Trzy oblicza pożądania

Cykl: Alex Kennedy (tom 1)
Wydawnictwo: Mira
Tempted
literatura erotyczna, piękna
Aniutka90

Nigdy nie zdradziłam męża. Nie miałam też żadnych powodów, by podejrzewać, że on mnie zdradził. A teraz zapraszaliśmy obcą osobę do naszego łóżka. Musiałabym być stuknięta, żeby nie czuć niepokoju. Pożądanie zwyciężyło nad zdrowym rozsądkiem. Zupełnie jak w przeszłości, gdy moje ciało zignorowało rady umysłu i serca. Dojrzałam, ale nie zmądrzałam. Stałam pomiędzy, ale jednocześnie ponad...

Stałam pomiędzy, ale jednocześnie ponad nimi, jak dama między dwoma królami. Byli opanowani, choć gotowi zmienić to w każdej chwili, czekali tylko na moją komendę. Nie byli podobni, ale w tej chwili całkowicie nierozróżnialni.

– Chodźcie – powiedziałam cicho, ale obaj mnie usłyszeli. Odwróciłam się na pięcie i ruszyłam do sypialni, nie oglądając się za siebie. (…)

Podniosłam powoli ręce, ujęli moje dłonie i wtedy ich przyciągnęłam. Poczułam na plecach ręce męża obok rąk Alexa. Nie byliśmy już trójkątem o ostrych wierzchołkach, lecz tworzyliśmy krąg. Spleciony z ramion, nóg i złączony wspólnym pragnieniem.

źródło opisu: http://www.harlequin.pl/ksiazki/trzy-oblicza-pozadania-1

źródło okładki: http://www.harlequin.pl/ksiazki/trzy-oblicza-pozadania-1

enigmatique | 2014-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Mocno emocjonalna książka. Nie jest to pusty erotyk, jest to historia o odnajdywaniu własnej drogi życia, o radzeniu sobie z emocjami, o przezwyciężeniu strachu, o różnych rodzajach miłości. Przy wybieraniu tej książki nie zwracajcie uwagi na opis z okładki. Nie odzwierciedla jej natury. Tak naprawdę sięgamy po wielowątkową powieść. Mocno mną poruszyła, utożsamiłam się z główną bohaterką, Anne. Byłam ciekawa jak sobie poradzi z tą sytuacją, czy wybierze nowe i fastynujące uczucie czy stare, dobrze znane. Sceny erotyczne były opisane ze smakiem, nie było zbyt wiele obraźliwych wyrażeń, czy odpychających scen. Zaskoczenie trochę mnie zaskoczyło, choć spodziewałam się podobnej sytuacji. Wszystkich bohaterów polubiłam, chociaż Alex był trochę za bardzo wzorowany na Greya (milioner z nieciekawą przeszłością), i troszkę niedopracowany. Niby taki pewny siebie, ale jednak zagubiony. Bardzo zdziwiło mnie zachowanie Jamesa, jego ufność, pewność czy może trochę głupota? Siostry Anne genialne...

KatiaBlue | 2013-10-05
Przeczytana: 05 października 2013

Ostatnio przeczytałam pozytywną recenzję na temat jednej z książek Megan Hart. Zaintrygowała mnie ta pani i postanowiłam wpisać jej nazwisko w google. Pierwszy tytuł, skojarzony z tą autorką, który się wyświetlił to właśnie "Trzy oblicza pożądania".
Mam to do siebie, że lubię pomarudzić o jakimś gatunku książek, ale i tak, prędzej czy później, po nie sięgam. Tak właśnie jest z powieściami o tematyce erotycznej. Jest w nich coś co przyciąga i odpycha jednocześnie.

Dlaczego przeczytałam "Trzy oblicza pożądania" i podobały mi się one?
Ponieważ nie można ich podsumować w kilku zdaniach: "Był sobie raz biedny, nieporadny Kopciuszek z wyglądu przypominający Brzydkie Kaczątko. Pewnego razu Kopciuszek spotkał obrzydliwe bogatego i przystojnego księcia. Książe zrobił z Brzydkiego Kaczątka pięknego, seksownego łabędzia. A potem żyli długo i szczęśliwie w zameczku nad jeziorem."

