Ruszaj w drogę!

Wydawnictwo: Insignis
8 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Jeu de voyages
Róża_Bzowa

Zamknij oczy, połóż palec na magicznej wypukłej linii i wybierz się w podróż do świata wyobraźni. To dokąd dzisiaj się wybierzemy?

Wyobraźnia dwulatka i trzylatka rozwija się w niewiarygodnym tempie. Warto pamiętać, że możemy na nią oddziaływać za pomocą wszystkich zmysłów, również poprzez dotyk. Daj się ponieść fantazji, tworząc razem ze swoją pociechą scenariusze niezwykłych przygód!

źródło opisu: Insignis, 2017

źródło okładki: własna

AnnaSikorska | 2017-07-07

Kształtowanie nawyków czytelniczych można rozpocząć bardzo wcześnie wykorzystując solidne kartonowe książki. Przeglądanie pierwszych, prostych, ilustrowanych lektur pozwala na rozwijanie wielu cennych umiejętności: ćwiczenie motoryki małej, umiejętności pokazywania i nazywania różnych przedmiotów. Obcowanie z ilustracjami pobudza wyobraźnię, zachęca do samodzielnego rysowania, słuchania i opowiadania. Nazywanie kolejnych rzeczy na ilustracji, wykorzystywanie elementów o odmiennej fakturze pozwala rozwijać inteligencję, kształtować świat spostrzeżeń oraz zapewniać interesującą, niehałaśliwą (rodzice mający dość dźwiękowych zabawek wiedzą o czym mówię) rozrywkę.
Rynek wydawniczy bogaty jest w piękne książki z samymi ilustracjami. Nie zabraknie również publikacji rozwijających zmysły, czyli zapewniających różne bodźce dotykowe, wzrokowe i dźwiękowe oraz rozwijających wyobraźnię. Wydawnictwo Insignis posiada bogatą i intresującą ofertę książek dla najmłodszych. Znajdziemy wśród nich...

Puchatka | 2017-06-23

"Ruszaj w drogę!" budziła u mnie sprzeczne emocje już na początku. Nie potrafiłam pojąć, jaką można mieć radochę z poruszania palcem po linii. Okazuje się, że można to pojąć, ale potrzeba do tego dziecka. Teraz nie mam już żadnych wątpliwości – to świetna książeczka.

O co w tym chodzi? Na kartach zostały wyznaczone linie – mięciutkie, pluszowe, proste, zakręcone i przerywane. Są i otwory, które tu zyskują nowe znaczenie, ponieważ to nasz przystanek, na którym można chwilę odsapnąć.

Powiem tak: ta książeczka nie jest wcale skomplikowana, nie zachwyca (poza tą pluszową trasą) wydaniem, nie znajdziecie w niej masy kolorów ani pokaźnych partii tekstu, ale! to ulubiona książeczka mojej córy. Dziecko zamyka oczy, sunie tym paluszkiem po linii i nagle okazuje się, że piękna opowieść snuje się sama! To jeden z tych tytułów, który porusza dziecięcą wyobraźnię, rozkręcając ją do maksimum.

Droga jest za każdym razem inna, dziecko może wcielić się w kogo tylko chce i opowiadać jego...

Oczarowana Książkami | 2017-07-01
Przeczytana: 15 lipca 2017