Noc świetlików

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Zaczarowana

Kiedy magia wkracza do twojego życia, nic nie jest takie jak przedtem! Paulina przebywa w szpitalu psychiatrycznym, ponieważ od kilku lat jej umysł walczy z ciałem, próbując zagłodzić ją na śmierć. Jedynym życzliwym człowiekiem dla niej jest młody pielęgniarz, Błażej. Chłopak namawia Paulinę do ucieczki. Trafia ona do domu trzech braci - młodych, tajemniczych mężczyzn. Dzięki nim przenosi...

Kiedy magia wkracza do twojego życia, nic nie jest takie jak przedtem!

Paulina przebywa w szpitalu psychiatrycznym, ponieważ od kilku lat jej umysł walczy z ciałem, próbując zagłodzić ją na śmierć. Jedynym życzliwym człowiekiem dla niej jest młody pielęgniarz, Błażej. Chłopak namawia Paulinę do ucieczki. Trafia ona do domu trzech braci - młodych, tajemniczych mężczyzn. Dzięki nim przenosi się do niezwykłego świata elfów żyjących wśród ludzi. Nie wie jeszcze, że jego zasady są surowe, a sprzeciwiając się im, narazi nie tylko swoje życie, ale także życie kogoś, kogo pokochała. Dziewczyna odkrywa mroczną sferę walki o władzę, o nadprzyrodzone zdolności, o miłość.

Wszystkie zawirowania sprawią, że bohaterka będzie musiała złamać zakazy, które ją dotąd więziły, by móc uratować siebie i swoich bliskich.

Noc świetlików wprowadza nas w krainę, w której nic nie jest oczywiste i przewidywalne. Czy w każdym z nas może kryć się wielka tajemnica zmieniająca życie?

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/pl/Zapowiedzi/Noc_swietlikow_-__Elzbieta_Rodzen

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/pl/Zapowiedzi/Noc_swietlikow_-__Elzbieta_Rodzen

"Bycie elfem jest w wielu kulturach i mitologiach przedstawiane jako najdoskonalsza forma człowieczeństwa.(...) Jest wyróżnieniem, darem."

Nie wiem, czemu sięgnęłam po tę książkę, skoro elfy toleruję wyłącznie u Tolkiena... Ot, taki eksperyment. Czy udany? Nie do końca - lektura może nie sprawiła mi przykrości, ale przyjemności też właściwie żadnej... Przede wszystkim jest to powieść zupełnie nijaka i przeciętna, nie wyróżniająca się właściwie niczym - ani ciekawym stylem, ani wyrazistymi postaciami, ani emocjonującą, wciągającą fabułą. Natychmiast po przeczytaniu ostatniego zdania wszystko wylatuje z pamięci i nic nie zostaje z nami na dłużej...

Nawet pomijając elfich bohaterów o spiczastych uszach, nie było tu nic, co by mnie zauroczyło i zafascynowało. Taka powieść na jeden raz i to tylko wtedy, gdy nie mamy nic ciekawszego pod ręką.

Meggie | 2014-05-28

Nietuzinkowa książka, którą czyta się bardzo szybko i jednocześnie zapada w pamięci. Ciekawy pomysł na fabułę, w której część akcji rozgrywa się w szpitalu psychiatrycznym, by po chwili przenieść się do świata elfów i magii. Będę oczekiwała na kolejną powieść tej autorki.
Ocena: 85/100

Zapraszam do przeczytania całej opinii:

Magdalena T | 2014-05-18
Przeczytana: 18 maja 2014

Dawno już nie czytałam czegoś ze świata fantasty. Dlatego, gdy tylko zobaczyłam na półce Noc świetlików autorstwa Elżbiety Rodzeń, wiedziałam, że muszę ją mieć. Byłam ciekawa co też wymyśliła autorka. Jak sobie wyobraża elfy żyjące na terenie Borów Tucholskich. Opis mnie zainteresował na tyle, że dostała na ten tytuł apetyt. Cała historia jest nawet interesująca. Postacie też niczego sobie. Nasza główna bohaterka, musi sobie poradzić z odtrąceniem rodziny, z chorobą, która jak wiadomo jest trudna do pokonania. Widzimy jej oczami szpital psychiatryczny, możemy wcielić się w rolę osoby, która jest zamknięta i nie może decydować o sobie. Ciekawy początek, choć muszę przyznać, że byłam nastawiona sceptycznie, jednak z każdą stroną moje zainteresowanie rosło. Życie Pauliny zmienia się, gdy poznaje braci. Domek w lesie, z dala od ludzi, samotni trzej bracia. I dziewczyna. Co wam to przypomina? Bo mi się skojarzył z Sierotką Marysią i krasnoludkami. Zresztą jak się okazało nie tylko ja...

migotynka | 2015-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2015

Paulina mogłaby być zwyczajną dziewczyną, gdyby nie jej choroba. Dziewczyna przebywa w szpitalu psychiatrycznym i czeka na śmierć, która ma być jej wybawieniem. Nie przeczuwa, że ktoś inny zadecydował inaczej. Młody sanitariusz, Błażej, decyduje się uratować Paulinę przed nią samą i zabiera ją do siebie do domu. Dziewczyna jeszcze nie wie, że trzej mieszkańcy domku pod lasem zmienią jej życie. Czy na lepsze?

