nad 
https://sztuczkiblog.blogspot.com
kobieta, Korytnica, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę, ostatnio widziana 1 dzień temu
Teraz czytam
 • Geniusz ptaków
  Geniusz ptaków
  Autor:
  Od dziś „ptasi móżdżek” nabiera nowego znaczenia! Autorka przedstawia najnowsze odkrycia naukowe dotyczące niezwykłych ptasich zdolności, ubarwiając opowieść licznymi anegdotami. Jak się okazuje, poz...
  czytelników: 375 | opinie: 10 | ocena: 6,76 (29 głosów)
 • Spiskowcy wyobraźni. Surrealizm
  Spiskowcy wyobraźni. Surrealizm
  Autor:
  Książka jest pomysłową analizą surrealizmu na przykładzie sztuk plastycznych, kina, fotografii i literatury. Autorka sięga do początków nurtu, a następnie oprowadza nas po całym wieku XX, pokazując, j...
  czytelników: 192 | opinie: 3 | ocena: 8,3 (30 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
nad
2019-01-15 14:53:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

„Wyspa” Sigríður Hagalín Björnsdóttir porusza problemy ponadczasowe z którymi stykamy się w XXI wieku na całym świecie. To opowieść postapokaliptyczna, która w rodzinnym kraju autorki wywołała burzliwą debatę na temat kondycji państwa, jego społeczeństwa oraz manipulowania informacjami.

Początek jest dość niepozorny zakłócenia w funkcjonowaniu systemu łączności na odciętej od reszty świata...
„Wyspa” Sigríður Hagalín Björnsdóttir porusza problemy ponadczasowe z którymi stykamy się w XXI wieku na całym świecie. To opowieść postapokaliptyczna, która w rodzinnym kraju autorki wywołała burzliwą debatę na temat kondycji państwa, jego społeczeństwa oraz manipulowania informacjami.

Początek jest dość niepozorny zakłócenia w funkcjonowaniu systemu łączności na odciętej od reszty świata wyspie, stopniowo skutkuje drastycznym zmniejszaniem się innych dóbr takich jak: paliwo, energia ale przede wszystkim żywność. W mieszkańcach natomiast, dochodzą do głosu instynkty których efektem są podziały klasowe oraz wzrost przestępczości.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę? Otóż jest ona refleksją nad współczesną cywilizacją, nieprzyjemnym jak ból zęba pytaniem: jak sami zareagowalibyśmy w podobnej sytuacji? jak zachowałby się nasz rząd? Są też jednak słabe punkty, chociażby kompletny brak napięcia i fabuła która toczy się bardzo powoli. Oczywiście niektórym przypadnie taka forma do gustu a innym nie, dlatego myślę że opinię będą w tym przypadku bardzo podzielone, niemniej myślę że warto sięgnąć po tę pozycję i potraktować ją jak swego rodzaju ciekawostkę.

pokaż więcej

 
nad
2019-01-10 12:08:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Chcę kupić, Ulubione

Katarzyna Tubylewicz jest kulturoznawczynią, pisarką i tłumaczką z języka szwedzkiego, która swoje życie związała ze Sztokholmem. Jej reportaż „Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie” to zbiór wywiadów z przedstawicielami różnych, grup społecznych na co dzień żyjących w tym pięknym, wyidealizowanym kraju. Nie jest to książka o hygge, cynamonowych bułeczkach ani też... Katarzyna Tubylewicz jest kulturoznawczynią, pisarką i tłumaczką z języka szwedzkiego, która swoje życie związała ze Sztokholmem. Jej reportaż „Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie” to zbiór wywiadów z przedstawicielami różnych, grup społecznych na co dzień żyjących w tym pięknym, wyidealizowanym kraju. Nie jest to książka o hygge, cynamonowych bułeczkach ani też perfekcyjnym, nowoczesnym społeczeństwie. To książka która obala wiele z dotychczasowych mitów i porusza tematy głęboko ukrywane zarówno przez opinię publiczną ale też samych mieszkańców Szwecji. Tubylewicz przeprowadza swego rodzaju sekcję na żywym organizmie, ukazując wewnętrzne problemy związane z wartościami bardzo uniwersalnymi takimi jak: wolność, równość, tolerancja, prawa kobiet czy też integracja. Podejście autorki do tematu jest bardzo rzeczowe, w sposób obiektywny podchodzi to tematów które mogą zaważyć na dotychczasowym wizerunku kraju i w zależności od działań jakie zostaną podjęte w najbliższym czasie otworzyć przed nią zupełnie nowe możliwości lub mieć destrukcyjne skutki.

pokaż więcej

 
nad
2019-01-09 09:39:35
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
nad
2019-01-08 10:17:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Chcę kupić
Cykl: Król (tom 2)

