Luca di Fulvio

(J. Duke Blanco)

Włoski pisarz, mieszka i tworzy w Rzymie. Pisze krwawe thrillery, jak i bajki dla dzieci, które publikuje pod pseudonimem. Studiował dramaturgię w Rzymie. Współpracował m.in. z Paolą Borboni czy Andrz... Włoski pisarz, mieszka i tworzy w Rzymie. Pisze krwawe thrillery, jak i bajki dla dzieci, które publikuje pod pseudonimem.
Studiował dramaturgię w Rzymie. Współpracował m.in. z Paolą Borboni czy Andrzejem Wajdą.
Jego pierwsza powieść to Zelter - historia wampira wydana w 1996 r. Światową popularność przyniósł mu mroczny kryminał L’impagliatore z 2000 r., który w dwa miesiące miał dwa wydania i był tłumaczony na wiele języków, m.in. na angielski i niemiecki, a we Francji został okrzyknięty najlepszą europejską powieścią kryminalną roku 2003.

źródło opisu: Wikipedia

źródło zdjęcia: Wikipedia

pokaż więcej
Fani autora
3
490
1106
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (7)

Czytelnicy (490)

Cytaty tego autora (12)

,,(...) jeśli czymś zawiniliśmy, to tym, że nie słuchamy naszych instynktów, że nie jesteśmy posłuszni sobie samym, żyjemy nie życiem, ale złudzeniami, nie czynami, ale hipotezami, nie teraźniejszością, ale przeszłością albo przyszłością. Jeśli czymś zawiniliśmy... to tym, że nie jesteśmy sobą.
Życie jest proste, chłopcze. Gdy staje się zbyt skomplikowane, to znaczy, że robimy coś źle. Nigdy o tym nie zapominaj. Życie utrudniamy sobie sami. Szczęście i ból, rozpacz i miłość są zwyczajne. Łatwe. Nie ma w nich nic trudnego. Zapamiętasz moje słowa?
,, Nie cierpi pan na nic innego, tylko na newralgię psychiki. Nie jest pan ani zdrowy, ani chory. Znajduje się pan tam, pośrodku, w nieistniejącym świecie, zagubiony w labiryncie, który dzień po dniu wymyśla pan pod mikroskopem. Nie jest to ani szaleństwo, ani jasność umysłu. Ma pan stargane nerwy, ale pana nerwom nic nie dolega. Jest pan chory na głowę, ale pana umysł jest zdrowy. Pana psyche kuleje, ale potencjalnie jest pan w stanie biec i pokonać wszelką przeszkodę. Pan sam, z tym swoim drobiazgowym obserwowaniem pod mikroskopem, jest chorobą.
zgłoś błąd zgłoś błąd