Czarne echo

Cykl: Harry Bosch (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
The Black Echo
837082949X

Gdy detektyw z Los Angeles, Harry Bosch znajduje zwłoki Billy'ego Meadowsa, towarzysza z lat wojny w Wietnamie, postanawia niezależnie od śledztwa rozpoczętego przez FBI przeprowadzić również prywatne dochodzenie. Kwit z lombardu znaleziony w rzeczach Meadowsa wydaje się jedynym, nadzwyczaj zresztą wątłym tropem. Jednak Bosch nie ustępuje i uparcie podążając śladem poszlak i domysłów trafia w końcu w sam środek gigantyczenej afery, która może go kosztować nawet życie...

gwiazdka | 2015-11-12
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 12 listopada 2015

Bardzo dobra powieść, nie nuży, ale wciąga, a im dalej w głąb rozdziałów tym robi się ciekawiej. Na plus ponadto zasługuje: ciekawa akcja, dobre śledztwo detektywa Boscha, zaskakujące fakty pojawiające się w nim, niespodziewane zakończenie, ciekawi i różnorodni bohaterowie, opisani ze złych i dobrych stron, logiczne wyjaśnienie. Wad raczej nie zauważyłam, ale jestem subiektywna, bo Connelly należy do moich ulubionych pisarzy. Polecam miłośnikom kryminałów, szczególnie tym, którzy jeszcze tego autora nie znają, tym, którzy znają, sądzę, że polecać nie trzeba, sami przeczytają.

Tosiaczek | 2014-03-25
Przeczytana: 25 marca 2014

Jakie było moje pierwsze wrażenie? Książka przeciętna, nawet nudna, główny bohater raczej mierny, taki typ brudnego Harry’ego. W trakcie czytania jednak zmieniłam zdanie. Co się takiego stało? Najzwyczajniej w świecie akcja książki się rozkręciła. I do końca trzymała w napięciu, a zakończenie było całkiem niezłe.

Dlaczego zatem tylko 6 gwiazdek? No cóż jedną odejmuję właśnie za ten nudny początek, drugą za bohatera, którego autor trochę przerysował – przyznam, że nie wzbudził mojej sympatii człowiek, który wszystko wie najlepiej, a reszta to same łagodnie mówiąc matoły, jak działa, to tylko na własną rękę, sam przeciwko całemu światu, łamiąc wszelkie regulaminy. Kolejny minus za co? – za to, że zniecierpliwiona nudnym początkiem zajrzałam na koniec i przeczytałam parę zdań, tylko parę, ale dały mi całkiem niezły powód, by poczekać, aż książka się rozkręci. A ostatnia gwiazdka mniej za to, że autor nie mógł się obejść bez podtekstów seksualnych, wciągając głównych bohaterów w...

emindflow | 2016-10-02
Przeczytana: 01 października 2016

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Michaela Connelly'ego i końcowe wrażenie po lekturze jest jak najbardziej pozytywne.
A przecież przez długi czas wcale się na to nie zanosiło, było zwyczajnie nudno. Za to jak się już rozkręciło, to trudno mi było odłożyć książkę i musiałem doczytać do końca mimo głębokiej nocy. Pomysłowa fabuła sięgająca swym początkiem aż do wojny w Wietnamie, wszystko sensownie i logicznie poukładane i wreszcie doskonałe zakończenie - nie bardzo jest się do czego doczepić.
Gdyby tak jeszcze Harry Bosch był chociaż odrobinkę mniej kryształowy, gdyby zechciał się od czasu do czasu pomylić, gdyby intuicja nie prowadziła go niczym najlepszy GPS...byłoby świetnie.
A tak jest "tylko" dobrze, ale na tyle zachęcająco, że niebawem wezmę się za kolejny tom.
Wprawdzie to już staroć, ale warto przeczytać.

uzależniona1992 | 2013-09-10

Connelly to jeden z moich ulubionych pisarzy. Tworzy świetne powieści z ciekawymi wątkami. Czarne echo to bardzo dobry kryminał. Polecam fanom i nie tylko. !!!

Piotr Czajkowski | 2015-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

Ciekawa, chociaz wole jednak Boscha na ekranie. Ksiazka jest bardzo rozwlekla, nie nuzy, ale jednak moglaby byc o polowe krotsza.

Po obejrzeniu serialu postanowilem sprobowac, nie zawiodlem sie, ale tez raczej nie siegne po nastepne.

Skylla | 2016-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2016

Solidny amerykański kryminał. Trochę długi i miejscami nudny, trochę przekombinowany, ale w sumie całkiem niezły.

Agata | 2016-02-19
Na półkach: Teraz czytam

Świetna książka. Polecam zacząć od niej przygodę z Harrym Boschem - w kolejnych tomach chronologia nie jest tak ważna, ale tę książkę warto przeczytać jako pierwszą, bo wiele wyjaśnia. Uwielbiam Harrego, chociaż ma wąsy i 165 cm wzrostu;) To twardziel, ale z gatunku tych ludzkich i targanych wątpliwościami, a nie bezdusznych cyborgów. "Czarne echo" zaczyna się klasycznie od znalezienia zwłok - potem jest prawdziwy rollercoaster! Connelly mistrzowsko buduje napięcie!

Kociczka | 2016-10-22
Na półkach: 2016, Przeczytane