Jezus mówi do ciebie

Wydawnictwo: Esprit
religia
joly_fh

Jezus mówi do Ciebie to codzienny przekaz pokoju i miłości skierowany Ciebie przez Jezusa. Jest to zbiór niezwykłych rozważań pisanych jako słowa Jezusa kierowane do wprost czytającego. Na każdy dzień roku przypada tylko krótki tekst, który zawiera jednak taki ładunek wspaniałej duchowej mocy, tyle pokoju i radości, że potrafi całkowicie przemienić 24-godziny życia osoby, do której jest skierowany. Smutek i zniechęcenie zmieniają się w głęboki pokój, w poczucie zanurzenia w świetle Bożej miłości. To niezwykłe doświadczenie stało się udziałem już ponad 8 milionów osób, które kupiły tę tłumaczoną już na 25 języków książkę. Przesłanie Bożego pokoju rozprzestrzenia się za jej pomocą po całym świecie. Książka po wielu miesiącach przebywania na 1 miejscach list bestsellerów (NYT, amazon.com i inne) została ogłoszona najlepiej sprzedającą się książką roku przez pismo Wall Street Journal.
Autorem książki jest znana chrześcijańska pisarka i ewangelizatorka Sarah Young, która odczuła potrzebę "słuchania Boga z piórem w ręku". Zaczęła spisywać wszystko, cokolwiek usłyszała w swej duszy jako głos Pana. Z czasem forma dziennika zmieniła się z monologu w dialog. Sarah wiedziała, że jej notatki nie są natchnione w ten sposób jak Pismo Święte, ale samo ich spisywanie w jakiś sposób pomagało jej zbliżać się do Boga. Zauważyła, że również inni ludzie radowali się treściami, którymi się z nimi dzieliła; że stały się dla nich drogą do przebywania w bliskości Jezusa. Zostały napisane z punktu widzenia Jezusa, więc zatytułowała je Jezus mówi do Ciebie.

źródło opisu: Wydawnictwo Esprit, 2013

źródło okładki: www.esprit.pl

eduko7 | 2016-12-31
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2016
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Towarzyszyła mi i moim bliskim cały rok. Pozwalała czerpać nadzieję w trudnych chwilach i wciąż otwierać: oczy i uszy, by słowo mogło dotrzeć głębiej.

karla110 | 2014-04-06

Dla mnie to NAJLEPSZY "poradnik pozytywnego myślenia" , poprzez który zwraca się do mnie sam JEZUS. Bardzo głęboka książka, która niesie ogromne ukojenie w chwilach bezradności, w zgiełku codziennych dni. Pozwala w każdej chwili znaleść coś pozytywnego, a co najważniejsze pomaga bezgranicznie zaufać JEZUSOWI.

Małgorzata | 2016-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

Niezbędny przewodnik dla każdego czytelnika. Na każdy dzień w roku przypisane cytaty z Pisma Świętego mówiące o pokładach miłości Pana Jezusa względem nas. ,,Jesteś naczyniem ,które winno być wykorzystywane wyłącznie do Bożych celów. Chcę ,abyś napełniał się Moim Jestestwem i coraz bardziej przesiąkał Moim Pokojem. Podziękuj Mi za Moją spokojną Obecność ,niezależnie od tego co czujesz. Z czułością wyszepcz Moje Imię. Mój Pokój ,który jest nieustannie obecny w twojej duszy ,będzie stopniowo przenikał całą twoja istotę." Czytając każdą stronicę czułam radość ,która mnie stopniowo wypełniała ,a czasem chwile zadumy .Należy otworzyć swoje serce i pozwolić Panu Jezusowi działać w nim i zmieniać nasze życie na lepsze. Niektóre cytaty czytałam wielokrotnie ,by lepiej je zrozumieć,a słowa z nich płynące wcielić w czyny. Ogromną radość sprawiało mi wysyłanie wybranych cytatów znajomym i przyjaciołom. Polecam ten duchowy przewodnik:-)Można go zabrać ze sobą w każdą podróż i cieszyć się z...

czytelnik | 2013-10-15
Na półkach: Przeczytane, Religia, Ulubione

[Recenzja pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

Osiem milionów sprzedanych egzemplarzy, tłumaczenia na 25 języków świata, otrzymanie od Wall Street Journal tytułu najlepiej sprzedającej się książki roku - nie, Drogi Czytelniku, to nie rekomendacja kolejnej powieści obyczajowej czy kryminału. To zbiór rozważań, w których narratorem jest sam Jezus. Niemożliwe? A jednak. Książka Sarah Young odniosła niesamowity sukces. Z czystym sumieniem mogę przyznać, że jest to niezwykła pozycja, która ma moc zmieniania ludzkiego życia.

