Tajemnica złota

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro detektywistyczne Lassego i Mai (tom 10)
Wydawnictwo: Zakamarki
Guldmysteriet
zagadki, detektywi
Irm

Bank w Valleby ma przechować przez noc 250 kilogramów czystego złota. Komisarz uspokaja zdenerwowanego dyrektora banku, że na pewno nic się nie stanie. Ale następnego ranka złoto znika! W skarbcu pozostają tylko puste skrzynie i list z pogróżkami od rabusiów, którzy wzięli pracowników banku jako zakładników.

źródło opisu: www.zakamarki.pl/

źródło okładki: www.zakamarki.pl/

Ania | 2016-04-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

świetna propozycja dla ciekawskich brzdąców - tak tak, brzdąców! mój 5 latek zakochał się w tych książkach i przerabiamy wszystkie które znajdziemy w bibliotece :)

Maya | 2016-03-02
Przeczytana: 02 marca 2016

Fantastycznie napisana, z miłymi dla oka i ducha ilustracjami, wciągająca zagadka zaginionego złota, z parą młodych detektywów w roli głównej. Z czystym sumieniem polecam - moja mała czytelniczka czytała i przy śniadaniu, i w drodze do szkoły, i na przerwach...

Kamila | 2015-01-31

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W tej części Lasse i Maja pomagają odnaleźć 250 kg złota, które zniknęło z bankowego skarbca, w którym miało być przechowane przez jedną noc. Bank był dokładnie zabezpieczony, a jednak złota rano w skarbcu nie znaleziono.
Ciekawa i wartka historia, pełna zagadek, które z cała pewnością przyciągną uwagę młodego czytelnika. Duże litery oraz dużo ilustracji ułatwiają czytanie i sprawiają, że książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Monia | 2014-06-14

Cała seria jest rewelacyjna. Idealna dla młodego czytelnika w wieku 6-7 lat, który rozpoczyna przygodę z książką. Duże litery, ciekawe ilustracje i świetne przygody głównych bohaterów, wszystko to powoduje, że czyta się tą książkę lekko i przyjemnie. Ja przeczytałam większość mojej córce w wieku 6 lat, potem niektóre części ona już sama doczytała. Wszystkie są godne polecenia, nie ma jednej lepszej.

Marta | 2016-04-04
Na półkach: Tajemnice ..., Przeczytane
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

Kolejna świetna zagadka . W innych seriach sprawa jest oczywista , a w tej serii , co chwile zmieniasz podejrzanego , a na koniec okazuje się , ze wogule nie przyszło by ci to na myśl!

Polecam Marta

Katia | 2014-12-13
Przeczytana: 12 grudnia 2014

Tajemnice Lassego i Maji to najciekawsze książki detektywistyczne dla młodych czytelników. Bardzo ciekawe z dużą ilością bohaterów, świetnym poczuciem humoru i wartką akcją!
Uwaga! Bardzo wciągają! :)

Vawlogren | 2013-06-11

Przeczytalem juz prawie wszystkie ksiazki z tej serii.Sa w przedziale wiekowym 7-9 chociaz ja jestem troche starszy i jakos mnie te ksiazki nawet wciagaly.Bardzo szybko sie je czyta: duza czcionka, obrazki i troche wciaga.

yllla | 2013-07-24
Przeczytana: 11 lipca 2013

Recenzję i zdjęcia znajdziecie na moim blogu

Książkę można wygrać w moim konkursie - zapraszam :)

Ajam | 2015-09-12

Bardzo Fajne!!😁

Elvis7 | 2014-02-21

Ulubiona część przygód o detektywach Maćka. Musze przyznać, że jest to całkiem przyjemna lektura.