Tajemnica złota

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro detektywistyczne Lassego i Mai (tom 10)
Wydawnictwo: Zakamarki
Guldmysteriet
zagadki, detektywi
Irm

Bank w Valleby ma przechować przez noc 250 kilogramów czystego złota. Komisarz uspokaja zdenerwowanego dyrektora banku, że na pewno nic się nie stanie. Ale następnego ranka złoto znika! W skarbcu pozostają tylko puste skrzynie i list z pogróżkami od rabusiów, którzy wzięli pracowników banku jako zakładników.

źródło opisu: www.zakamarki.pl/

źródło okładki: www.zakamarki.pl/

Ania | 2016-04-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

świetna propozycja dla ciekawskich brzdąców - tak tak, brzdąców! mój 5 latek zakochał się w tych książkach i przerabiamy wszystkie które znajdziemy w bibliotece :)

Maya | 2016-03-02
Przeczytana: 02 marca 2016

Fantastycznie napisana, z miłymi dla oka i ducha ilustracjami, wciągająca zagadka zaginionego złota, z parą młodych detektywów w roli głównej. Z czystym sumieniem polecam - moja mała czytelniczka czytała i przy śniadaniu, i w drodze do szkoły, i na przerwach...

Kamila | 2015-01-31
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W tej części Lasse i Maja pomagają odnaleźć 250 kg złota, które zniknęło z bankowego skarbca, w którym miało być przechowane przez jedną noc. Bank był dokładnie zabezpieczony, a jednak złota rano w skarbcu nie znaleziono.
Ciekawa i wartka historia, pełna zagadek, które z cała pewnością przyciągną uwagę młodego czytelnika. Duże litery oraz dużo ilustracji ułatwiają czytanie i sprawiają, że książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Monia | 2014-06-14

Cała seria jest rewelacyjna. Idealna dla młodego czytelnika w wieku 6-7 lat, który rozpoczyna przygodę z książką. Duże litery, ciekawe ilustracje i świetne przygody głównych bohaterów, wszystko to powoduje, że czyta się tą książkę lekko i przyjemnie. Ja przeczytałam większość mojej córce w wieku 6 lat, potem niektóre części ona już sama doczytała. Wszystkie są godne polecenia, nie ma jednej lepszej.

Zania | 2016-12-10

Biuro Lassego i Mai zawsze natrafia na wiele zagadek. Tym razem, przez ich miasteczko przejezdza wielki blok zlota! Jednak co to? Po 12 godzinach kruszc znika!
Jest tyle podejrzanych! Czy sam dyrektor banku go skradl?

Marta | 2016-04-04
Na półkach: Tajemnice ..., Przeczytane
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

Kolejna świetna zagadka . W innych seriach sprawa jest oczywista , a w tej serii , co chwile zmieniasz podejrzanego , a na koniec okazuje się , ze wogule nie przyszło by ci to na myśl!

Polecam Marta

Katia | 2014-12-13
Przeczytana: 12 grudnia 2014

Tajemnice Lassego i Maji to najciekawsze książki detektywistyczne dla młodych czytelników. Bardzo ciekawe z dużą ilością bohaterów, świetnym poczuciem humoru i wartką akcją!
Uwaga! Bardzo wciągają! :)

Vawlogren | 2013-06-11

Przeczytalem juz prawie wszystkie ksiazki z tej serii.Sa w przedziale wiekowym 7-9 chociaz ja jestem troche starszy i jakos mnie te ksiazki nawet wciagaly.Bardzo szybko sie je czyta: duza czcionka, obrazki i troche wciaga.

yllla | 2013-07-24
Przeczytana: 11 lipca 2013

Recenzję i zdjęcia znajdziecie na moim blogu

Książkę można wygrać w moim konkursie - zapraszam :)

Ajam | 2015-09-12

Bardzo Fajne!!😁