Długa Ziemia

Okładka książki Długa Ziemia Stephen Baxter, Terry Pratchett
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Długa Ziemia
Stephen BaxterTerry Pratchett Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Długa Ziemia (tom 1) fantasy, science fiction
368 str. 6 godz. 8 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Cykl:
Długa Ziemia (tom 1)
Tytuł oryginału:
The Long Earth
Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
Data wydania:
2013-01-10
Data 1. wyd. pol.:
2013-01-10
Data 1. wydania:
2012-06-20
Liczba stron:
368
Czas czytania
6 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788378394099
Tłumacz:
Piotr W. Cholewa
Tagi:
literatura brytyjska literatura angielska Piotr W. Cholewa światy równoległe wszechświaty równoległe

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Ziemia za Ziemią



1605 62 133

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
2764 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
920
230

Na półkach: , ,

No, okropnie poniewczasie, ale jest.
Nazwisko Pratchett działa na większość fanów fantastyki jak Jedyny Pierścień na Nazgule. Na mnie zadziałało też. Stephen Baxter zdaje się być mniej znanym w Polsce autorem, ale w swoim dorobku ma niejedną zacną książkę; pisze on głównie science fictron. Dzieło tych dwóch autorów nie mogło nie wzbudzić zainteresowania. I wzbudziła – a jakże – całkiem spore.
„Długa Ziemia”, o której mowa, jest jedną z tych książek, które lubię, bo prezentuje idee, które nie są szeroko znane – tym razem jest to teoria światów równoległych. Zaawansowana fizyka? Magia? - Nieważne jak ową teorię wyjaśnia autor, książka dotycząca takiej tematyki zawsze przykuwa mą ciekawość.
Co do fabuły: akcja „Długiej Ziemi” dzieje się głównie w niedalekiej przyszłości, w roku 2030, piętnaście lat od wynalezienia i opublikowania w sieci planów krokera – zmyślnego urządzonka pozwalającego na przekraczanie granicy między światami równoległymi – często różniącymi się tylko w nieznacznym stopniu, czasami całkowicie odmiennymi. Co nasz radosny gatunek zrobił z takim wynalazkiem? Oczywiście, zaczął go na potęgę używać (szczególnie, że był łatwy do wykonania z niedrogich materiałów, a źródłem zasialnia był swojski ziemniak), no bo co ma się marnować. Ale nie wszyscy potrzebowali takiego urządzenia – część z ludzi, zwana naturalnymi kroczącymi, mogła to robić bez pomocy techniki.
Nasz główny bohater - Joshua Valiente – był właśnie takim kroczącym. Podążał on przez kolejne Ziemie z misją – niczym załoga Star Trekowego Enterprise'a miał za zadanie dotrzeć tam, gdzie jeszcze nikt nie dotarł, a potem jeszcze trochę dalej, tak dla pewności. Jego interakcje z napotykanymi ludźmi są zaiste ciekawe i skłaniają nie tylko do śmiechu, ale i refleksji.
Wielką zaletą książki jest nie tylko to, iż opisuje koncepcję dość egzotyczną dla sporej rzeszy czytelników, ale też objaśnia nam, jak zmienia się sposób postrzrgania świata i reagowania poszczególnych ludzi czy grup społecznych. Uważam, że to bardzo ważna część powieści – bardzo pouczająca. To jedna z nielicznych cech łączących tę powieść z najsłynniejszym cyklem Pratchetta – na przykładzie książki fantastycznej autor pokazuje czytelnikom jak działa społeczeństwo, jak funkcjonują w nim jednostki, jak się zmienią jeśli pojawią się takie a nie inne czynniki. Wszyscy pamiętamy „Ruchome obrazki”, „Łups!” czy „Niucha”.
Polecam z uwagi na ciekawą koncepcję światów równoległych oraz życia jako takiego. Czyta się „Długą Ziemię” lekko i przyjemnie, język jest przystępny, nie nuży, za to sprawia, że koniec książki zaskakuje czytelnika jak zima drogowców. Miałam okazję czytać ją dwa razy przed napisaniem tej opinii – kiedy czytałam ją pierwszy raz byłam w fatalnym stanie i nic nie zapamiętałam. Naprawdę. A warto tą książkę zapamiętać, warto poświęcić jej chwilę uwagi.

(http://luincaerherbata.blogspot.com/2013/10/188-duga-ziemia-terry-pratchett-stephen.html)

No, okropnie poniewczasie, ale jest.
Nazwisko Pratchett działa na większość fanów fantastyki jak Jedyny Pierścień na Nazgule. Na mnie zadziałało też. Stephen Baxter zdaje się być mniej znanym w Polsce autorem, ale w swoim dorobku ma niejedną zacną książkę; pisze on głównie science fictron. Dzieło tych dwóch autorów nie mogło nie wzbudzić zainteresowania. I wzbudziła – a...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    3 572
  • Chcę przeczytać
    2 571
  • Posiadam
    1 092
  • Ulubione
    118
  • Teraz czytam
    117
  • Fantastyka
    116
  • 2013
    81
  • 2014
    45
  • Terry Pratchett
    45
  • Chcę w prezencie
    40

Cytaty

Więcej
Terry Pratchett Długa Ziemia Zobacz więcej
Terry Pratchett Długa Ziemia Zobacz więcej
Terry Pratchett Długa Ziemia Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także