Kontra

Okładka książki Kontra Wojtek Miłoszewski
Okładka książki Kontra
Wojtek Miłoszewski Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Wojna.pl (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Wojna.pl (tom 3)
W.A.B.
2019-05-15
2019-05-15
literatura polska

Okładka książki Pomiędzy Wojtek Miłoszewski, Zygmunt Miłoszewski
Pomiędzy Wojtek Miłoszewski,...
Okładka książki Mierzeja 2. Ostatni przypływ Wojtek Miłoszewski, Zygmunt Miłoszewski
Mierzeja 2. Os... Wojtek Miłoszewski,...

Historia lubi się powtarzać

Najlepsza część 🙂

Najlepsza część 🙂

Mocne. Zakończenie trylogii o alternatywnej rzeczywistości . Wojny ani okupacji już nie ma ale to gorzkie zwycięstwo

Ciekawa kontynuacja Inwazji. Ta część ma jeszcze więcej z amerykańskiego kina akcji, ale czyta się szybko i z przyjemnością. Duże tempo, nieoczekiwane zwroty, wciągające losy bohaterów.
Mała uwaga do fabuły, a raczej kreacji bohaterów. W całej książce zabrakło mi pozytywnej postaci kobiecej.

Jak to bywa z ostatnimi tomami trylogii, jest gorzej niż wcześniej. Niewiele gorzej, ale mogłoby być lepiej.

Bardzo ciekawa książka, mam nadzieję że się nie sprawdzi w prawdziwym życiu. Niestety, wszystko niestety wskazuje na to, że może się tak stać. Putinowi całkiem odbiło.

Może się nie znam, ale dla mnie Wojna.pl to naprawdę świetna trylogia, która aż prosi się o ekranizację w formie serialu. Akcja jest wartka i wiarygodna, wielowątkowość, która nie przytłacza, a także grono bardzo różnorodnych bohaterów, z których jakimś cudem każdy wzbudza sympatię i jest się ciekawym jego losów. Zwłaszcza czyta się to z gorzkim zainteresowaniem, mając świadomość faktycznej inwazji Rosji na Ukrainę, która bynajmniej nie jest literacką fikcją. Polecam!

dobry trzeci tom, bardzo realne SF. dobrze napisane, jest akcja, dobrze poukładana historia.

Czuć duży niedosyt...

Czuć duży niedosyt...

Muszę przyznać, że gdy czytałam pierwszą część trylogii parę lat temu (wtedy nie wiedziałam, że będzie ciąg dalszy) to miała poczucie obcowania z jakąś futurystyczną wizją autora podkręconą na potrzeby czytelnika i właściwie do końca nie byłam przekonana czy poświęciłam swój czas na właściwą lekturę. Natomiast teraz, gdy trafiłam na kolejne dwa tomy, połknęłam je za jednym zamachem. To już było inne czytanie, nic co zaserwował nam autor w Farbie i Kontrze nie wydawało mi się niemożliwe, niestety mam poczucie, że rzeczywistość może być jeszcze gorsza. Polecam książkę, chociaż nie jest to lekka pozycja, ale nazwisko Miłoszewski przecież zobowiązuje, zatem gwarancja jakości jest zachowana.

Ostatnia cześć trylogii. Lekkie rozczarowanie porównując do wspaniałości poprzednich części.

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Kontra