Miłość zostaje na zawsze

Okładka książki Miłość zostaje na zawsze Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Miłość zostaje na zawsze
Justyna BednarekJagna Kaczanowska Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Ogród Zuzanny (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Ogród Zuzanny (tom 1)
W.A.B.
2018-01-31
2018-01-31
literatura polska

Okładka książki Każdy może być święty, czyli nawet łobuzy idą do nieba Justyna Bednarek, Anna Jarecka-Salamon
Każdy może być... Justyna Bednarek, A...
Okładka książki Pan Pit i jego kwiatek Justyna Bednarek, Magda Kozieł-Nowak
Pan Pit i jego... Justyna Bednarek, M...

W świecie kwietnych tajemnic

Przyjemna i lekka z barwnymi, sympatycznymi postaciami :-) osoba babci Cecylii - wspaniała, pełna życiowej mądrości, no a poza nią - bohaterowie z problemami, które się rozwiązują, ale zaraz pojawiają kolejne... Jednak historia ta nie męczy, czyta się dobrze, zwłaszcza, że toczy się w urokliwej mieścince :-)

Pogodna, z dużym humorem, lekka choć i podejmująca trudne tematy takie jak alkoholizm, II Wojna Światowa itd.
Z klimatem małych miasteczek i pięknych willi 😁 polecam cudowne odprężenie

Z klimatem małych miasteczek i pięknych willi 😁 polecam cudowne odprężenie

OGRÓD ZUZANNY ( TO SERIA) - Miłość zostaje na zawsze. Ogród Zuzanny. Tom 1 - Autor:
Bednarek Justyna , Kaczanowska Jagna
"Ogród Zuznanny "to pierwsza z tej seri i zarazem druga książka, po którą sięgnęłam tych autorek
( pierwsza to Gorsza siostra- polecam, można tu znaleźć recenzję)

Książka opowiada o trzech Paniach Czaplicz, o Cecylii 90 letniej nestorce rodu, Krystynie jest córce i jednocześnie matce Najmłodszej Zuzannie, a ta z kolei ma nastoletniego syna Wojtka.
Bardzo fajnie ją czyta, tak samo jak słucha.
Wprowadzeni jesteśmy w świat kwiatów, uciążliwego szefa, który mało płaci i każe robić za dwoje, a także ich przyjaciele. Nie opowiem całej historii, bo to się mija z celem. Dość, że jestona wielowątkowa.
Jest i miłość i opowieści seniorki i nestorki Pań Czaplicz. Cudownie mi się ją słuchało, jak i czytało.
Kończy się bardzo zagadkowo, tak że się chce sięgnąć już po następny tom, dobrze, że nie trzeba czekać, ponieważ już są 3 tomy, opowieści z Leśnej.
Dodam, że wiele się komplikuje, gdy szef Zuzanny posyła ją do Domu swojej pierwszej, być może jedynej miłości Zuzanny, Adama. Jak się kończy to spotkanie oraz co się wydarzy po drodze, trzeba samemu sięgnąć, Powiem, że oprócz życiowych zakrętów, jest też wiele wątków gdzie można się uśmiechnąć.

OCENA 10/10
05/23
ilość stron: 416
data wyd 31.01.2018
czas przewidziany czytania: 6 h 56 min.
czas słuchania: 11 h 56 min
lektor - empik - Karel Magda

Anastazja
Skończona 10.02.2023 (słuch)

Bednarek Justyna , Kaczanowska Jagna
( pierwsza to Gorsza siostra- polecam, można tu znaleźć recenzję)

To powieść przytulnie romantyczna, z fantazyjnie wykreowaną Cecylką - bohaterką drugiego planu… dobrze czasem sięgnąć po odprężający romans🙂

Może być, jako audiobook całkiem przyjemna podczas kuchennej krzątaniny 😊

Może być, jako audiobook całkiem przyjemna podczas kuchennej krzątaniny 😊

Początkowo nie mogłam się skupić na akcji ,drażniły mnie trudne nazwiska bohaterów, ale kiedy już przywykłam "oczytalam"z nimi historia pochłonęła mnie totalnie. Zaraz zaczynam II tom i już się nie mogę doczekać dalszych perypetii bohaterek. Polecam serdecznie.

napisana z humorem. mądra i dająca nadzieję powieść. świetnie się jej słuchało.

napisana z humorem. mądra i dająca nadzieję powieść. świetnie się jej słuchało.

Przyjemna, ale nie zachwycająca. Ot, takie czytadełko na odmóżdżenie. Czytało się naprawdę szybko i przyjemnie, dostałam i trochę śmiechu i wzruszki. Na plus to fakt, że mimo że pisały to dwie autorki to kompletnie nie widać takiego oddzielenia. Panie idealnie się zgrały i stworzyły spójną pod kątem stylu, języka całość. Sama historia prosta, naciągana, przewidywalna, ale ja też od tego typu literatury nie wymagam Bóg wie czego. Co prawda mamy tutaj za dużo bohaterów, co wprowadza wiele wątków (niektóre nie są dokończone, ale pewnie będą w następnych częściach) i momentami za dużo słodyczy i cukierkowatości, a także przerysowania bohaterów i pewnych sytuacji. Mimo to byłam wciągnięta w historię Zuzanny i Adama. Nie wiem, czy będę kontynuowała serię, ale jeżeli ktoś szuka czegoś totalnie nie wymagającego na plażę, do herbatki, winka, czy na kocyk w ogrodzie to myślę, że "Ogród" się nada :)

Książka warta przeczytania. Pokazuje jak nasze decyzje mają wpływ na nasze późniejsze życie. A niedomówienia rodzą tylko problemy.

Nie podobała mi się. Zwyczajne czytadło. Postacie sztuczne i przerysowane. Fabuła nie wciągnęła, ciężko się czytało. Dużo rozpoczętych wątków, nie wiem po co...

• Audiobooki

Video