Martynka i Święto Kwiatów.

Tłumaczenie: Wanda Chotomska
Cykl: Martynka
Wydawnictwo: Papilon
Martine à la fête des fleurs.
actagaudi

Martynka wspomina swój pobyt u dziadka Hiacynta, który mieszka w Kwiatowicach. Martynka opowiada, jak brała udział w festiwalu "Święta Kwiatów", które obchodzono w tymże mieście dnia 15 lipca.

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl/bid,48086,tytul,Martynka-i-Sw...»

Ida | 2017-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2017

malewielkieksiazki.blogspot.com

Piękne święto i sposób na wspólną zabawę. Martynkę w swojej kolejnej odsłonie więc książkę bierzemy do ręki jak opowieść o starej znajomej.
Sympatyczna postać dziadka Hiacynta, który odgrywa podczas święta kwiatów jedną z głównych ról. Sama historia może nie jest zbyt wciągająca, ale czytaliśmy z zaciekawieniem, bo a nuż na następnej stronie coś się wydarzy. No nie wydarzyło się nic szczególnego, ale i tak było w porządku. :)

zdolnedzieci | 2017-02-06

Niektóre dzieci mają problem ze skupieniem się na treści czytanej książki. I nie jest to ich wina - w końcu dzieci są pełne zapału, energii, przez ich umysł przewijają się setki myśli i szalonych pomysłów. Bywa jednak tak, że dobrze dobrana książka zaciekawi naszą pociechę na tyle, aby dotrwała do końca powieści.
Dzisiaj pragnę przedstawić Wam kolejną książkę, wartą uwagi: jest to "Martynka". Ola zachwycona jest wyjątkowo naturalną postacią dziewczynki: przeżywa radości i smutki, czasem musi pokonać strach przed nieznanym, zmęczenie czy uporać się ze zmianami w życiu. Martynka żyje bardzo aktywnie - uczy się jeździć konno, pływać, uwielbia zajmować się przydomowym ogrodem, czy spacerować po łące wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem: Pufkiem.
Książka nie jest przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek (chociaż sama z początku odnosiłam takie wrażenie). Praktycznie w każdej części Martynce towarzyszą bracia: Alanek i Jaś, kuzynostwo lub nowo poznani przyjaciele. Jest to niezwykle...

Dusia | 2011-11-23
Przeczytana: 22 listopada 2011

Byla to pierwsza przeczytana ksiazeczka z serii o Martynce, ale na pewno nie ostatnia :) Piekne ilustracje, ciekawie skomponowany tekst i przejrzystosc sprawia, ze dziecko z checia slucha przygod malej bohaterki :)

Malycielaczek | 2011-07-26

bardzo kwiecie