Okładka książki Smoki. Świat w obrazkach

papier
pablo
8.25 (4 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Dzięki tej książce historie o smokach, dzielnych rycerzach i złośliwych księżniczkach zyskują prawdziwie magiczny wymiar. Smoki są wszędzie – w głębiach oceanów, w kraterach wulkanów, wśród białych obłoków i w ciemnych jaskiniach. Niektóre są niebezpieczne, inne całkiem niegroźne. Poznajcie smoki, nauczcie się rozumieć zachodzące w świecie zjawiska, a wyobraźnia spłata wam smoczego figla.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
pablo | 2010-06-28

Fenomenalna pozycja dla każdego! Jeżeli uważasz, że wiesz już absolutnie wszystko o smokach a na fantastyce zjadłeś/aś zęby, to zaręczam Ci że ta książka będzie dla Ciebie lekcją pokory.

Rzetelność autorki rzuca się w oczy od pierwszej strony. Smok dziecko, smoczyca - jak ją poderwać, smok strażnik - jak go przechytrzyć, smok fajtłapa... Można tak wymieniać długo!

Jest to absolutnie kompletny smoczy leksykon, dla zmyłki przeznaczony dla dzieci. Przecież który z dorosłych przyznałby się, że interesuje go np: ile jest w stanie zjeść smok żarłok...

czytek | 2014-03-02

Kalendarium literackie
  • James Baldwin
    90. rocznica
    urodzin
    - Mówiąc, że jestem kobietą, mam na myśli to, że mogę wyjść za ciebie za mąż i żyć z tobą pięćdziesiąt lat, i przez cały czas mogę być dla ciebie obca, a ty nawet możesz tego nigdy nie widzieć. - A gdybym ja był obcy... wiedziałabyś o tym? - Dla kobiety - odparła - mężczyzna pozostanie chyba zawsze... pokaż więcej
  • Isabel Allende
    72. rocznica
    urodzin
    Szczęście polega na zdobywaniu tego, na co od dawna się czekało
  • Robert Holdstock
    66. rocznica
  • Stanisław Baliński
    116. rocznica
  • Jussi Adler-Olsen
    64. rocznica
    urodzin
    Bałagan nie był przecież tylko zjawiskiem zewnętrznym. Wewnątrz czuł się wyjątkowo dobrze zorganizowany.
  • Raymond Carver
    26. rocznica
    śmierci
    Chciałbym być taki jak wszyscy w naszej dzielnicy- być skromnym, normalnym, niewyróżniającym się niczym miernotą- wrócić na górę do sypialni, położyć się w łóżku i zasnąć.
    (Str 64).
  • William Seward Burroughs
    17. rocznica
    śmierci
    Życie to szkoła, w której każdy uczy się innej lekcji.
  • Leslie Esdaile Banks
    3. rocznica