Smoki. Świat w obrazkach

Imagerie des dragons
978-83-7626-141-6
smoki
pablo

Dzięki tej książce historie o smokach, dzielnych rycerzach i złośliwych księżniczkach zyskują prawdziwie magiczny wymiar. Smoki są wszędzie – w głębiach oceanów, w kraterach wulkanów, wśród białych obłoków i w ciemnych jaskiniach. Niektóre są niebezpieczne, inne całkiem niegroźne. Poznajcie smoki, nauczcie się rozumieć zachodzące w świecie zjawiska, a wyobraźnia spłata wam smoczego figla.

pablo | 2010-06-28

Fenomenalna pozycja dla każdego! Jeżeli uważasz, że wiesz już absolutnie wszystko o smokach a na fantastyce zjadłeś/aś zęby, to zaręczam Ci że ta książka będzie dla Ciebie lekcją pokory.

Rzetelność autorki rzuca się w oczy od pierwszej strony. Smok dziecko, smoczyca - jak ją poderwać, smok strażnik - jak go przechytrzyć, smok fajtłapa... Można tak wymieniać długo!

Jest to absolutnie kompletny smoczy leksykon, dla zmyłki przeznaczony dla dzieci. Przecież który z dorosłych przyznałby się, że interesuje go np: ile jest w stanie zjeść smok żarłok...

Baś | 2016-01-06
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Fenomenalna pozycja! Pełna humoru, pełna swoistej magii. Dla kogoś, kto lubi smoki, z pewnością byłoby to dobrym uzupełnieniem. Nie spodziewałam się, że natrafię kiedykolwiek na taką pozycję ;)
Polecam, mnie się podobała, chwilami rozbawiała, chwilami zadziwiała. Ostatnia bajka zawiera w sobie dosyć ciekawy morał. No cóż, po prostu niesamowita ;)

zaczytanasowka | 2016-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2016

ubawiłam się jak male dziecko :)
ktoś kto to pisał miał ogromną wyobraźnię :)
w książce nie tylko wyjaśniono dlaczego wybucha wulkan ( tak to smok), jak to się dzieję że księżniczka jest smoczycą i kto to jest smok miejski :)
świetne ilustracje
Zapraszam na mojego bloga :)

Oliwia | 2016-11-27
Przeczytana: 29 listopada 2016