Jezus mówi do ciebie

Wydawnictwo: Esprit
religia
joly_fh

Jezus mówi do Ciebie to codzienny przekaz pokoju i miłości skierowany Ciebie przez Jezusa. Jest to zbiór niezwykłych rozważań pisanych jako słowa Jezusa kierowane do wprost czytającego. Na każdy dzień roku przypada tylko krótki tekst, który zawiera jednak taki ładunek wspaniałej duchowej mocy, tyle pokoju i radości, że potrafi całkowicie przemienić 24-godziny życia osoby, do której jest skierowany. Smutek i zniechęcenie zmieniają się w głęboki pokój, w poczucie zanurzenia w świetle Bożej miłości. To niezwykłe doświadczenie stało się udziałem już ponad 8 milionów osób, które kupiły tę tłumaczoną już na 25 języków książkę. Przesłanie Bożego pokoju rozprzestrzenia się za jej pomocą po całym świecie. Książka po wielu miesiącach przebywania na 1 miejscach list bestsellerów (NYT, amazon.com i inne) została ogłoszona najlepiej sprzedającą się książką roku przez pismo Wall Street Journal.
Autorem książki jest znana chrześcijańska pisarka i ewangelizatorka Sarah Young, która odczuła potrzebę "słuchania Boga z piórem w ręku". Zaczęła spisywać wszystko, cokolwiek usłyszała w swej duszy jako głos Pana. Z czasem forma dziennika zmieniła się z monologu w dialog. Sarah wiedziała, że jej notatki nie są natchnione w ten sposób jak Pismo Święte, ale samo ich spisywanie w jakiś sposób pomagało jej zbliżać się do Boga. Zauważyła, że również inni ludzie radowali się treściami, którymi się z nimi dzieliła; że stały się dla nich drogą do przebywania w bliskości Jezusa. Zostały napisane z punktu widzenia Jezusa, więc zatytułowała je Jezus mówi do Ciebie.

źródło opisu: Wydawnictwo Esprit, 2013

źródło okładki: www.esprit.pl

Sanna | 2019-10-02
Przeczytana: 02 października 2019

Właśnie dobiegła końca moja trwająca rok podróż z książką "Jezus mówi do ciebie". Sięgnęłam po nią w trudnym momencie i uważam, że była mi pomocna. Czytałam rozdział dziennie, dokładnie przez rok. Oczywiście jedne rozdziały przemawiały do mnie bardziej, inne mniej, niektóre wcale; oczywiście mam świadomość, że nie są to bezpośrednio przytoczone słowa Jezusa, lecz przemyślenia autorki inspirowane lekturą Biblii, jednak ogólnie uważam ten zbiór pięknych tekstów za wartościowy, zwłaszcza godny polecenia osobom potrzebujących wsparcia, pracującym nad sobą, zagubionym, smutnym. Warto czytać powoli i na głos :) Nie odkładam na półkę - przewracam stronę i ruszam w kolejną roczną podróż!

ZaczytanaAgniesia | 2019-01-01
Przeczytana: 31 grudnia 2018

Piękna książka pełna słów podnoszących na duchu, przywracających wiarę, nadzieję i ogarniających miłością oraz pokojem.
Świetny pomył na prezent (pracuję w księgarni i widzę, że ludzie bardzo często wybierają tę pozycję aby podarować ją komuś).

krasnoludek | 2018-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2018

Krótki przekaz na każdy dzień roku pomaga chociaż na chwilkę spotkać się z Jezusem Chrystusem.

Piratka | 2018-10-25
Przeczytana: 25 października 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książkę zarekomendowała mi automatycznie podstrona "Rekomendacje".

Złote myśli na każdy dzień roku przeplatane cytatami z Biblii.

"1 stycznia. Przyjdź do mnie z pojętnym duchem, gotowym na zmiany. Wędrując ze Mną, musisz nieustannie wkraczać na nowe terytoria. Nie trzymaj się kurczowo starych przyzwyczajeń, wstępując w nowy rok. Zamiast tego z otwartą głową szukaj Mojego Oblicza, mając świadomość, że ci, którzy ze Mną wędrują, muszą przemieniać się przez odnawianie umysłu. Gdy skupiasz na Mnie swoje myśli, miej świadomość, że mam na ciebie baczenie. Nie odrywam od ciebie wzroku, ponieważ moja zdolność koncentracji jest nieograniczona. Znam i rozumiem cię doskonale; Moje myśli skupiają się na tobie, otulając cię wieczną Miłością. Jestem też świadomy zamiarów, jakie zamyślam co do ciebie – zamiarów pełnych pokoju, a nie zguby, by zapewnić ci przyszłość, jakiej oczekujesz. Daj się porwać przygodzie otwierania się na świadomość Mojej Obecności."