Fabuła rozpoczyna się bardzo ciekawie – rzadko kiedy czytam powieści fantasy osadzone w naszych polskich realiach. Niejeden debiutant by się na tym wyłożył, a autorka sobie poradziła. Odmalowuje przed czytelnikiem mały lecz bardzo tajemniczy świat, pełen surowych zasad i utartych konwenansów. Jednocześnie możemy ujrzeć oczami wyobraźni jego piękno, głęboko skrywane przed obcymi w Borach Tucholskich. Pomagają w tym szczegółowe opisy, w których pisarka niczego nie pomija.

Akcja książki jest poprowadzona bardzo logicznie, co nie znaczy przewidywalnie. Dzięki temu czytelnik nie...

Gdy przeczytałam opis myślałam, że umrę ze śmiechu, ale postanowiłam ją przeczytać bo założyłam się oto z koleżanką. Bardzo się z tego zakładu cieszę, bo wygrałam i przeczytałam fantastyczną książkę. Osobiście uważam, że przydałaby się kolejna część. :)

zielonooka | 2015-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2015

a mnie sie tam bardzo podobala:) i elfy i Odry i cala reszta:)

Pistacia_Vera | 2016-09-23
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 23 września 2016

to druga książka pani Elżbiety Rodzeń, którą przeczytałam a pierwsza przez autorkę wydana. po lekturze "Nocy świetlików" stwierdzam, że co prawda to nie moje klimaty, zdecydowanie wole "Dziewczynę o kruchym sercu" ale pomimo tego czyta się przyjemnie a wszyscy którzy lubią fantasy powinni być zainteresowani.

WielkaRecka | 2017-02-18

Uwielbiam książki w których spotykam fantastyczne postacie. W Nocy świetlików mamy do czynienia z elfami. Kurczę no podobała mi się historia wymyślona przez autorke. Wiecie na ziemiach Polskich elfy ?? Co mi się podobało przede wszystkim akcja. Łał co tu się działo. Do tego elementy psychologii. Główna bohaterka ma pewne problemy, z którymi sama sobie nie radzi. Do tego mamy przystojnych elfów, którzy pokrywają dziewczyny, by złączyć się z nimi. Akurat pech chciał, że nasza bohaterka pała zakazaną miłością do innego elfa,niż tego który ją porwał, ale cuż nic nie zrobisz. Podsumowując mi podobała się historia w szczególności, że zapomniałam dodać nasza bohaterka odkrywa swoją tajemnicę rodzinną, która zmieni jej życie diametralnie.

Ines | 2014-06-16
Przeczytana: 15 czerwca 2014

Paulina jest chora na anoreksję. Od kilku lat tuła się po szpitalach psychiatrycznych. W jednym z nich, w Borach Tucholskich, spotyka Błażeja, który proponuje jej ucieczkę. Dziewczyna jest niepewna, ale się zgadza i po chwili już tego żałuje. Chłopak zabiera ją do chatki w lesie, gdzie mieszka razem z braćmi: Szymonem i Arturem. Okazuje się, że bracia nie są ludźmi, a elfami i że Paulina też nie jest taka zwyczajna. Na jaw wychodzi sekret, który był w jej rodzinie starannie chroniony. Paulina odkrywa w sobie moce, o które siebie nie podejrzewała. Rodzi się również uczucie, które zaskakuje wszystkich. Błażej chce zabrać Paulinę do domu elfich wojowników, gdzie przynależą, jednak ona tego nie chce. Woli zostać z pozostałymi braćmi. Niespodziewanie wpada w intrygę, która będzie ją wiele kosztować.

Przyznam szczerze, że nie byłam przekonana do tej książki. Słyszałam, że jest taka, że to fantastyka i że może być ciekawa. Jednak jakoś bardziej się nią nie interesowałam, aż pojawiła się...

ainaka | 2017-10-02
Przeczytana: 02 października 2017

Trzecia książka autorki Elżbiety Rodzeń po którą sięgnęłam.
Książka przenosi nas w świat elfów w Borach Tucholskich.
Myślałam, że Elfy w Polsce to nie będzie dobra książka i co i się myliłam!!!!!
Książka bardzo fajnie napisana, wciągająca od pierwszych stron i można się w niej zatracić.
Jedynym minusem dla mnie jest to,że się skończyła, i nie ma innych części a ja bardzo chętnie bym z Tymi Elfami jeszcze troszkę pobyła.