Uroczysko

Okładka książki Uroczysko Magdalena Kordel
Okładka książki Uroczysko
Magdalena Kordel Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Uroczysko (tom 1) literatura piękna
Uroczysko (tom 1)
Prószyński i S-ka
2010-04-06
2010-04-06
życie kobieta zmiana maja

Książka przyjemnie się czyta oraz szybko. Początkowo sceptycznie podchodziłam do niej, kiedy usłyszałam o zawartym w niej romansie. Książki z kategorii romans, nie należą do moich ulubionych. Jednak postanowiłam zabrać się za nią i przyjemnie się zaskoczyłam, ponieważ nie jest to typowe romansidło, jak mi się wydawało. Nie raz zaśmiałam się z dialogów głównej bohaterki, czy jej porównań podczas czytania. Jedynie mam wrażenie, że w końcowych rozdziałach fabuła, która od początku toczyła się wolnym tempem, nagle przyśpieszyła, przeskakując z jednej rzeczy na drugą, lecz rozumiem ten zabieg i w żadnym stopniu książki nie popsuł, a ona sama warta jest zwrócenia uwagi, gdyż nie trzeba obowiązkowo czytać tomu 2, aby zrozumieć tom 1.
Ja książkę polecam, ubawiłam się przednio, ją czytając i zapewne kiedyś jeszcze do tej lektury powrócę.

Uroczysko - piękne, malownicze miejsce, w które otwiera nowy rozdział w życiu Oliwii. Piękna powieść, miło się nią czyta.

Czytam Uroczysko jako prequel Malowniczego, które mam za sobą. Książka jest tak obrazowo napisana, że nie wiem, dlaczego jej jeszcze nie zekranizowano. Te gagi naprawdę nieźle by wyglądały w filmie.

Uroczysko to naprawdę, naprawdę przyjemna lektura. Poznajemy Majkę, której życie wali się w momencie, gdy odchodzi od niej mąż, który - jak się okazuje - wciągnął ją w swoje długi. Kobieta nie może się pozbierać, więc wyjeżdża w góry do domu rodziców, który odziedziczyli po zmarłej ciotce. Tam poznaje ludzi, którzy z czasem stają się jej przyjaciółmi, a Malownicze staje się dla niej i jej córki domem. Majka postanawia przekształcić stary dom w pensjonat i gościć w nim turystów. Czy jej się uda? Wielu ludzi będzie się starało w tym pomóc. A jakie przygody i problemy napotka, dowiecie się czytając Uroczysko. Miłej lektury! ;)

#977 - Uroczysko - Magdalena Kordel - strona autorska - Wydawnictwo Znak
#127/52/2022

Książka ma 384 strony. Swoją premierę w tym wydaniu miała ona dnia 13.07.2015 roku. Jest to pierwszy tom cyklu Uroczysko.

Maja musi ułożyć swoje życie od nowa, po tym jak jej mąż ją zdradził i oszukał.

Autorka w ciekawy sposób zaprezentowała perypetie życiowe kobiety, oraz wybory jakich ona dokonała.

"A potem... Potem zacząć wszystko od nowa z jutrem jeszcze wolnym od błędów."

Czy kobieta znajdzie w soboie siłę, by walczyć o swoje szczęście ?

Jestem bardzo ciekawa dalszych części tej serii. Już jutro zapraszam na recenzję książki Sezon na cuda.

#977 - Uroczysko - Magdalena Kordel - strona autorska - Wydawnictwo Znak
#127/52/2022

Maja musi ułożyć swoje życie od nowa, po tym jak jej mąż ją zdradził i oszukał.

Świetna powieść, pozytywnie mnie zaskoczyła. Dotyka wielu tematów, takich jak rozwód, zdrada, nastoletnia córka, rozpoczęcie wszystkiego od nowa, długi. Jedna z najlepszych powieści Magdaleny Kordel. Od razu zaczęłam drugą część.

Lekka i niezobowiązująca lektura. Idealny przerywnik w przygotowaniach świątecznych. Trochę przypomina "Nigdy w życiu". Sympatycznie spędzony czas.

Ciepła opowieść o miejscu, ludziach, którzy nie przejdą obojętnie obok nieszczęścia czy to zwierzęcia czy człowieka. Polecam na samotne popołudnia.

Czytam, żeby mieć wsparcie. I ucieczkę od swoich spraw i od życia codziennego które wypełniają złe wiadomości. Książki Pani Kordel czytam, bo mnie "zaczarowała". Myślę że przeczytam wszystko co się da ☺ I mocno polecam. I wdzięczna jestem za każde napisane słowo. Czasem jednak czuje ze jest aż za pięknie 😅 To mnie czasami mocno sprowadza na Ziemię. Takie nierealne ilości szczęścia we wszystkim i ogromu wsparcia. W każdym razie i tak mocno polecam. Lecę po kolejną część 🤩

Lekka, szybko się czyta.

Lekka, szybko się czyta.