DwóchŚwiadkówBezGłów
"No...

Dortek | 2018-08-10
Na półkach: Przeczytane, 2017, 2018
Przeczytana: 01 sierpnia 2018

Książka ze słowem Bożym na każdy z 365 dni roku. Wymaga niespiesznego czytania, refleksji i pochylenia się nad przesłaniem, które można zawrzeć w 3 słowach: pokój, zawierzenie(Bogu) i dziękczynienie. Zaczynając dzień z tą książką podnosisz wartość życia i otrzymujesz spokój i przeświadczenie, że wszystko ma swój sens.

Książka na zawsze będzie dla mnie ważna, bo razem z chłopakiem zrobiliśmy przez cały poprzedni rok rytuał, że razem, na przemian czytaliśmy codziennie tekst i fragmenty z Pisma św. na każdy poszczególny dzień.
Nie raz i nie dwa byłam zdziwiona jak konkretny fragment czy tekst czy poruszany temat jak np. zaufanie Bogu był w danym momencie aktualny w moim życiu i bardzo potrzebny. Sama forma tekstów, które pisane są tak, jakby Jezus naprawdę do nas mówił jest bardzo trafiona, bo jeszcze lepiej przemawia. Ta książka idealna jest zarówno do porannej refleksji jeszcze przed wyjściem z domu jak i do wieczornych przemyśleń nawet w połączeniu z modlitwą.
Ta książka zachęciła mnie do kupna także innych tej autorki - "Drogi Jezu" i "Jezus jest blisko". Polecam także na prezent.

"Odpocznij w mojej promiennej obecności. Świat zdaje się kręcić coraz szybciej i szybciej, aż wszystko wokół się rozmywa. Jednak w centrum twojego życia - w miejscu gdzie trwasz w jedności ze Mną - znajduje się...

justi | 2018-05-17
Na półkach: Przeczytane, Religia
Przeczytana: 17 maja 2018

Takich książek nie ocenia się pod kątem literackim. Gwiazdki za wartość dla ducha.

Marciuchna | 2018-03-22
Przeczytana: 16 marca 2018

Jeżeli ktoś potrzebuje kontaktu z absolutem i wsparcia duchowego to może na tę pozycję liczyć. Promuje ona wiarę o głębszym wymiarze niż nasz tradycyjny, ludowy katolicyzm. Pielęgnuje więź z Jezusem a nie z kościołem czy księżmi. Mi to odpowiada.

Katarzyna | 2018-02-01

Znakomita książka. Można ją przeczytać od razu albo jedną stronę dziennie gdyż jest napisana w formie dni i miesięcy. Na przykład dziś jest 1 lutego, a więc czytamy tekst właśnie z tego dnia. Polecam zwłaszcza tym którzy przeżywają trudne chwile. Ta książka powinna pomóc.

konto_usuniete | 2018-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2018

Bla, bla, bla - przesłodzony obraz Chrystusa kolejnej nawiedzonej do której osobiście przyszedł żeby bez końca paplać słodko pierdzące banały. Proszę przeczytać Pismo Święte i porównać tamtego konkretnego, błyskotliwego Jezusa z tym męczybułą powtarzającym miliony razy te same przesłodzone truizmy i banały. Przeczytałeś jedną stronę - jakbyś całą książkę przeczytał.
Książka wpisuje się w nurt tak modnej obecnie protestanckiej literatury, naiwna prosta, nie wiem tylko czy to powstało jako sposób autorki na życie czy też ma ona coś z głową i rzeczywiście wydaje jej się że Jezus do niej przemawia. Podobnie pisze inny tytan pisarski Aimes (Oczami Jezusa) sypią tacy autorzy kolejne identyczne książeczki pisane chyba metodą kopiuj wklej i trzepią kasę na szukających cudów i cukierków owieczkach.
Ciekawym ile osób zachwyconych tą pisaniną przeczytało Biblię?
PS Imię Róży Ecco, powieść wybitna oceniana jest na <8 a tu grafomania na poziomie podlotka ma 9;)