Chłopiec, którego nikt nie kochał

Tłumaczenie: Agnieszka Kabala
Seria: Autobiografie, Skrzywdzone
Wydawnictwo: Amber
The Boy No One Loved
powieść angielska
Nelyt

Rozdzierająca serce, ale i niosąca nadzieję prawdziwa historia Casey Watson to nowa i jedyna autorka stawiana obok Cathy Glass nie tylko na listach bestsellerów Bestseller „The Sunday Times” przez kilkanaście tygodni – Jesteśmy głodni – powtarzał żałośnie starszy. – Jesteśmy głodni, Justin. Proszę, Justin. Znajdź nam coś do jedzenia. Nie było nic. Nigdy nie było. Ale on szukał i tak....

Rozdzierająca serce, ale i niosąca nadzieję prawdziwa historia

Bestseller „The Sunday Times” przez kilkanaście tygodni

Nie było nic. Nigdy nie było. Ale on szukał i tak. Czuł, że łzy napływają mu do oczu. I czuł gniew. Co miał zrobić?

I nagle, w tej chwili rozpaczy, przyszło olśnienie. Nie musiał myśleć. Dokładnie wiedział, co robić. Działając jak automat,

wyprowadził braci do ogródka.

Wrócił do domu i rozejrzał się po salonie za zapalniczką…

Mija sześć lat, od czasu kiedy Justin podpalił dom i psa. Chłopiec ma jedenaście lat i za sobą dwadzieścia domów

dziecka i rodzin zastępczych. Nikt nie może sobie z nim poradzić.

Casey Watson podejmuje się – zdawało by się – niemożliwego wyzwania. Do swojej szczęśliwej rodziny przyjmuje Justina. W zamian za ciepło i miłość czekają ich ataki furii i niszczycielskiego szału, wyzwiska i agresja. I mroczna tajemnica koszmarnej przeszłości chłopca, którego tak trudno jest kochać.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Ania | 2014-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Casey Watson,która wraz z mężem są rodzicami zastępczymi dzieci,które mają duże problemy emocjonalne.W tej książce opisuje pierwsze dziecko jakie trafiło do nich gdy podjęli się tej pracy.Jest to jedenastoletni chłopiec o imieniu Justin,mocno poharatany psychicznie dzieciak,który całe życie cierpiał z powodu odrzucenia i który nie potrafi stworzyć silnej więzi z drugim człowiekiem,jedynie w grę wchodzą powierzchowne relacje.Przez swoją matkę,która była narkomanką,w ogóle nie zajmowała się dziećmi oraz z niewiarygodnym okrucieństwem traktowała Justina,chłopiec trafił do rodziny zastępczej.Przez sześć lat często zmieniał pobyt gdyż przez swoje bardzo złe zachowanie był przenoszony do różnych ośrodków aż w końcu trafił do Casey i Mike Watson .
Książka jest bardzo przejmująca,wzbudza wiele emocji poprzez wzruszenie i złość.

kamyk576 | 2015-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2015

liczba stron:301
''To takie przypadkowe i tragiczne, że dziecko rodzi się w warunkach, które tłumią w nim każdą najmniejszą iskrę potencjału."

Słyszymy o krzywdzie dzieci,wyrządzanych przez rodziców. Dla mnie,taki człowiek by nie istniał.Nigdy takiemu komuś bym nie wybaczyła,mimo,iż zasługujemy na drugą szansę...
Piękna,wzruszająca książka o chłopcu Justinie. Ten mały człowiek to nie rzecz materialna. To nie kanapa,komputer czy inny mebel. To dziecko. I bardzo trudno jest go wychowac. Justin trafił do domu zastępczego(20 już zresztą) jako chuligan i psotnik. Jednak...dzięki staraniu rodziców zastępczych Justin otworzył się przed nimi i ufał im. To,co przeżył Justin nie mieści mi się w głowie i nawet nie wyobrażam sobie jak takie niewinne dziecko może się czuc.
Historia pisana życiem!
Polecam!

