Fundamenty Coachingu. Neurobiologia a skuteczna praktyka.

Tłumaczenie: Piotr Niedzieski
Wydawnictwo: Co&Me Publishing
Coaching with the Brain in Mind
Biznes, marketing, coaching,
Maison

Książka napisana przez dwójkę znanych specjalistów Davida Rocka i Lindę Page, przedstawia narzędzia oraz metody pracy, które mogą być stosowane zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych coachów. Dzięki nim coachowie będą mogli tworzyć efektywne i dające satysfakcję relacje z klientem. Gdy będą lepiej rozumieli działanie mózgu – będą mogli lepiej dostosowywać swój język, strategie i cele do sposobu myślenia swoich klientów.
Ten przewodnik po neurobiologii w coachingu pokazuje, jak można praktykować coaching, stosując wiedzę o mózgu oraz jak wspomagać osobistą naukę i własny rozwój, wykorzystując siłę umysłu. Dzięki szerokiemu ujęciu tematu, przytoczeniu przydatnych informacji oraz przedstawieniu wielu przykładów książka może być cennym źródłem inspiracji nie tylko dla każdego zawodowego coacha w pracy z klientami, ale również dla wszystkich, zainteresowanych własnym rozwojem.
„Fundamenty coachingu…” to książka, która:
- zawiera całościowy przegląd najważniejszych naukowych i teoretycznych założeń coachingu oraz w zwięzły sposób przedstawia ich wpływ na praktykę;
- pokazuje, jak język coachingu – ustalanie celów, budowanie relacji, wzmacnianie świadomości, poszukiwanie momentów przełomowych, podejmowanie działań – współdziała z neurobiologią i wiedzą o działaniu mózgu;
- przedstawia neurobiologię jako naturalną platformę dla nieustającego rozwoju coachingu.
Ostatnio wiele mówi się o konieczności objęcia coachingu badaniami naukowymi, by odkryć i opisać, na czym polega fenomen jego skuteczności. Przedstawione w książce wyniki różnych badań pokazują, że na wiele pytań o skuteczność coachingu można pozytywnie odpowiedzieć już teraz dzięki neurobiologii i wiedzy o mózgu.

źródło opisu: http://www.come-consulting.pl/

źródło okładki: http://www.come-consulting.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!