Smoki. Świat w obrazkach

papier
pablo
7,83 (6 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Dzięki tej książce historie o smokach, dzielnych rycerzach i złośliwych księżniczkach zyskują prawdziwie magiczny wymiar. Smoki są wszędzie – w głębiach oceanów, w kraterach wulkanów, wśród białych obłoków i w ciemnych jaskiniach. Niektóre są niebezpieczne, inne całkiem niegroźne. Poznajcie smoki, nauczcie się rozumieć zachodzące w świecie zjawiska, a wyobraźnia spłata wam smoczego figla.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
pablo | 2010-06-28

Fenomenalna pozycja dla każdego! Jeżeli uważasz, że wiesz już absolutnie wszystko o smokach a na fantastyce zjadłeś/aś zęby, to zaręczam Ci że ta książka będzie dla Ciebie lekcją pokory.

Rzetelność autorki rzuca się w oczy od pierwszej strony. Smok dziecko, smoczyca - jak ją poderwać, smok strażnik - jak go przechytrzyć, smok fajtłapa... Można tak wymieniać długo!

Jest to absolutnie kompletny smoczy leksykon, dla zmyłki przeznaczony dla dzieci. Przecież który z dorosłych przyznałby się, że interesuje go np: ile jest w stanie zjeść smok żarłok...

KasiaBiPi | 2015-01-05

Kalendarium literackie
  • Jo Nesbø
    55. rocznica
    urodzin
    Być może jestem głupi, ale zostało mi jeszcze kilka komórek mózgowych, które starają się, jak mogą.
  • Marliese Arold
    57. rocznica
    urodzin
    Dopiero kiedy ktoś umiera, człowiek zauważa, że ta osoba dużo dla niego znaczyła.
    Albo że nie znaczyła nic. I to, że zostaje po niej pustka. Albo że dalej można żyć tak, jakby
    nic się nie stało.
  • Elizabeth Hand
    58. rocznica
  • Dezső Kosztolányi
    130. rocznica
    urodzin
    Ludzie pijani szybują na skrzydłach jak ptaki. To tylko trzeźwi sądzą, że pijacy się zataczają, w rzeczywistości unoszą się oni na niewidzialnych skrzydłach i wszędzie docierają szybciej, niż tego oczekują.
  • Marcel Aymé
    113. rocznica
    urodzin
    Pamiętam, że na tym moście, w czerwcu, słońce było takie ogromne, zmarli z cmentarza pachnieli polnymi kwiatami, chłopcy szli w świetlistych ubraniach i życie było tak piękne, że krzyknęłam z radości i uniosłam się nad ziemię. Moja przyjaciółka, Jeanette Coutourier, schwyciła mnie za nogi. Długo mia... pokaż więcej
  • Eric Idle
    72. rocznica
  • Ernst Jünger
    120. rocznica
    urodzin
    Tutaj stało się dla mnie pewne to, w co często wątpiłem: byli jeszcze wśród nas szlachetni, w których sercach żyła i znajdowała potwierdzenie świadomość wielkiego ładu. Jako, że wzniosły przykład prowadzi nas do naśladowania, poprzysiągłem sobie (...), że w przyszłości raczej padnę samotnie z wolnym... pokaż więcej
  • Ewa Nowacka
    4. rocznica
    śmierci
    Był taki okres, że byłam gotowa na największe głupstwo, byle tylko znaleść się blisko niego, słuchać co mówi, móc go dotknąć, kiedy zaś moje niemądre marzenia się ziściły, okazało się, że traciłam czas na wyobrażenie sobie Bóg wie czego.
  • Pola Gojawiczyńska
    52. rocznica
    śmierci
    ... nie idź tak bezmyślnie za mężczyzną, choćby cię o to nie wiem jak prosił.

Znajdź nas na Facebooku