Annie Kinney jest dwudziestodziewięcioletnią mężatką. Nie pracuje. Przesiaduje w swoim domku po dziadkach męża...

AuroraBorealis | 2014-06-16
Przeczytana: 20 maja 2014

Jak to zwykle bywa w przypadku powieści erotycznych na początku, (choć nie tylko) zaintrygowała mnie sama okładka. I chociaż nie ocenia się zawartości książki po jej okładce to w tym przypadku jabłko na niej skusiło mnie tak jak Ewę skusił wąż w ogrodach Edenu.

Dodatkowym pretekstem do sięgnięcia po tą pozycję były również pozytywne opinie m.in na Goodreads oraz sam opis – trójkącika czyli małżeństwo plus przyjaciel męża.
Hmm pomyślałam może być interesująco :) . I myślę, że się nie pomyliłam i tym razem. Było miejscami gorąco, parnie ;) ale i było smutnawo, wręcz życiowo.

Alex – przyjaciel Jamesa to osoba tajemnicza, skryta, trochę zagubiona, niezależna, niczym kameleon dostosowuje się do sytuacji, w której się znajduje jakby nie była ona pierwszą i ostatnią tego rodzaju w jego życiu.
James – niby to romantyk, niby kochający oddany swojej żonie Anne mąż, przyjaciel Alexa, facet prawie idealny szczególnie w łóżku, ale wydaje się, że coś ukrywa, jakieś wydarzenie ze swojej...

kasandra_85 | 2012-10-19
Przeczytana: październik 2012

książek: 1922
Aniutka90 | 2012-10-19
Przeczytana: 19 października 2012

Pierwszy raz mam do czynienia z ta autorką. Gdy ujrzałam zapowiedź wiedziałam, że muszę ją przeczytać! Jeśli ktoś myśli, że jest mnóstwo seksu, to jak najbardziej jest w błędzie. Pani Megan stworzyła powieść zupełnie inną, można by rzec odmienną.
Troszkę o fabule:
Anne to szczęśliwa żona Jamesa, razem wiodą szczęśliwe życie w domku nad jeziorem. Są małżeństwem wręcz idealnym, świetnie zgranym w łóżku, zgodnym. James zaspokaja ją pod każdym względem tak jak ona go. Jednak jak każda para mają też problemy; wkurzająca teściowa, ojciec alkoholik, problemy sióstr Anne. Pewnego dnia do ich domu wprowadza się najlepszy przyjaciel męża – Alex. Mężczyzna jest uroczy, bystry, przystojny i od razu zjednuje sobie naszą bohaterkę. Zaczyna między nimi iskrzyć, a po krótkim czasie znajduje się również w ich sypialni, gdzie wszyscy odkrywają nowe horyzonty rozkoszy. Co z tego wyniknie?
Wbrew pozorom książka nie emanuje seksem, jednak nie jest go brak. Jest kilka wyraźnych, dobitnych i pikantnych...

Magda | 2012-10-03
Przeczytana: 02 października 2012

Jeśli ktoś się spodziewa cudownego trójkąta i opisu spełniania fantazji małżonków i przyjaciela - grubo się rozczaruje. To powieść o poszukiwaniu siebie, radzeniu sobie z wszelkimi problemami dnia codziennego, a także walką z rodzinnymi sekretami i alkoholizmem. To także pozycja o trudnej miłości zarówno w małżeństwie, jak i poza nią. A od siebie mogę dodać - końcówka zaskakująca, płakałam strasznie, i jak dla mnie nie ma happy endu. Stawiałam raczej na inne zakończenie. I między innymi też dlatego ta pozycja znajduje się na mojej ukochanej liście książek, do których wrócę.

virgo123 | 2017-05-10
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2017
Przeczytana: 10 maja 2017

Nawet mi się podobała ;) Wciągająca, może dzięki temu szybko mi szła ;)

aleksnadra | 2012-10-21
Przeczytana: 18 października 2012

Megan Hart jest autorką kilkunastu powieści. Objawiła swój talent w wielu gatunkach romantycznej fikcji, w tym w komedii romantycznej, romansie historycznym, współczesnym, futurystycznym, fantasy i przede wszystkim w powieści erotycznej.