To już moja kolejna książka z literatury faktu bardzo poruszająca i prawdziwa historia rozdzierająca serce.
Opowieść o chłopcu Justinie, który nie zaznał miłości nigdy ze strony swojej matki narkomanki był bity, maltretowany fizycznie i psychicznie, a także przez jej partnera.
Czuł się nie kochany, nie chciany, nie otrzymał rodzicielskiej miłości, ciepła rodzinnego, żadnej troski..pomocy, nie miał na kogo liczyć w domu.
Został zabrany do rodzinnego domu zastępczego, zajmują się nim Casey z Mike, sprawują opiekę nad dziećmi porzuconymi, nie kochanymi z różnymi problemami wychowawczymi.
Starają się jak najbardziej pomóc tym dzieciom.
Justin wkrótce zamieszkuje u Casey, jest nie grzecznym, skrytym chłopcem sprawia kłopoty,,,przeszedł przez piekło zgotowane we własnym domu, został bardzo skrzywdzony.
Czytając miałam łzy w oczach płakałam poruszył moje serce chłopiec.
Jak można być takim podłym, okrutnym potworem, żeby nie chcieć własnego dziecka, zadać cierpienie.
Wzruszyłam się do łez...

Booka | 2013-12-27
Na półkach: Przeczytane, 2013 ◄
Przeczytana: 27 grudnia 2013

Mike i Casey Watsonowie pracują prowadzą tak zwany "dom ostatniej szansy". Co to oznacza? Ich zadaniem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pokrzywdzonymi przez los. Pewnego dnia "pod ich skrzydła" trafia niejaki Justin. Chłopiec, który nie doświadczył miłości ze strony żadnej znanej mu dorosłej osoby. Dopiero w domu Watsonów uczy się na nowo funkcjonowania w rodzinie. Dla Watsonów to też jest lekcja - Justin jest pierwszym dzieckiem z tal zwanego "programu", którym mają się zająć. Relacje Justina z nową rodziną nie od początku układają się doskonale. Wręcz przeciwnie. Jak przebiega jego pobyt u Mike'a i Casey? Z jakimi nowymi problemami muszą się zmierzyć Watsonowie? O tym należy się dowiedzieć z lektury tej książki.

Autorką książki jest sama Casey Watson, także mamy opisywane wydarzenia z punktu widzenia samej "matki zastępczej".
Oprócz wszelkich trudów wychowywania Justina oraz wszystkich wzlotów i upadków jego pobytu w ich rodzinie, mamy także możliwość poznania reszty członków...

TalaZ | 2012-06-02
Przeczytana: maj 2012

Brak miłości wyniszcza

Casey Watson początkowo pracowała, jako szkolny psycholog jednak, gdy w Wielkiej Brytanii zaczęto wdrażać nowy system dotyczący rodzin zastępczych, oboje z mężem postanowili się do niego przyłączyć. Tym sposobem od sześciu lat pomagają dzieciom z największymi problemami zarówno psychicznym i wychowawczymi, aby ponownie przystosowały się do życia rodzinnego. Autorka ma na swoim koncie sporo książek, z których każda opowiada historię innego podopiecznego. W Chłopcu, którego nikt nie kochał Pani Watson opisuje czytelnikom historię Justina, ich pierwszego podopieczne.

Justin miał pięć lat, kiedy podpalił swój dom i ukochanego psa jego matki. Gdy matka dobrowolnie zrzekła się prawa do niego, chłopak rozpoczął swoją tułaczkę po różnych domach dziecka i rodzinach zastępczych. W przeciągu sześciu lat od tamtego wydarzenia dwadzieścia razy zmieniał placówki i rodziny, a w żadnej nie zagrzał miejsca na dłużej. Dom państwa Watsonów jest jego ostatnią szansą, tym...