Na każdy dzień przeznaczono krótkie słowo życia, uzupełnione odpowiednimi parametrami z Pisma Świętego. Oczywiście rozważania nie zostały wymyślone przez autorkę. Ona tylko przelała na papier to, co usłyszała w swoim sercu, a co pochodziło od samego Jezusa. Za sprawą słów Chrystusa zaczęło zmieniać się jej życie. Postanowiła się więc podzielić nimi z czytelnikami. I tak oto dzięki wydawnictwu Esprit w tym roku rozważania te mogą trafić do naszych serc.

Są...

Magdalena | 2013-10-27

Niniejsza pozycja to niezwykły zapis osobistych rozmów chrześcijańskiej pisarki Sarah Joung z Panem Jezusem. To swego rodzaju przewodnik duchowy na każdy dzień roku kierowany do każdego człowieka. Jest to nieprzebrane źródło radości, pociechy i miłości tak potrzebnych w tych trudnych czasach.

Dzięki lekturze tej niewielkiej książki z pewnością wielu spojrzy z dystansem na swoje problemy i dostrzeże pozytywy w otaczającej ich rzeczywistości. Wydaje mi się, iż fenomen tej pozycji tkwi w tym, iż czytelnik czuje, że Słowa Pana Jezusa są kierowane osobiście do niego i można odnaleźć w nich pocieszenie i nadzieję. Potrzebna jest bowiem świadomość opieki i ciągłej obecności Chrystusa, który nigdy nas nie opuszcza. Książka ta odmienia niepostrzeżenie życie czytelników, dlatego przełożono ją już na 25 języków i sprzedano ponad 8 mln egzemplarzy.

Zbawiciel na kartach tej książki przekonuje nas,iż naturalne jest, że się potykamy, bo jesteśmy ludźmi, ale dzięki Jego wsparciu z pewnością...

renka | 2015-12-31
Na półkach: Przeczytane, Religijne, 2015
Przeczytana: 31 grudnia 2015

10/10 - i właściwie mogłoby być tyle na ten temat. Dodam jeszcze tylko, że książka zachwyciła mnie czułością i niezwykłą subtelnością jaką darzy nas Jezus. Niestety na ogół nie chcemy słuchać tego co mówi prosto do naszego serca. Tęskniąc za Nim - odrzucamy Jego Miłość, nie uświadamiamy sobie, że jest przy nas, z nami w każdej chwili naszego życia. I o tym właśnie mówi ta książka - jak nauczyć się żyć w Jego niezwykłej Obecności.

Agnieszka Maciejewska | 2016-01-02

Książka, która stała się moim przewodnikiem.
Polecam każdemu!

Konwalia | 2017-04-10
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Wspaniała książka w formie rozważań na każdy dzień (uwielbiam takie). Czytam sobie co rano i tak wspaniale się czuję czytając co Jezus chce mi powiedzieć poprzez swoje Słowo (cytaty z Biblii) i komentarz autorki. Dałam na półkę "wyjątkowe". Będzie mi zapewne towarzyszyła dalej.

Vemida | 2017-03-18

Przyznam, że mam niemały problem z oceną tej książki.
Z jednej strony znalazłam w niej naprawdę dużo mądrych, ważnych cytatów, Bożych słów, które sobie pozaznaczałam, a niektóre wpisy na konkretny dzień okazały się być wprost specjalnie do mnie skierowane, były odpowiedzią na to co kryło serce.
Z drugiej jednak strony książka ta ogólnie nie zachwyciła mnie tak bardzo jak na światowej sławy bestseller, początkowo przez długi czas czytałam ją na siłę. Czy zmieniła coś w moim życiu, czy przybliżyła mnie do Boga, pogłębiła wiarę? Raczej niestety nie.

JoannaP | 2017-01-03
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Genialna! Świetna! Wspaniała! Cudowna książka pełna pięknych, mądrych tekstów dających nadzieję i motywację na każdy dzień roku. Pomogła mi poznać Jezusa i umocnić moją więź z Nim. Pokazała, jak się modlić i powierzać Panu moją codzienność. Nauczyła, jak radzić sobie w trudniejszych momentach. Spędziłam z tą książką cały poprzedni rok, a teraz, wraz z nadejściem nowego roku, zaczynam jej czytanie od początku i jestem przekonana, że nigdy mi się nie znudzi. Kupiłam ją już też mojej mamie i koleżance i gorąco zachęcam każdego do sięgnięcia po tę wspaniałą książkę.