Blondynka w Brazylii

Seria: Dzienniki z podróży
Wydawnictwo: G+J, National Geographic
niechcaca

Nowa seria książek przygodowych znanej podróżniczki i pisarki, Beaty Pawlikowskiej. Najbardziej niezwykłe zakątki świata, zaskakujące obserwacje, zabawne rysunki i kolorowe fotografie. Na Wyspie Wielkanocnej polinezyjski mistrz zrobił mi nowy tatuaż. Na Zanzibarze odkryłam tajemnicę szczęścia. W Himalajach spotkało mnie przeznaczenie, a w Tybecie zrozumiałam sens życia po życiu. W Peru piłam...

Na Wyspie Wielkanocnej polinezyjski mistrz zrobił mi nowy tatuaż. Na Zanzibarze odkryłam tajemnicę szczęścia. W Himalajach spotkało mnie przeznaczenie, a w Tybecie zrozumiałam sens życia po życiu. W Peru piłam herbatę z koki, w Brazylii ścigałam pająki, a na Sri Lance buddyjski mnich odprawił nade mną rytuał z wachlarzem. W Tanzanii leciałam spadającym balonem, a w Indiach tropiłam białego szczura. W Kambodży dowiedziałam się, że mam na imię Mały Wiatr, w Meksyku jadłam pieczone świerszcze, a w Amazonii tropiłam jaguara...

źródło opisu: http://www.czytam.pl/k,pla_50174,BLONDYNKA-W-BRAZY...(?)

źródło okładki: http://merlin.pl/Blondynka-w-Brazylii_Beata-Pawlik...»

O dziwo, te opowieści p. Beaty czytało mi się jakoś wyjątkowo przyjemnie. Albo poprawiła styl pisania albo ja już do niego się przyzwyczaiłem.
Co mamy w tej książeczce - trochę informacji o Brazylijskich zwyczajach kulinarnych, trochę o zwierzętach trochę o ludziach i ich rozrywkach - m.in. całkiem fajnie, humorystycznie opisane spotkanie z pewnym Anglikiem. Są też oczywiście "zapychające dziury i robiące grubość książki" rysuneczki oraz sporo fotografii - jedne lepsze inne gorsze (część się powtarza - ten sam temat tylko inne ujęcie).
Generalnie - czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Przy okazji coś tam człowiek przydatnego zapamięta lub odkryje (np. wydmy - Brazylia zawsze kojarzyła mi się z dżunglą).
Z dziwolągów to zauważyłem tylko jeden - po co napisała o hiszpańskim znaczeniu imienia Beata w książce dotyczącej portugalsko języcznego kraju? Taki zgrzyt.

Natalia | 2017-07-24
Przeczytana: 21 lipca 2017

Idealna lektura na wakacyjny wypoczynek. Lubię czytać książki Beaty Pawlikowskiej, ponieważ ciągle mogę odkrywać coś nowego. Tym razem zachwyciła mnie urokliwa, najpiękniejsza plaża na świecie, która pozostała nietknięta i skutecznie broni się przed natłokiem turystów. Perspektywa spędzenia wakacji w Jericoacoara brzmi bardzo kusząco. Na uwagę zasługuje, również przesłanie, by spróbować odciąć się na jakiś czas od telefonów komórkowych, gonitwy za pieniędzmi i pomyśleć o naprawdę ważnych sprawach, zacząć zmierzać do celu, skupić się na swoich marzeniach oraz cieszyć chwilą obecną.

Podróż do Brazylii za sprawą Beaty Pawlikowskiej uważam za udaną.
Dowiedziałam się więcej o tym cudownym, gorącym kraju. Poznałam lepiej faunę i florę. Potrawy regionalne również zostały uwzględnione. Uważam, że w przewodniku nie znajdziemy tyle ciekawostek, jak w tej cudownej książece, którą szybko się " połyka". Do tego autorka umieściła parę własnych przemyśleń, przy których zatrzymałam się dłużej.

Dla miłośników podróży zdecydowanie polecam.

Madi | 2015-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2015

Jest to już moje trzecie spotkanie z Panią Beatą i jej "dziennikami podróży",a że jestem posiadaczką 4części,to przede mną jeszcze czwarta i ostatnia z serii i już więcej koniec...basta.
Generalnie jestem rozczarowana całą serią.
W tej książęce dowiedziałam się ,że kawa,którą piją Brazylijczycy ,to Cafezinho , którą podaje się w mini kieliszkach i jest cholernie mocna,ich ulubionym napojem jest gazowany napój Bare,a narodową potrawą jest feijoada -gęsta zupa z czarnej fasoli i skrawków różnych mięs.Brazylijczycy nie używają też ani soli,ani pieprzu,a na każdym stoliku stoi przyprawa zwana "farinha" ze startego i prażonego manioku.Jedną z najpiękniejszych plaż świata,do której jeszcze nie dotarli turyści jest Jericoacoara.

annamagdalena | 2018-02-26

Czy formuła dziennika pozwala na wydawanie głupot? Żeby jeszcze oprawa piękna była... A tu nic. Najgorszego sortu papier, co druga strona (dosłownie!) to rysunki jak u dwulatki. Zdjęcia nieciekawe i do tego miniaturki.

Pani Beata może i miałaby coś do powiedzenia, ale chyba powinien to ubrać w słowa ktoś zdolniejszy. Niby - złote myśli i powtórzenia na co którejś stronie. Aż się wierzyć nie chce, że ktoś wydał tę "książkę".

Bardzo fajnie napisany dziennik, format książki idealny na wyjazd, zmieści się w każdym, nawet najmniejszym zakamarku torby. Krótka i przyjemna lektura w sam raz na niepogodę ;)

Monika | 2015-09-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 02 września 2015

Znowu dałam się nabrać! Przecież ja to już czytałam... w innej ksiąźce, pod innym tytułem. Strasznie irytujace jest to powielanie tych samych treści w różnych książkach.

eduko7 | 2014-07-20
Przeczytana: 16 stycznia 2012

Tym razem Pani Beata Pawlikowska zabiera nas do Brazylii. Przedstawia fakty, ciekawostki związane z kulturą i obyczajowością, fauną i jak zwykle autorskie ilustracje. Zachęca do spróbowania tamtejszych smakołyków.

Caroline | 2013-08-04
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki., 2013
Przeczytana: 12 kwietnia 2013

Kolejna książka z serii podróżniczej Beaty Pawlikowskiej. Tym razem tytułowa Blondynka przenosi się do Brazylii.
Z książki możemy dowiedzieć się między innymi, dlaczego Brazylijczycy piją kawę w kubeczkach dla krasnoludków, jak smakuje tradycyjna zupa i jak to możliwe ,że kiedy spóźnisz się ponad godzinę na spotkanie, Brazylijczyk poczeka na ciebie.
Dużo dobrego humoru i ciekawe rysunki autorki. Aż chce się lecieć do Brazylii ! :)

Marta | 2014-09-06
Przeczytana: 06 września 2014

Niezbyt mi się spodobała. Co prawda czyta się szybko, ale jak dla mnie książka jest nudna. Zawiera sporo opisów ,,przyrodniczych'' (głownie roślin), które mnie znudziły, zdecydowanie wolę opisy ludzi, ich kulturę itd. Osobiste odczucia autorki zamiast pomóc, przeszkodziły mi w poznaniu Brazylii.