowych seansów we dwie.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
amelia 18.05.2019 14:49
Czytelniczka

Moją przyjaciółkę, ponieważ oby dwie lubimy filmy o miłości. Rzadko mamy okazję spędzić razem czas, ponieważ ona mieszka na drugim końcu mojego miasta, i nauka też swoją drogą. Byłaby to idealna okazja, byśmy mogły razem przeżyć przygodę przedstawioną w filmie.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 17.05.2019 11:53
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post