"Trzy oblicza pożądania" należą do tej ostatniej kategorii, co zostało podkreślone czerwoną opaską z napisem "Tylko dla dorosłych".
I mimo, że w pełnoletność weszłam kilka... lat temu, to po książkę sięgnęłam z drżeniem kolan i zdradzieckim rumieńcem na policzku. Opis na okładce sugeruje, że akcja powieści kręci się wokół seksu więc ogromne było moje zdziwienie kiedy znalazłam w niej coś więcej.

Anne Kinney ma dwadzieścia dziewięć lat i jest najzwyklejszą młodą kobietą pod słońcem. Ma swoje problemy, słabości i radości, jak każdy z nas. Jest młodą mężatką, mieszka w pięknym, starym domu nad jeziorem. Stosunki z mężem układają się znakomicie, są w dalszym ciągu sobą zafascynowani a pożycie intymne daje im wiele satysfakcji. Jej życie mogłoby się...

Skoro mam chcicowe dni, postanowiłam urozmaicić sobie moje lektury i do książek, które akurat czytam, dołączyłam tą.
I co?
Nie mam zbyt wielkiego porównania, bo jedyne powieści erotyczne jakie do tej pory przeczytałam to sławetny Grey i jego odcienie. Ale to było po prostu .... mrrrruu. I Grey się chowa przy tej lekturze.

I nie chodzi wcale tylko o sceny erotyczne, choć te tutaj były jak na moje gusta niezwykle smakowite. No, nie powiem, podobały mi się i działay mocno na wyobraźnię. Nie tylko wyobraźnię.
Ale przede wszystkim to nie była jedynie pusta historyjka o bzykaniu na kilka sposobów. A mocno emocjonalna powieść. O życiu, o pokonywaniu strachu, o zaufaniu, o zmianach, o wyborach jakie czasem musimy dokonywać, o problemach, ale też o i o byciu szczęśliwym.

Polubiłam głównych bohaterów. I fajne było tu jeszcze to, że tak naprawdę autorka potrafiła zaskoczyć. Trochę jak w życiu, które też pisze nieraz nieprzewidywalne scenariusze.

Kurcze, co tu dużo się rozwodzić. To była...

izabela81 | 2016-08-21
Na półkach: Przeczytane, 2016 rok
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

To erotyk, więc nie brak tu odważnych scen uniesień, pożądania, namiętności, pasji, pierwotnych instynktów, które biorą górę nad rozsądkiem. Autorka nie stroni od wulgarnego słownictwa, co dodaje książce tylko pikanterii.

"Pożądanie zwyciężyło nad zdrowym rozsądkiem. Zupełnie jak w przeszłości, gdy moje ciało zignorowało rady umysłu i serca. Dojrzałam, ale nie zmądrzałam."

Ale to nie tylko erotyk, mamy tu również problemy i rozterki rodzinne, odnajdywanie własnej drogi w życiu, próbę poradzenia sobie z emocjami i demonami przeszłości, przezwyciężanie strachu, różne rodzaje miłości, poronienie, chorobę, alkoholizm, hazard. Autorka pokazuje nam, jak ważne w związku są szacunek, zaufanie, wybaczenie, wsparcie. I tym wszystkim zostałam mile zaskoczona, bo to nie tylko erotyk, ale coś więcej. Tak więc dzieje się naprawdę sporo, nie ma czasu na nudę, zwłaszcza po połowie książki. Zakończenie natomiast bardzo mnie zaskoczyło i wzruszyło. Takiego z całą pewnością się nie...