Wiedźmi spisek

Tłumaczenie: Paulina Braiter
Cykl: Kroniki Wardstone (tom 4)
Wydawnictwo: Jaguar
The Spook's Battle
stracharz, fantasy

Inne wydania

Klany Wiedźm z Pendle zawsze skakały sobie do gardeł. Dzięki temu, że nieustający konflikt absorbował ich uwagę, ludzie byli względnie bezpieczni. Ale oto dwa zgromadzenia połączyły swe siły, a niedługo dołączy do nich trzecie. zjednoczone wspólnym celem będą miały dość mocy, by przywołać do tego świata potęgę tak mroczną, że nikt na ziemi nie będzie w stanie jej pokonać. Ale nim Stracharz i jego uczeń wyruszą do Pendle, Tom musi udać się do rodzinnego domu. Jego matka powróciła do swojej ojczyzny, Grecji, na farmie zaś pozostawiła tajemnicze szkatułki, które tylko on może otworzyć. Czy w zamkniętych skrzyneczkach Thomas znajdzie wyjaśnienia wydarzeń z przeszłościa I czy prawda na temat matki nie sprowadzi na rodzinę jeszcze większego niebezpieczeństwaa

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2009

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-jaguar.pl

anika | 2015-09-25
Przeczytana: 25 września 2015

Mój zachwyt lekturą nie maleje mimo, że moje doświadczenie mówi, iż cykle dłuższe niż trzytomowe zaczynają nudzić. Tu jest inaczej, może dlatego, że każdy tom opowiada osobną historię i z powodzeniem mógłby być czytany z pominięciem reszty. Poza tym w każdym tomie autor nawiązuje do kluczowych wydarzeń z poprzednich części w taki sposób, że czytelnik wie o co chodzi, nawiązania te jednocześnie nie nudzą kogoś, kto zna całą historię, bo są krótkie i treściwe.
Polecam.

jw23 | 2016-09-28
Przeczytana: 27 września 2016

Książka mimo że nie jest wysokich lotów wciąga mnie z każdą częścią bardziej. Autor po kawałku serwuje nam fakty z przeszłości bohaterów powodując, że wzrasta nasza ciekawość i chcemy więcej :)

erit | 2013-01-27
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 23 stycznia 2013

Tomas Ward, uczeń stracharza Gregory'ego wyrusza wraz z nim do Pendle, miejsca, które zasiedlają groźne czarownice, które ukradły skrzynie jego mamy, Lami. Tom musi wraz z pomocą Alice oraz Mab wykraść skrzynie z Wieży Malkinów i przechytrzyć Mab, która po oddaniu jej skrzyń obiecała, że wypuści brata Toma, jego żonę, Ellie oraz ich córeczkę, których jako przywódczyni Moudhell'ów, przetrzymuje jako zakładników. Kolejnym zadaniem dla młodego ucznia stracharza jest niedopuszceznie do zjednoczenia się trzech najpotężniejszych klanów czarownic w Pendle- Malikn'ów, Dean'ów oraz Moudheell'ów, które zamierzają wspólnymi siłami przywołać Złego, by ten uśmiercił Toma. Czy chłopiec w skrzyniach pozostawionych mu przez mamę znajdzie odpowiedź na pytania na temat jej przeszłości?

PurpurowaDama | 2016-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2016

Kolejna część, którą czyta się szybko i jest równie ciekawa co poprzednie. ;)

Marcelina | 2014-08-12
Przeczytana: 12 lipca 2014

Nie zawiodłam się na dalszych przygodach Toma, autor ujawnia wiele tajemnic, jest mrocznie, a momentami trudno oderwać się od książki. Tym razem uczeń stracharza musi poradzić sobie z dwoma klanami czarownic, które chcą sprowadzić na ziemię największe zło. Tom znowu będzie musiał podejmować trudne decyzje, tym bardziej, że jego rodzina zostaje uprowadzona i o ich życie będzie toczyła się walka.

Gosia | 2014-03-07
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 06 marca 2014

Satysfakcjonująca lektura! Trzymała w napięciu od początku do końca. Chętnie wracałam do książki po pracy :) Polecam!

Bruinen | 2014-09-08
Przeczytana: 08 września 2014

Jak dotąd najlepsza część serii. Ale to może przez wiedźmy <3

Karolina | 2016-05-14
Przeczytana: 12 maja 2016

Robi się coraz bardziej niebezpiecznie. Czarownice w Pendle napadają na rodzinę Toma, aby dostać się do skrzyń jego matki, które zostawiła mu w poprzedniej części cyklu zanim wyjechała do Grecji, już jako wdowa. Tom nadal nie wie, co w nich jest, ale wie że ma to kluczowe znaczenie dla przetrwania Hrabstwa. Szybko okazuje się, że wiedźmy bez niego nie otworzą skrzyń, więc przetrzymują rodzinę jego starszego brata jako zakładników. Tom rusza im na ratunek, ale będzie musiał wybierać: przetrwanie Hrabstwa czy własnej rodziny.
Przygody Toma robią się coraz bardziej mroczne, a przez to i ciekawe. Powoli kształtuje się jego obraz jako wyjątkowego ucznia stracharza, nie tylko dlatego, że jest siódmym synem siódmego syna, ale właśnie synem swojej matki. A kim jest jego matka? Pewnie znając prostotę książek młodzieżowych można się domyśleć, ale ja już więcej nic nie napiszę...

Zwiadowca12 | 2015-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2015

Bardzo mi się ta część podobała i dobra jest to, że mniej więcej ta sama fabuła będzie się ciągła dalej w następnej części. W poprzednich książkach jeden tom równał się jednej historii. Zdecydowanie polecam!!!

Marta | 2012-04-06

'Wiedźmi Spisek' to już kolejny tom Kronik Wardstone. Uwielbiam tą serię jest świetna. I (co jest wielkim plusem) oryginalna. Nie opisuje kolejnych miłostek, a i tak nie zanudza. Ta książka jest dowodem na to że bez wampirów i ich miłości też dzieją się świetne rzeczy. 'Wiedźmi Spisek' tak jak każdy inny tom pochłania się. Nie można się oderwać. Uwielbiam Josepha Delaneya i całą serię 'Kroniki Wardstone'

Tym razem akcja toczy sie w Pendle. Mieszkają tam trzy klany czarownic. Rodzina Toma zostaje porwana, chłopak wyrusza na ratunek. Autor stworzył nowe postacie, jak zwykle barwne i różnorodne. Świetna akcja. Jeszcze chciałam powiedzieć kilka słów o Tomie. Jest świetny ! Będzie na pewno dobrym stracharzem i nie mogę się doczekać jego dalszych przygód.

Jak zwykle zacznę truć o okładce. I jak zwykle mam do powiedzenia to samo. Proste okładki są najlepsze. Świetne połączenie kolorów i tylko jeden mały obrazek przedstawiający stracharza zarzucjacego łańcuch.