Trzy oblicza pożądania

Okładka książki Trzy oblicza pożądania Megan Hart
Okładka książki Trzy oblicza pożądania
Megan Hart Wydawnictwo: Mira Cykl: Alex Kennedy (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Alex Kennedy (tom 1)
Tempted
Mira
2012-10-03
2012-10-03
literatura erotyczna piękna

Ta pozycja to coś między Greyem a 356 dni.
Historia opowiada o małżeństwie do którego wprowadza się przyjaciel męża bohaterki. Z czasem zaczyna się między nimi coś dziać i nie mam tylko tutaj na myśli relacji medyczną - kobieta ale całej trójki 😈.

Ta pozycja to coś między Greyem a 356 dni.

Dawno mnie żadna historia tak nie wkurzyła jak ta a raczej jej koniec. Nie rozumiem zachowania bohaterów głównie Anne i ogólnie... miało się skończyć inaczej bo ostatecznie nikt nie był szczęśliwy na końcu xd tragedia. Mogła to być choć jedna fajna książka z trójkątem ale nie.... po co.

W bardzo wielkim skrócie - historia o małżeństwie oraz przyjacielu męża z młodości. Gdy ten zamieszkuje na jakiś czas z nimi, tworzy się pewna figura geometryczna ;).

Trochę szkoda, że książka była napisana tak dawno - ponieważ językowo... Cóż.

Trochę szkoda, że książka była napisana tak dawno - ponieważ językowo... Cóż.

Z 3 pozycji ta była najsłabsza, pozostałe dwie miały w sobie jakąś głębię, bohaterowie byli ciekawi. W tej części tego zabrakło.

Niezły erotyk z tego co pamiętam ;P

Niezły erotyk z tego co pamiętam ;P

Subtelnie opowiedziana historia, ale nie do końca taka grzeczna.

Subtelnie opowiedziana historia, ale nie do końca taka grzeczna.

"Trzy oblicza pożądania" to książka autorstwa Megan Hart, wydana nakładem wydawnictwa Harper Collins. Jak sami możecie zauważyć, wygląd zewnętrzny tej pozycji jest kuszący, mroczny i tajemniczy. Dlatego też skuszona wizją niesamowitych przeżyć rozpoczęłam przygodę z występującymi tam bohaterami.
Z początku poznajemy dwóch głównych bohaterów: Anne i Jamesa, od kilku lat tworzą udane, spełnione małżeństwo, snują wspólne plany dotyczące ich wspólnego życia, a nawet rozmyślają o powiększeniu rodziny. Z pozoru, wydają się być zwykłymi ludźmi, jednak w ich głowach pojawiają się dość niegrzeczne myśli. Wtedy to, w ich, w miarę, uporządkowane życie wkracza przyjaciel z młodości Jamesa, Alex. Mężczyzna dotychczas nieznany Anne, kobieta słyszała o nim tylko opowieści, które przedstawiał jej mąż. Wie, że łączy ich mocne jak na mężczyzn uczucie, jednak nie podejrzewa niczego zdrożnego. Uśpiona czujność, skryte marzenia i fantazje doprowadzają do wykorzystania obecności Alexa w ich domu, do zrealizowania najskrytszych pragnień. Mamy troje bohaterów, każde z innym charakterem i przeszłością, miłosny trójkąt i złamane serca, bo jak wiadomo, kiedy do głosu dochodzi serce, ktoś z pewnością będzie cierpiał. Pomimo sporego potencjału jaki ta książka posiadała, nie porwała ona mojego serca. Akcja pomiędzy trojgiem bohaterów była jeszcze znośna, ale wątki poboczne, typu wspomnienia z dzieciństwa głównej bohaterki i jej przygody z siostrami w życiu teraźniejszym były tylko zbędnymi dodatkami. Miałam wrażenie, że autorka, z góry miała plan na stworzenie książki z motywem trójkąta, tego trzymała się do pewnego momentu, a później stwierdziła, że jednak wypadałoby wzbogacić akcję czymś jeszcze, co chociaż trochę da odpocząć czytelnikowi od mocnych emocji. Ten tytuł mogę Wam polecić jako książkę do odpoczynku, wyłączenia swojej głowy od własnych problemów i zanurzenia się w życie dość nietypowe, oryginalne i odważne. Bardzo żałowałam, że autorka nie pociągnęła w inną stronę pewnego sekretu, który mężczyźni ukrywali przed Anne. Był to jeden z lepszych punktów w tej powieści, który sprawiał, że nie rzuciłam tej książki po przeczytaniu kilkunastu pierwszych stron. Poza tym brakowało mi tu emocji i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Głównymi minusami tej powieści są przewidywalność, schematyczna i sztampowa fabuła oraz brak psychologicznego profilu bohaterów, ale dzięki temu książkę tę czyta się szybko, łatwo i w miarę przyjemnie.
Myślę, że aby w pełni dowiedzieć się o minusach i plusach tej powieści, musicie przeczytać ją sami. Może nie porwie was w wir nieprzewidywalnych zdarzeń, ale z całą pewnością urozmaici spędzony z nią dzień lub wieczór.

Z początku poznajemy dwóch głównych bohaterów: Anne i Jamesa, od kilku lat...

Zastanawiałyście się kiedyś jakie mroczne sekrety może skrywać Wasza druga połówka?

W idealnym związku nie ma tajemnic.
W idealnym związku nie ma wstydu.
W idealnym związku....

Ale czy "idealny związek" istnieje?

Każdy ma swoją przeszłość, którą nie zawsze chce dzielić się z innymi. W małżeństwie Anne i Jamesa możemy zauważyć mnóstwo czułości i pasji. Szacunek i zaufanie stanowią rusztowanie ich związku.
Kiedy do ich domu wkracza cień przeszłości mężczyzny, wszystko wydaje się zmienić o sto osiemdziesiąt stopni. Alex miał w sobie coś, przez co kobieta nie potrafiła przejść obok niego obojętnie.

Pewnego dnia dostaje propozycję, która zaważy na życiu całej trójki.

Muszę przyznać, że nie spodziewałam się takiego zakończenia. Musiałam wrócić do pierwszych trzech rozdziałów, aby móc zwrócić uwagę na szczegóły, które umknęły mi przy pierwszym spotkaniu z lekturą. Zdałam sobie sprawę, że autorzy często już na początku dają nam znaki, które niestety pomijamy. Do kolejnej powieści podejdę z większą uwagą, skupiając się na detalach.

W idealnym związku nie ma tajemnic.
W idealnym związku nie ma wstydu.
W idealnym związku....

Ale czy "idealny związek" istnieje?

Moja pierwsza książka tej autorki. Dosyć interesująca historia, niespotykana w codziennym życiu zbyt często. Małżeństwo przyjmujące przyjaciela pod swój dach i nie tylko tam. Z czasem sytuacja zmienia się i wszyscy razem zaczynają tworzyć jedność, przynajmniej w sprawach łóżkowych. Jednak historia kończy się smutno i nie tak, jakby mogli tego się spodziewać czytelnicy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to