MariennLene | 2013-01-15

Emocjonująco, i to bardzo.

Nie zapomnę bicia swego serca, gdy w chłopcu dokonywały się przemiany z lepszego, na tego o diabolicznym wcieleniu, ale i zarazem skrzywdzonego. Nie zapomnę też lekkości swego serca, gdy chłopiec odkrywał w sobie tego lepszego siebie, bez złości, zazdrości i nieżyczliwości.

Jestem pod wrażeniem szczerych wyznań Casey Watson, tak ujmujących i napisanych bez krzty nudy. Świetny język, mądra historia. Wiele bym dała, aby przeczytać choć jeszcze jedną książkę tej aktorki...

Wronka373 | 2016-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2016

"Chłopiec, którego nikt nie kochał" to piękna książka. Naprawdę piękna. Bardzo wzruszająca. Wiedziałam, że są tacy ludzie jak Justin czy jego mama, ale nigdy jeszcze nie czytałam tego. Przez całą książkę bardzo, ale to bardzo było mi żal chłopca. Po prostu nie mogłam zrozumieć dlaczego przeżył tyle przykrości w swoim krótkim życiu (bo 11 lat to bardzo mało). Wzruszyła mnie jego miłość do mamy, która chociaż była dla niego okrutna, on nie przestawał jej kochać. Tak samo było z opiekunami Justina. Chłopiec bardzo się do nich przywiązał i traktował ich jak swoich rodziców. No i oczywiście jego bezgraniczna miłość do swojego rodzeństwa. Oczywiście nie zawsze umiał wyrażać swoich uczuć, ale i tak był naprawdę mądrym chłopcem.

Jego cierpienie było bardzo bolesne. Zazwyczaj kiedy wracał od mamy, płakał. W czasach, gdy jeszcze mieszkał z nią kazała mu robić naprawdę nieprzyjemne rzeczy. Przez co doprowadziła do samookaleczania się Justina. Ale na szczęście udało mu się to okiełznać.

Na...

wasp | 2015-10-10
Przeczytana: 10 października 2015

Wzruszająca, bardzo emocjonalna, daje człowiekowi wiarę w drugiego człowieka, by za chwilę znów ją odebrać. I tak przez cały czas, przez całą powieść przeplata się paleta różnorodnych osobowości ludzkich, których wybory staramy się zrozumieć. Na pierwszy plan wysuwa się nastoletni Justin - chłopiec, którego nikt nie kochał. Ciężko wyobrazić sobie jak ogromna tragedia dotknęła to małe dziecko, które od najmłodszych lat musiało walczyć o swoje i swoich braci przetrwanie. Justin w wieku dwunastu lat przez swoje traumatyczne przeżycia jest po prostu niezdolny do miłości, jest agresywny i ma trudności w nawiązywaniu kontaktów. Na szczęście na jego drodze pojawiają się ludzie - Casey i jej rodzina - którzy są zdeterminowani by mu pomóc i wypełnić ten deficyt miłości. Tutaj muszę przyznać, że bardzo się zdziwiłam, że ta historia oparta jest na faktach, a sama autorka czynnie angażuje się w pomaganie dzieciom z trudną, traumatyczną przeszłością. Casey Watson należy się ogromny szacunek za...

anza19 | 2013-01-30

To już 3 książka tego typu, którą przeczytałam i kolejna, która wywarła na mnie tak duże wrażenie. Całość jest bardzo płynna, świetnie napisana a historia piękna. Mimo, że Justin przeszedł przez piekło, potrafił dzięki pomocy Casey i jej rodziny wyjść ze swojej skorupy i stać się szczęśliwym dzieckiem. Podziwiam takich ludzi i dzięki nim mam jeszcze wiarę w dobro. Książka 10/10

BeataBe | 2015-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2015

Książka bezcenna dla kogoś kto sam ma w domu dziecko porzucone przez biologiczną matkę:)