Jest rok 1937, Warszawa chyli się ku upadkowi a jej "Król" Jakub Szapiro, przytłoczony porażką jest już tylko wegetującym cieniem człowieka. Jednak nie wszyscy stracili wolę walki. Narracja tej opowieści jest podzielona między dwie osoby: Dawida- syna Jakuba, który lepiej niż ojciec odnajduje się w nowej, przerażającej rzeczywistości oraz Ryfkę- królową ciemności, nocne zwierzę, panią ruin i... Jest rok 1937, Warszawa chyli się ku upadkowi a jej "Król" Jakub Szapiro, przytłoczony porażką jest już tylko wegetującym cieniem człowieka. Jednak nie wszyscy stracili wolę walki. Narracja tej opowieści jest podzielona między dwie osoby: Dawida- syna Jakuba, który lepiej niż ojciec odnajduje się w nowej, przerażającej rzeczywistości oraz Ryfkę- królową ciemności, nocne zwierzę, panią ruin i zgliszczy. „Królestwo” to książka o upadku człowieka, jego degradacji i instynktach które wyzwala w nas widmo śmierci. Ta też niepokój, lęk, obawa ale przede wszystkim nostalgia za utraconym szczęściem. Szczepan Twardoch napisał naprawdę doskonałe zakończenie historii „Króla” i osobiście, uwielbiam go w tym zupełnie nowym wydaniu.

pokaż więcej

 
nad
2019-01-08 10:14:47
Ma nowego znajomego: ksiazkawprezencie
 
nad
2019-01-07 12:09:49
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Chcę kupić
 
nad
2019-01-07 12:09:14
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
 
nad
2019-01-07 08:34:09
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
nad
2019-01-05 12:49:42
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

Minęła jesień i przyszedł czas na zimę, podczas której Karl Ove kontynuuję swoją opowieść o człowieczeństwie i otaczającym go świecie w oczekiwaniu na narodziny córki. Więcej niż w poprzedniej części jest tutaj bliskości i miłości a ważniejsze niż codzienne doświadczenia stają się relacje między ludźmi. Karl Ove nadal nie przestaję zadziwiać mnie swoją wrażliwością, wewnętrznym spokojem oraz... Minęła jesień i przyszedł czas na zimę, podczas której Karl Ove kontynuuję swoją opowieść o człowieczeństwie i otaczającym go świecie w oczekiwaniu na narodziny córki. Więcej niż w poprzedniej części jest tutaj bliskości i miłości a ważniejsze niż codzienne doświadczenia stają się relacje między ludźmi. Karl Ove nadal nie przestaję zadziwiać mnie swoją wrażliwością, wewnętrznym spokojem oraz akceptacją otaczającego go świata. Sama książka podobnie jak "Jesień" podzielona jest na miesiące składające się z kilku krótkich opowiadań, całości towarzyszą piękne grafiki Larsa Lerina.

pokaż więcej

 
nad
2019-01-03 10:57:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

"Bieguni" to książka o podróżach, zarówno tych małych z pracy do domu, dużych na koniec świata ale przede wszystkim w głąb siebie. To zbiór opowiadań o bogactwie doświadczeń jakie niesie ze sobą ruch, nie tylko fizyczny ale także metafizyczny. Nie znajdziemy tu głównego bohatera ani klasycznego początku i końca, wszystko dzieje się w przeszłości jak i teraźniejszości, to stałe przemieszczanie... "Bieguni" to książka o podróżach, zarówno tych małych z pracy do domu, dużych na koniec świata ale przede wszystkim w głąb siebie. To zbiór opowiadań o bogactwie doświadczeń jakie niesie ze sobą ruch, nie tylko fizyczny ale także metafizyczny. Nie znajdziemy tu głównego bohatera ani klasycznego początku i końca, wszystko dzieje się w przeszłości jak i teraźniejszości, to stałe przemieszczanie się, poszukiwanie, emocje. "Bieguni" to ludzie, ich punkty widzenia oraz doświadczania.

"Nie ważne gdzie jestem, wszystko jedno, gdzie jestem. Jestem".

pokaż więcej

 
nad
2019-01-03 09:17:42
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Chcę kupić, Ulubione

Kogo z nas los chociaż raz rzucił na drogę która nie była tą właściwą? Kto z nas chociaż raz doznał uczucia zagubienia i wyizolowania?

Główny bohater książki Hermana Hessego, Harry Haller jest zmęczony walką trwającą od niepamiętnych czasów w jego duszy, gdzie rozszczepiona natura, wrażliwa i "wilcza" jednocześnie, wpędza go w urojenia na pograniczu jawy i przerażającego snu. "Wilk...
Kogo z nas los chociaż raz rzucił na drogę która nie była tą właściwą? Kto z nas chociaż raz doznał uczucia zagubienia i wyizolowania?

Główny bohater książki Hermana Hessego, Harry Haller jest zmęczony walką trwającą od niepamiętnych czasów w jego duszy, gdzie rozszczepiona natura, wrażliwa i "wilcza" jednocześnie, wpędza go w urojenia na pograniczu jawy i przerażającego snu. "Wilk stepowy" to książka smutnie aktualna o nieprzystosowaniu do świata który nas otacza i rozpaczliwym poszukiwaniu w nim swojego miejsca.

pokaż więcej

 
nad
2018-12-11 10:07:42
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
Autor:
 
nad
2018-12-11 10:07:27
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
Autor:
 
nad
2018-12-11 10:07:19
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
Autor:
 
nad
2018-12-11 10:07:10
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
Moja biblioteczka
414 35 140
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (5)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd